Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2010, 21:36   #1
Markbroda1
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Skąd: Połczyn Zdrój
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDci
Rocznik: 2002
Postów: 174
Domyślnie Kupić czy nie moja historia z TDCi-SPRZEDAŁEM GO!!!!

Witam!PO 1,5 roku walki z MONDKIEM SPRZEDAŁEM GO!!!!!!!!!Kupiłem 1,6 benzynke z 2004 roku ze Szwecji Merivke.Po pierwsze Przysięgam że nie kupie nigdy diesla,po drugie niestety nigdy Forda.Świetne forum ,ludzie super ale marka masakra.Ludzie przechodzenie w tryb awaryjny po przekroczeniu 3000 obrotów przy wyprzedzaniu to scenariusz na horror i to za własne pieniądze ,wariactwo.Z mojej historii z FORDEM szkoda mi świetnego forum.Dodam że przejechałem 25000km najgorszych w mojej historii motoryzacyjnej,przebrnąłem przez dwumase,czujnik WAŁU??,sam naprawiłem klime (wada tego rocznika ,naprawa dzięki forum),zardzewiałe 4 drzwi,walnięty zamek sterujący centralnym,zdzieranie tylnych opon,i jeszcze kilka innych.Kupiłem za 22000 sprzedałem po 2 latach za 17000 (napraw nie liczę),.Przy kupnie 192000 z książką tak zwana igła!!!.Kalkulacja paliwowa która niby przekonuje o opłacalności diesla przy takiej awaryjności to kosmos ,za naprawy można by kupić jakiś miejski samochód kilku letni.Pozdrawiam forumowiczów i życze wytrwałości i dobrych pensji.PAMIĘTAJ O SPRĘZYNCE JAK BĘDZIESZ WYPRZEDZAŁ CIĘŻARÓWKĘ .

__________________
Światło ze słońca leci miliardy kilometrów , człowiek na Ziemi stoi i robi.......CIEŃ.
Markbroda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 22:07   #2
pawel2910
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2008r
Postów: 101
Domyślnie Odp: Kupić czy nie moja historia z TDCi-SPRZEDAŁEM GO!!!!

Sam widzisz jakbyś zapłacił za samochód o jakieś 4 tys. więcej to byś chwalił forda i jeździł po dziś dzień, ja przez rok czasu jeżdżę bezawaryjnie i nie widzę lepszego auta w tej klasie za porównywalne pieniądze.
pawel2910 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 22:14   #3
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Kupić czy nie moja historia z TDCi-SPRZEDAŁEM GO!!!!

jak sie kupuje "igle", wierzy w ksiazki serwisowe i okazyjne ceny to tak sie konczy.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 22:39   #4
weksla
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: Polska Południowa
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 331
Domyślnie Odp: Kupić czy nie moja historia z TDCi-SPRZEDAŁEM GO!!!!

Markbroda1 przesadzasz, a mi za to śmieje się morda jak 130ps passaty nei dają mi rady heheh bezcenne
weksla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 23:03   #5
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Kupić czy nie moja historia z TDCi-SPRZEDAŁEM GO!!!!

1.5 roku temu mondka 2002 za 22 tys??

ja jak dla znajomego szukalem mondka to za okolo 20 tys szlo kupic benzyne z poczatku produkcji.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2010, 07:22   #6
slazdu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo IV
Silnik: 140KM TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 101
Domyślnie Odp: Kupić czy nie moja historia z TDCi-SPRZEDAŁEM GO!!!!

No cóż... Jak pojawiły mi się problemy z wtryskami i dwumasą, też zastanawiałem się nad sensem kupna czegoś takiego. Zostało zrobione to, co trzeba było zrobić i jest ok.
Swojego Mondka użytkuję już ponad 3 lata i nadal jestem zdania, że nie zamieniłbym się na benzynę. Wysoki moment obrotowy, niezła moc (130KM) i wystarczająco dużo miejsca dla 4 osobowej rodziny, to argumenty na ... za.
Każdy przypadek jest indywidualny i niepowtarzalny.
Pozdr.
__________________
slazdu
Mondeo IV TDCI 2008, 140KM. Taki, jakiego szukałem.
slazdu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2010, 07:25   #7
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Kupić czy nie moja historia z TDCi-SPRZEDAŁEM GO!!!!

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak sie kupuje "igle", wierzy w ksiazki serwisowe i okazyjne ceny to tak sie konczy.
Dokładnie, nic ująć nic dodać......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 10:41   #8
borekk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Kupić czy nie moja historia z TDCi-SPRZEDAŁEM GO!!!!

ale od beznynki to proszę się odczepićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo jak ktoś robi 10k km jak ja i nie chce się zastanawiać czy wtryski już czy jeszcze to też jest bardzo zadowolony.

a tak btw. żeby nie było OT to u mnie w rodzinie jeździ się Fordami poczynając od Taunusa (poprzez dwie Sierki itd.) i nikt nie narzeka, a wręcz całkowicie odwrotnie. A mondek w porównaniu do konkurentów(biorąc pod uwagę cenę zakupu i komfort jazdy chociażby) to bajka.

pozdrawiam
borekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.