Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2010, 08:13   #431
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał czarnygda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam dostałem od znajomego kabelek OBD diagnostic interfacesuports all OBD II protocol usb version EOBD<OBD<CAN RoHs compilant .czy połacze się tym kablem? po podłaczeniu VAG-com 311-2 melduje interface not found ,ale programem scan master pokazuje obroty napięcie i jakies inne pierdy,czy coś robie żle z VAG czy kabelek do kitu?
Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić to przypisać odpowiedni port COM z zakresu od 1 do 4 (jakiś z tego zakresu powinieneś mieć wolny). Potem w programiwe VAG ustawić ten sam port i to wszystko.

Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 08:29   #432
hepa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy MK2 GHIA manual
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Panowie, mam problem ze stabilnym połączeniem się ze sterownikiem ABS. Tzn. łączy się i odczytuje podstawowe informacje np. Numer vag, Komponent, Kodowanie, Kod serwisu oraz przyciski funkcji podstawowych i po chwili (ok 3 sek.) następuje rozłączenie i ponowna próba łączenie i znów odczytuje i po chwili rozłącza. Kilka takich prób i wywala komunikat: Zbyt wiele błędów w komunikacji.
Dodam że używam klona Hex-USB-Can 812.4. Z pozostałymi sterownikami jest OK. Do komunikacji z ABS wykorzystywany jest protokół KWP-2000 a z pozostałymi sterownikami KWP-1281 ale chyba nie tu jest problem.
Poczytałem troszkę i na forum Passata są informacje na temat tej usterki. Winne są (mogą być) zimne luty lub przerwy w połączeniach na płytce sterownika ABS.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (post #14)
PS
Mnie nic się nie wyświetla na kontrolkach i ABS dział. Widzę tylko ten problem przy badaniu VAG-iem.
hepa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 12:05   #433
hepa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy MK2 GHIA manual
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Masz rację ale ja mam kabel USB. To nie jest adaptor com-usb.

Ostatnio edytowane przez hepa ; 24-03-2010 o 12:11 Powód: Do skasowanie. W innym widoku post Grzenio był nad moim i myślałem że to odpowiedź dla mnie.
hepa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 13:09   #434
czarnygda
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Galaxy Ghia MK I
Silnik: 2,3 PB iLPG
Rocznik: 1998
Postów: 268
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

tak w menadzerze urządzeń jest widoczny a VAg go nie widzi gniazdo com jest ustawione na jeden w VAG i menadzer.interfejs not found?
czarnygda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 18:01   #435
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Do hepa - mimo, ze masz USB musisz przypisać mu odpowiedni port COM - chyba, że używasz nowszych wersji programu VAG-COM.

Do czarnygda - jeżeli Com'y się zgadzają, interfejs podłączony do kompa i do autka (zakładam, że kluczyk przekręcony) to proponuję sprawdzić pod inną wersją programu.
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2010, 20:18   #436
czarnygda
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Galaxy Ghia MK I
Silnik: 2,3 PB iLPG
Rocznik: 1998
Postów: 268
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

testowałem na VAG 311-2, VAG 409, VAG-COM tester ,VCDS,polski VAg i scantool tylko w scan master się połaczył .czy ktoś urzywa takiego kabla?
czarnygda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 11:10   #437
hepa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy MK2 GHIA manual
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

[QUOTE=Grzenio;1395031]Do hepa - mimo, ze masz USB musisz przypisać mu odpowiedni port COM - chyba, że używasz nowszych wersji programu VAG-COM.

Mam VCDS 812. Jak już wspomniałem z innymi sterownikami się łączę.
hepa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2010, 07:04   #438
bodzior
ford::advanced
 
Avatar bodzior
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Trzebiatów
Model: Sharan
Silnik: 1.9 TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 249
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Panowie jakie macie kodowanie klimatronika w mk1?
__________________
Nie daję łapówek i nie biorę łapówek ale zawsze można się ze mną dogadać.
bodzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2010, 11:36   #439
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał Przemek_PC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponieważ do tej pory nie padła wyczerpująca temat odpowiedź zapytam, jakim interfejsem da się zdiagnozować silnik Forda 2,3 ?
Dokładnie jak kolega Przemek_PC mam ten sam problem i proszę nie pisać szukaj bo szukałem a po przeczytaniu całego tematu [MK2] Diagnostyka VAG wiem mniej niż przed lekturą i aż mi "klekocze" w głowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Posiadam już program VAG-com409 i dzwoniłem do firm podanych w wcześniejszych odpowiedziach i tylko Krakowska "firma" jest aktualna natomiast ediag.pl od ponad 9-ciu m-cy nie zajmuje się już Fordem. Moje pytanie i prośba jest taka : czy po zakupie kabla OBDII który będzie współpracował z VAG-com409 znajdę coś na laptopa z XP co po w/w kablu zdiagnozuje nasz silnik 2,3 16V lub czy ktoś z kolegów posiadający taką jednostkę mógłby pomóc nie szerząc piractwa na np. PRIV czy Chomika? Nie jest to lenistwo po prostu nie mam czasu na net oraz "kolekcjonowanie kabli i programów" Szlag mnie już trafia jak płacę za diagnozę i kasowanie błędu w Fordzie i słyszę na koniec "a z klimatronikiem to do VW bo to nie nasze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum." Z góry DZIĘKUJĘ !

Ostatnio edytowane przez Mario16 ; 26-03-2010 o 20:10
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2010, 21:18   #440
bodzior
ford::advanced
 
Avatar bodzior
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Trzebiatów
Model: Sharan
Silnik: 1.9 TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 249
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Jak by ktoś miał problem z kodowaniem polecam tą stronkę
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Nie daję łapówek i nie biorę łapówek ale zawsze można się ze mną dogadać.
bodzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elektryka , interfejs diagnostyczny , kod



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.