Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2009, 00:00   #1
sebanseban
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-08-2008
Model: 1,9 TDI
Silnik: ASZ 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 37
Unhappy Wspomaganie pracuje skokowo.

Historia zaczęła się od tego, że wczoraj wieczorem Galax mnie zawiódł i nie zapalił wieczorem.
5 prób kręcenia, bez zaskoku, ostatnia zakończona znacznym przygaśnięciem kontrolek, więc odpuściłem.
Auto kupiłem 2 lata temu i w nim było to własnie aku, więc zakładam, że ma tyle lat co auto. No cóż do tego -14C, kilkanascie godzin na tym mrozie...nie byłem bardzo zdziwiony.
Rano kolega mnie zaciągnął do garażu, gdzie po 3 godzinach ładowania w przyjenej temperaturze kilkunastu stopni w plusie, spadł prąd ładowania prawie do zera więc wykonałem próbe odpalenia z pozytywnym skutkiem.
Wieczorem wsiadam do fury, ona odpala za pierwszym razem bez problemu ale pojawiło się jakby skokowe działanie wspomagania. Podczas skręcania w czasie jazdy lub kręcenia kołami na postoju czuć skoki i koła skręcają też jakby skokowo (słychać skokowe przesuwanie się kół po podłodze).
Wcześniej oczywiście tego nie było.
Dodam - ale to może byc tylko odczucie - że mam wrażenie , że bardzo czuły do tej pory układ ESP jest teraz na lekkie slizganie mniej uczulony dopiero jak na śniegu mocniej wdepnę pedał gazu zapala się znajomy znaczek. Jak wspomniałem, to może byc tylko chwilowe wrażenie. ABS działa jak wcześniej.
Natomiast stanowczo odczuwalna jest skokowa praca wspomagania.

Jakies pomysły? Teorie?
Chyba nie zniszczyłem układu wspomagania przy holu 800 metrów, siłując się z kierownicą w paru sporych, bądź co bądź, łukach!
Dzięki za wszelkie sugestie

sebanseban jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 08:34   #2
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Wspomaganie pracuje skokowo.

A przypadkiem nie testowałeś tego na śniegu ? Bo jesli tak to jest to normalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., na dobrej przyczepności tego nie powinno być.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 10:33   #3
sebanseban
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-08-2008
Model: 1,9 TDI
Silnik: ASZ 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wspomaganie pracuje skokowo.

Na śniegu również ale w garażu tez był takie zachowanie.
Poza tym czy podczas jazdy nawet na śniegu jest to normalne, bo według mnie chyba nie.
sebanseban jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 12:19   #4
W777
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2007
Skąd: Zawiercie
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wspomaganie pracuje skokowo.

Zauważyłem podobne zjawisko występujace przy niskiej temperaturze, po ogrzaniu samochodu zanika. Zastanawiałem sie nad płynem do układu wspomagania, może się zestarzał, wygląda jak by był za gęsty przy niskich temperaturach, zwłaszcza że po odpaleniu przy temp. poniżej -10 pompa wspomagania głośno pracuje przez jakiś czas.
Czy może to być wpływ wody w układzie?
W777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 20:37   #5
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Wspomaganie pracuje skokowo.

Cytat:
Napisał sebanseban Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy podczas jazdy nawet na śniegu jest to normalne, bo według mnie chyba nie.
No nie za bardzo Ja mam u siebie taki objaw jak skręcam tylko w śniegu podczas jazdy jest ok, pewnie zaczyna się przekładnia sypać lub pompa. Faktycznie jak W777 mogą to być kłopoty z płynem do wspomy Jest to olej ale nie pamiętam jakiej klasy lepkości i od czasu do czasu powinno się go wymienić, jeszcze zerknij na naciąg paska może to on sprawia kłopoty.
Cytat:
Napisał W777 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy może to być wpływ wody w układzie?
Myślę że jak odkręcisz korek od płynu wspomagania to powinieneś zorientować się czy jest tam woda czy nie. Jest wtedy tak zwana emulsja na korku taka maź, a poza tym jak by się tam dostała, woda?

Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 20-12-2009 o 20:40
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 21:25   #6
sebanseban
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-08-2008
Model: 1,9 TDI
Silnik: ASZ 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wspomaganie pracuje skokowo.

A czy przy holu bez prądu (walka z kierownica pozbawioną wspomagania) mogło dojść do nadwyrężenia paska wieloklinowego?
Jak sprawdzić czy luz na pasku jest za duży?

Pozdrawiam
sebanseban jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 21:37   #7
Arni 11
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: SOCHACZEW
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wspomaganie pracuje skokowo.

Witam. Ja kolego mam takie szarpanie w swoim fordzie mondeo MKII. Jak jest raczej zimny to tak jakby wspomaganie mometami zanikało. Też obstawiam na płyn bo jak się rozgrzeje jest OK. Nie zaleznie czy snieg czy asfalt, ale tylko to mam na postoju.
Arni 11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 21:45   #8
sebanseban
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-08-2008
Model: 1,9 TDI
Silnik: ASZ 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wspomaganie pracuje skokowo.

Wczoraj objaw ten był nawet w garażu, potem przy jeździe. Wszystko po tym pechowym holu po tym jak nie odpaliłem w -13C. Ale może to nie miało związku.
Dzisiaj (po podładowaniu aku w garażu, bez jego wymontowania) przy -20C, jedno krecenie 5sek i próbował łapać, drugie krecenie i po 2 sek załapał.
Objaw jakby mniejszy ale odczuwalny.
Czy luźny pasek może byc powodem również niedoładowywania aku?
Prosze o porade jak sprawdzic czy pasek jest zbyt luźny?
sebanseban jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 22:34   #9
Hashenty
ford::average
 
Avatar Hashenty
 
Zarejestrowany: 18-10-2008
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie Odp: Wspomaganie pracuje skokowo.

Ja mam taki sam objaw jak opisujecie, ale ŚWIEŻUTKO po wymianie nowej pompy wspomagania, pompa wody elegancko zregenerowana, nowa ośka, smary, pasek. I przerywanie trwa tylko chwilę,zawsze po dłuższym postoju (np całą noc lub dzień).
Wnoszę więc, że u mnie winowajcą jest stary płyn w układzie, którego nie wymieniałem.
Hashenty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2009, 07:35   #10
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Wspomaganie pracuje skokowo.

Za naciąg paska odpowiada napinacz - nic tam się nie reguluje - jedynie co można sprawdzić to na jakim skoku ten napinacz pracuje - jak duży skok to napinacz do wymiany.
Ja wymieniam napinacz razem z rozrządem i na czas rozrządu starcza (75000 km).
Na napinaczu masz taką podziałkę i zobacz czy jest w zakresie bo może ktos zły pasek założył, albo stary sie za bardzo naciągnął.
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.