Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2009, 21:03   #71
bary75
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Lębork
Model: Fort Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 112
Domyślnie Odp: jak sprawdzić dwumase

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a skąd ty żeś się urwał ;-)
myślałem, że tylko ja nie zajarzyłem o co chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bary75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2009, 18:29   #72
marko1986
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: WOT
Model: Mondeo Mk4 kombi/ Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 DURATEC HE (145KM)
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: jak sprawdzić dwumase

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do szmerów i stuków pod maską - delikatnie naciśnij pedał sprzęgła (ale nie wciskaj). Jeżeli wyczujesz na pedale wibracje zgodne z odgłosami z pod maski, to wskazuje to na dwumasę koła zamachowego i sprzęgło. U mnnie dwumasa koła zamachowego ZAWSZE zaczynała hałasować na zimnym silniku, po nagrzaniu cichła.
Jeżeli nie ma wibracji na pedale, to następne w kolejności do oskarżenia jest koło pasowe (dwumasowe) i reszta rolek paska. Ale to nie pada nagle, trochę trzeba przejechać kilometrów aby zrobiła się padaczka, masz czas aby jednoznacznie stwierdzić, że to właśnie to. Kontroluj sytuację, zwłaszcza po wymianie sprzęgła i koła zamachowego.
Rzuć okiem na ten wątek: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do falujacych obrotów na zimnym - było o tym mnóstwo wątków, poczytaj, ja na szczęście nie musiałem z tym walczyć - więc nie będę sie wypowiadał. Dużo osób twierdzi, że EGR, inni że wtryski inni,że jeszcze coś - tak jak to jest z tdci - nikt nic nie wie na pewno, a najmniej w ASO. Świece na pewno nie, teraz nie działają, jest za ciepło.
A jeżeli odczuwam minimalne wibracje na pedale sprzęgła, ale żadnych podejrzanych odgłosów moje auto nie wydaje.

To czy Mam się czum martwić?
Proszę o poradę...
marko1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2009, 08:20   #73
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: jak sprawdzić dwumase

Ja tak może tochę poza tematem. Czy na dwumasie jest gdzieś wytłoczony numer części. Być może jest to głupie pytanie, ale sam je będę wymieniał. Ceny jakie mi zaśpiewali w okolicznych sklepach zwaliły mnie z nóg, więc zostało ale drogo. A druga sprawa ja mam TDDI 90 kM i z tego co się orientowałem to możliwe są trzy rodzaje dwumas jakie były montowane w tym silnikuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 12:30   #74
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: jak sprawdzić dwumase

Witam!
Na początku Września wymieniałem koło zamachowe, docisk, sprzęgło i uszczelniacze półosi. Warsztat w którym to robiłem, ma bardzo dobrą opinie wśród znajomych i na tym forum. Kilka dni po wymianie zauważyłem że po puszczeniu sprzęgła słychać "klik". Samochód zawsze gaszony i zapalany na sprzęgle. Podczas gaszenia słychać mocny stuk i zatrzęsie budą tak jakby się coś zatrzymało nagle.Pozatym jazda bez zastrzeżen.
Wszystkie części nowe firmy LUK.
Co o tym myślicie?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 13:35   #75
adambas
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Racibórz / Nordhorn
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2010
Postów: 49
Domyślnie Odp: jak sprawdzić dwumase

mam takie same objawy jak Ty Snajper tylko przy wyłączaniu silnika słychać stuknięcie i jest odczuwalne szarpnięcie tak jakby silnik chciał ponownie sam zapalić mechanior po oględzinach stwierdził objaw padającej dwumasy :-(
adambas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 14:06   #76
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: jak sprawdzić dwumase

No właśnie, tylko, że ja po wymianie nowej dwumasy nie wiem czy z 2 tyś. zrobiłem.
Autko trochę stalo bo dopadła mnie grypa...
Albo tak ma być, albo coś z....bali z montażem, albo zostałem zrobiony w bambuko i ..... chociaż nie wydaje mi się, bo auto jeździ dużo lepiej i nie czuć drgań tak jak starej dwumasie. Jedynie ten klik przy zmianie biegów i stuk przy gaszeniu...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2009, 15:56   #77
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: jak sprawdzić dwumase

ma podobnie po wymianie 2-masy , takze wyczuwalne sa wibracje na sprzegle. Zalozone kolo Luk'a. ....
Od wymiany zrobiłem narazie 1tys km.
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2009, 07:40   #78
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: jak sprawdzić dwumase

Snajper_881 może masz coś z przegubami wewnętrznymi bądź zewnętrznymi, a wcześniej tego nie czułeś z powodu padającej dwumasy. Ja mam to samo, ale moja dwumasa jest do wymiany. Z tego co udało mi się sprawdzić to ten klik na pewno pochdzi ze sprzęgłaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2009, 10:12   #79
robson646
ford::average
 
Avatar robson646
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Legionowo
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 131
Domyślnie Odp: jak sprawdzić dwumase

U mnie objawy są następujące: nierównomierne stuki słyszalne spod maski, wibrujący pedał sprzęgła, ogólne wibracje przenoszone na karoserię a jak mi podpowiedział jeden mechanik da sie to zauważyć kiedy na luzie dodasz gazu i mniej więcej przy dwuch tys obrotów drży lusterko wsteczne, po za tym wszystkim padający rozrusznik najpiwerw zawieszał się bendiks, a potem już wogóle nie odpalał po zdemontowaniu sporo opiłków. Narazie tylko go wyczyściłem i jakoś chodzi ale wszystko zamierzam naprawić już niebawem podczas wymiany dwumasy i sprzęgła.
Dlatego też mam prośbę o pomoc w wyborze dobrego warsztatu z warszawy lub bliskich okolic.
robson646 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 07:33   #80
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: jak sprawdzić dwumase

Ja też mam dziwne objawy po wymianie dwumasy. Drgania pedału sprzęgła są ledwo co wyczuwalne, nie czuś drgań podczas jazdy. Ale w dalszym ciągu pozostały drgania na biegu jałowym. Mam wrażenie, że po wymianie dwumasy są jeszcze większe. I tu pytanie czym to może być spowodowaneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeżeli ktoś ma jakieś spostrzeżenia proszę o pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.