Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2009, 12:56   #1
Lothien
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 88
Question Intercooler - co to za część - pomocy

Witam,
w moim autku słyszę drażniący "świst" po przekroczeniu 2 tys. obrotów podczas jazdy, na postoju go nie słychać, przy czym drastycznego spadku mocy nie odczuwam, autko jest żwawe i dynamiczne.

Moje wątpliwości budzi jakość węża od układu intercoolera (strona kierowcy między silnikiem a akumulatorem) i planuje go wymienić (ale nigdy nie miałem do czynieni z turbosprężarka w mondkach), w związku z tym mam parę pytań:

1. czy mogę wymienić samą rurkę bez konieczności zakupu całego układu (w sklepie sprzedawca proponował mi taką rurkę z zintegrowanym wężem stalowym, bardzo długi i powyginany odcinek za ok 450zł a zużyty element ma może 20-30cm długości i jest tylko elementem gumowy)
2. ten wężyk jest w taki kiepskim stanie, że nie jestem w stanie odczytać numerów seryjnych, w jaki inny sposób mogę znaleźć taki element? (planuje go szukać w internecie ponieważ w sklepach proponują mi tylko cały układ za 450zł :/ i przy takiej wymianie będę musiał jeszcze doliczyć koszt robocizny w warsztacie)

Zdjęcia tego elementu:

http://img512.imageshack.us/i/image1hzg.jpg/
http://img197.imageshack.us/i/image2swk.jpg/
http://img196.imageshack.us/i/image4dhs.jpg/
http://img268.imageshack.us/i/image3ayv.jpg/

Z góry przepraszam za jakość zdjęć ale rurka umieszczona jest w bardzo ciasnym miejscu a nie miałem tyle czasu żeby rozebrać obudowę akumulatora:/

Przy robieniu zdjęć zauważyłem też że na końcach tej rurki wycieka oleista maż, nawet widać na zdjęciach że opaski zaciskowe są zabrudzone:/.

Rurka nie jest długim elementem (zaraz przy tej taśmie izolacyjnej jest jedna opaska i z drugiego końca jakieś 5cm w dół od zgięcia druga opaska uciskowa).
Przy górnej części rurka ta mocowana jest to takiego trzyramiennego elementu i wydaje mi się że z tej strony jest węższa ale podkreślam że tak mi się tylko wydaje nie jestem pewny:/)

Na allegro udało mi się znaleźć podobny element:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale nie jestem do końca przekonany czy to ten przewód.

Proszę o pomoc w identyfikacji tego elementu.

Lothien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 13:11   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Intercooler - co to za część - pomocy

Kolego, kup w hipermarkecie taśmę zbrojoną, koloru srebrnego, do naprawy węży, koszt 3-6zł, dociśnij opaski, okręć taśmą porządnie ten wąż i sprawdź, czy nadal słychać opisywany przez Ciebie świst. Jeśli słychać, to wymieniaj z całą rurą, za 450zł, jeśli nie, to będziesz miał czas na znalezienie tej krótszej, gumowej rurki.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 13:31   #3
Lothien
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie Odp: Intercooler - co to za część - pomocy

Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, kup w hipermarkecie taśmę zbrojoną...
Jak się przyjrzysz w te zdjęcia to zauważysz bez problemu, że ta rura jest już obklejona w podobny sposób jaki sugerujesz.

Chcę wymienić tylko ten uszkodzony odcinek, nie chce mi się wierzyć że nie mogę kupić tylko tego kawałka układu (skoro to oryginalny element to raczej można go wymienić w dodatku jakaś durna rurka gumowa). Patrząc na to co proponowali mi sprzedawcy dochodzę do wniosku, że wiele krótkich elementu gumowych w całym układzie zastąpiono dłuższym elementem stalowym, i taka wymiana zmusza mnie do wizyty w warsztacie, a ten uszkodzony element mogę śmiało wymienić sam.
Lothien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 13:38   #4
ekokk
ford::average
 
Avatar ekokk
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: kędzierzyn-koźle
Model: mondeoIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 150
Domyślnie Odp: Intercooler - co to za część - pomocy

witam
ja taką rurkę wymieniałem w ASO Gliwice koszt 160 PLN+80 robocizna
u mnie wąż był pęknięty na odcinku ok.5 cm. a autem nie dało się normalnie jeździć totalny brak mocy ( choć zjawisko nasilało się bardzo powoli)
pozdrawiam............
ekokk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 13:41   #5
Lothien
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie Odp: Intercooler - co to za część - pomocy

Cytat:
Napisał ekokk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
ja taką rurkę wymieniałem w ASO Gliwice koszt 160 PLN+80 robocizna
...
Ekokk dzięki za info a masz może oznaczenie tego przewodu (może coś na fakturce z naprawy itp)? Lub wiesz jak chłopaki w ASO "to" nazywali?
Lothien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 13:49   #6
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Intercooler - co to za część - pomocy

Lothien, podjedź do jakiejkolwiek hurtowni motoryzacyjnej, to chłopaki znajdą w katalogu numer potrzebnej Ci części i nawet zamówią, jeśli nie będzie aktualnie na półce, no i po kłopocie.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 14:02   #7
Lothien
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie Odp: Intercooler - co to za część - pomocy

Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lothien, podjedź do jakiejkolwiek hurtowni motoryzacyjnej, to chłopaki znajdą w katalogu numer potrzebnej Ci części
Emmm proszę przeczytaj uważniej to co napisałem, już byłem w sklepach i zawsze proponowano mi cały układ (za 450zł) a ja nie chcę wymieniać wszystkiego ponieważ wszystkie przewody są w świetnym stanie tylko ten jeden element zrypany, dlatego zwróciłem się o pomoc na forum.

Ostatnio edytowane przez Lothien ; 13-08-2009 o 14:06
Lothien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 14:12   #8
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Intercooler - co to za część - pomocy

Cytat:
Napisał Lothien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
już byłem w sklepach i zawsze proponowano mi cały układ (za 450zł) a ja nie chcę
Kolego, z tego właśnie względu proponuję, abyś podjechał do hurtowni (nie do sklepu), gdzie na podstawie katalogu ustalą, czy część taka występuje jako część zamienna.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 15:18   #9
Lothien
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 88
Domyślnie Odp: Intercooler - co to za część - pomocy

No nic myślałem, że uda mi się zakozaczyć przed sprzedawcą i walnąć gotowy numerek części. Trudno chyba nie pozostaje mi nić innego jak wykręcić tą rurkę i pobiegać trochę po mieście z laczka :'(
Lothien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2009, 11:16   #10
ekokk
ford::average
 
Avatar ekokk
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: kędzierzyn-koźle
Model: mondeoIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 150
Domyślnie Odp: Intercooler - co to za część - pomocy

witam
powiem tak ......jak podjechałem do ASO i powiedziałem co się dzieje ( świst totalny brak mocy ) gość od razu wiedział o czym mówię......... dodatkowo wiedziałem gdzie jest nieszczelność bo sam ją "wymacałem"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. choć dwóch mechaników wcześniej chciało wymieniać wszystkie węże od turbo
ponoć jest to dość powszechna awaria w mundku ( troszkę się naczytałem o tym nim udało mi się to namierzyć)
pozdrawiam.............jak wrócę to zerknę na fakturkę
ekokk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.