Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2009, 12:47   #11
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: 1.8 16V benz - zaczął kopać

Cytat:
Napisał robgr85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!

Auto strasznie zaczęło się elektryzować (chyba), jak wychodzę z auta i dotknę czegokolwiek metalowego (brama, karoseria) to tak ostro kopie że szok. Wczoraj wieczorem widziałem nawet przeskakującą iskrę.

Nie byłoby większego problemu, gdybym nie musiał jeździć na stacje benzynowe. Nie chciałbym aby jakaś iskra poszła bo opary z baku + iskry - mogłyby być nieciekawie.

Słyszałem że coś takiego może wystąpić np przy zmianie materiału ubrania, obuwia itd, ale u mnie problem występuje bez względu na to jaki rodzaj obuwia czy ubrania mam na sobie (nawet na próbę odkopałem z szafy rzeczy w które ubierałem się rok temu - nie pomogło).

Auto mam ponad rok, i przed zimą coś takiego nie miało NIGDY miejsca. Gdzie może tkwić przyczyna?
Mnie też zaczęło kopac. To chyba przez pogodę a raczej brak wilgoci. Jest sucho, ubranie w aucie Ci sie naelektryzuje no i nastepuje przeskok iskry. Taki urok lepszej pogody.

mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2009, 22:49   #12
robgr85
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 Benz 16V
Rocznik: 1993
Postów: 79
Domyślnie Odp: 1.8 16V benz - zaczął kopać

Cytat:
Napisał mirobo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiosna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak serio przed wysiadaniem wystarczy trzymać się za metalową część samochodu np.: drzwi i dopiero wtedy położyć nogę na ziemi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi nie pomaga, ale pewnie dlatego że jeszcze nie kupiłem 'uziemienia'.
__________________
Loty widokowe paralotnią - kilka słów o tym, na co poświęcam wolne chwile.
robgr85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2009, 08:17   #13
jamax
ford::advanced
 
Avatar jamax
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: Poznań
Model: MK4 Kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 239
Domyślnie Odp: 1.8 16V benz - zaczął kopać

Kiedyś zapodałem ten temat, od starszych forumowiczów uzyskałem odpowiedz " ten typ tak ma" .Pozostaje kupić pasek antystatyczny, problem u mnie też wrócił tydzień temu - kopie ,że ajaj .Decyzja o zakupie paska przyszła błyskawicznie, czekam na dostawcę.
jamax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2009, 08:53   #14
sharkys
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Skąd: Piła/PP
Model: MK7
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1997
Postów: 156
Domyślnie Odp: 1.8 16V benz - zaczął kopać

a ja juz myslalem ze to ja chodze naladowany ale widze ze to nie rzadki przypadek, z przewodami WS moze byc prawda ze zarzucaja iskre i my powyjsciu z auta rozladowujemy napiecie, wiec albo nowe przewody albo pasek rozladowujacy
sharkys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2009, 09:07   #15
wojtusss
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 21-03-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2004
Postów: 138
Domyślnie Odp: 1.8 16V benz - zaczął kopać

kolego mam 1,8 16v mk2 99r. i też mnieostatnio kopieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. iskry nie zauważyłem ale co jakiś czas odstaje kopa, bylo tak jak były duże mrozy i suche powietrze i teraz troszke. Rozwiązaniem na to jest taki paseczek który można zamontować przy chlapaczu z tyłu np i on co jakiś czas ociera o ziemie powoduje to uziemienie i rozładowanie napięcia robili tak kiedyś w fiatach itd (troszke takie wiejskie i dlatego nie stosuje tego u mnie) ale jak komuś bardzo kopie to jedna z rad jaka rozwiąze problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtusss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2009, 17:38   #16
Sławek Mondło
ford::average
 
Avatar Sławek Mondło
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: okolice Piły
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1993
Postów: 130
Domyślnie Odp: 1.8 16V benz - zaczął kopać

Koledzy ja mam diesla i też kopie,także wątpie aby to były przewody.
__________________
Nie każda morda pasuje do forda.Ci co ich nie pasuje mówią Ford g... wort.
Sławek Mondło jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2009, 21:15   #17
robgr85
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 Benz 16V
Rocznik: 1993
Postów: 79
Domyślnie Odp: 1.8 16V benz - zaczął kopać

Dzisiaj miałem kolejne ciekawe doświadczenie, wychodząc z monedo dotknąłem przypadkowo ręką auta które stało obok, taka iskra przeskoczyła że alarm mu się włączył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Loty widokowe paralotnią - kilka słów o tym, na co poświęcam wolne chwile.
robgr85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2009, 18:11   #18
pintonek
ford::advanced
 
Avatar pintonek
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Tychy
Model: Mondeo MKII kombi
Silnik: 1,8 16V + Junkers
Rocznik: 1997
Postów: 384
Thumbs up Odp: 1.8 16V benz - zaczął kopać

Ahahahaha............ super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pintonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2009, 18:23   #19
robgr85
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 Benz 16V
Rocznik: 1993
Postów: 79
Domyślnie Odp: 1.8 16V benz - zaczął kopać

Cytat:
Napisał pintonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ahahahaha............ super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekaw jestem, czy jak się tak auto (albo pasażer) naelektryzuje to ma większe szanse na ściągnięcie pioruna podczas burzliwej pogody...
__________________
Loty widokowe paralotnią - kilka słów o tym, na co poświęcam wolne chwile.
robgr85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 21:17   #20
sharkys
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Skąd: Piła/PP
Model: MK7
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1997
Postów: 156
Domyślnie Odp: 1.8 16V benz - zaczął kopać

Cytat:
Napisał robgr85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj miałem kolejne ciekawe doświadczenie, wychodząc z monedo dotknąłem przypadkowo ręką auta które stało obok, taka iskra przeskoczyła że alarm mu się włączył Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
postanowilem sprawdzic bo jak wczesniej pisalem moj tez daje mi kopniaka.
wyszedlem z auta nie dotykalem metalowych elementow i nic, podchodze do drzwi od sklepu a tu jeb az sie zaiskrzylo, moral z tego ze polski narod jest juz niezle naladowany przez ten nasz Rzad
sharkys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.