Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2008, 13:07   #1
Clitocybe
ford::average
 
Avatar Clitocybe
 
Zarejestrowany: 02-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 81
Domyślnie ŁOŻYSKO PODPORY PÓŁOSI

Czy wiadomo jakie są objawy zużycia takiego elementu i czy ktoś już je wymieniał? Czy wiąże się to jeszcze z wymianą dodatkowych części, a jeżeli tak to jakich?
Od pewnego czasu mam w trakcie jazdy słyszalne huczenie, które w zależności od wzrostu szybkości zmienia wysokość tonu. Najbardziej jest słyszalne w przedziale prędkości od 40 km/h do 60 km/h. Powyżej jest cichsze. Zwłaszcza przy prędkości 70 km/h jest słabo wyczuwalne. Przy 80 km/h znowu się pojawia, ale ton jest już wysoki.
Zaznaczę, że nie jest to łożysko koła, gdyż byłem już u mechaników i sprawdzali. Nie są to też opony, gdyż wymieniłem na zimowe i nie ma różnicy w huczeniu.
Dodam jeszcze, że po przejechaniu około 100 km natężenie odgłosu robiło się cichsze. Nie wiem czy jest to związane z rozgrzaniem się tego łożyska czy w ogóle z podniesieniem się temperatury komory silnika. Również przy niskiej temperaturze zewnętrznej huczenie jest głośniejsze.
Może macie w tej sprawie jakieś doświadczenia.
Proszę o komentarze i uwagi.

Clitocybe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2008, 15:39   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Re: ŁOŻYSKO PODPORY PÓŁOSI

Mam ten sam silnik co ty, co prawda półosie są dłuższe u mnie, ale podobne. Zmieniałem łożysko na podporze półosi, ale u mnie raczej nie huczało, tylko szumiało; szum narastał proporcjonalnie do prędkości. Huczenie - tak to widzę - pochodzi raczej od wibracji, więc powstaje pytanie, czy to nie przegub, bo łożysko wpierw długo szumi, dopiero w stanie agonalnym wibruje. Chyba że nie zwracałeś uwagi na szum.
Jestem ciekawy, jak ci mechanicy sprawdzili łożyska kół. Czy przy jeździe po łuku ten hałas się zmieniał (narastał lub malał) ? Jeśli był cały czas taki sam, to faktycznie można podejrzewać łożysko podpory.
Wymiana łożyska wymaga wyjęcia półosi ze skrzyni i z piasty koła, to pociąga za sobą konieczność spuszczenia oleju i odpięcia kolumny od wahacza. Łożysko nie jest drogie, za robotę (ale nie w ASO) zapłacisz - myślę - ze 250 - 300 zł
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2008, 16:22   #3
C-sław
ford::advanced
 
Avatar C-sław
 
Zarejestrowany: 25-07-2008
Skąd: Krapkowice (opolskie)
Model: Fcus
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 232
Domyślnie Re: ŁOŻYSKO PODPORY PÓŁOSI

Nie wiem jaki masz przebieg, ale nie wydaje mi się żeby to było to łożysko. Ja bym się skupił na kołach. C-maxy uwielbiają ząbkować opony szczególnie tylne. Mi przełożyli z przodu na tył i huczało strasznie z różnym nasileniem przy różnych prędkościach, a przy 120km/h to nawet jakby rzęziło. Po powtórnej przekładce, czyli tak jak opony jeździły od nowości nastała błoga cisza. Tzn lekko słyszalne szum z tylnej osi, ale nic co mogło by niepokoić. Jeśli opony ok to jeszcze raz sprawdził bym łożyska kół. Tylne najlepiej sprawdzić na specjalnej rozpędzarce do kół na stacji diagnostycznej a przednie na pustym odcinku drogi lekko bujając samochodem prawo, lewo. Pozdrawiam.
__________________
Ja lubię mieć luz humor i sprawny wóz....
C-sław jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2008, 15:54   #4
Koyot.
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: C-Max
Silnik: 1.8 16V (CSDA, CSDB)
Rocznik: 2004
Postów: 1,123
Domyślnie Re: ŁOŻYSKO PODPORY PÓŁOSI

witam.
ja również zacząłbym od opon. czasami mogą być poząbkowane i wtedy dochodzą do kabiny rózne dziwne szumy i inne odglosy.
sprawdz opony ewentualnie łożyska kół. a na sam początek popsikaj silikonem w spray uszczelki od drzwi bo przez nie tez czasami szumi.
pozdrawiam
__________________
Jak się nie ma co się lubi to.....
Trzeba dążyć żeby to osiągnąć
Pozdrowionka...
Koyot. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2008, 20:50   #5
Clitocybe
ford::average
 
Avatar Clitocybe
 
Zarejestrowany: 02-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 81
Domyślnie Re: ŁOŻYSKO PODPORY PÓŁOSI

Koyot., nie przeczytałeś dokładnie mojego posta. Opony mam nowe, a łożyska kół zostały wykluczone. :fcp4
Clitocybe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2008, 20:15   #6
cartrige
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-09-2008
Model: S-Max
Silnik: 2.0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 38
Domyślnie Re: ŁOŻYSKO PODPORY PÓŁOSI

witam miałem podobny objaw zamieniłem koła na przeciw i dalej to samo szczególnie na zakrętach i przy ponad 80 km/h okaało się że to łożyska ymieniłem piasty z łożyskami i nou problem a opony słychac ale delikatnie podnies przód włącz 4 bieg gaz i tedy słychac jak szumi to łożyska
cartrige jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 12:53   #7
Koyot.
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: C-Max
Silnik: 1.8 16V (CSDA, CSDB)
Rocznik: 2004
Postów: 1,123
Domyślnie Re: ŁOŻYSKO PODPORY PÓŁOSI

Ups. to dużo sorry za gapiostwo. :fcp4
a moze to same opony? skoro masz nowe to moze one szumią jak możesz to sprawdź na innych oponkach.
__________________
Jak się nie ma co się lubi to.....
Trzeba dążyć żeby to osiągnąć
Pozdrowionka...
Koyot. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 14:03   #8
C-sław
ford::advanced
 
Avatar C-sław
 
Zarejestrowany: 25-07-2008
Skąd: Krapkowice (opolskie)
Model: Fcus
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 232
Domyślnie Re: ŁOŻYSKO PODPORY PÓŁOSI

Koyot., nie ma się co sumitować, czasem ktoś piszę że ma sprawdzone a tak naprawdę jest inaczej. Widziałem np jak sprawdzają łożyska w serwisie: otóż autko podnosi sie podchodzi pan i kręci każdym kołem robiąc przy tym mądrą minę i stawia diagnozę że jest ok. Nie chce tu pisać że u kolegi Clitocybe tak właśnie sprawdzali, ale myślę że warto sprawdzić coś 10 razy niż raz wywalić kasę na nie to co potrzeba. Pozdrawiam.
__________________
Ja lubię mieć luz humor i sprawny wóz....
C-sław jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 14:29   #9
Clitocybe
ford::average
 
Avatar Clitocybe
 
Zarejestrowany: 02-06-2008
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 81
Domyślnie Re: ŁOŻYSKO PODPORY PÓŁOSI

Cytat:
Napisał C-sław
ale myślę że warto sprawdzić coś 10 razy niż raz wywalić kasę na nie to co potrzeba.
Tak też zrobię. Sprawdzę to jeszcze tu i tam i dopiero jak będę miał pewność dam do zrobienia. Prawda jest taka, że ilu mechaników tyle też postawionych różnych diagnoz. Któraś z nich jest pewnie dobra, ale która. :fcp9
Clitocybe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 15:04   #10
C-sław
ford::advanced
 
Avatar C-sław
 
Zarejestrowany: 25-07-2008
Skąd: Krapkowice (opolskie)
Model: Fcus
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 232
Domyślnie Re: ŁOŻYSKO PODPORY PÓŁOSI

Oby ta najmniej kosztowna.
__________________
Ja lubię mieć luz humor i sprawny wóz....
C-sław jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.