Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2010, 20:42   #241
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał griffin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj ściągnąłem lewe koło i faktycznie pasek drży, jednak jak puszę tarczę hamulcową i zaczyna się obracać delikatnie (na biegujałowym) wszystko ustaje/....../Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. O co tu chodzi. Nawet jak delikatnie tarcza się kręci problem znika sam.

Ktoś ma jakieś pomysły, czy to może być wina alternatora, w momencie gdy wszystkie układy elektryczne zaczynają pracę (ABS, czujniki, itp.) wszystko znika....

Proszę o pomysły
Jeśli chodzi o poruszanie się koła i trochę ustające drżenia paska to pewnie jest to związane z tym, że w trakcie poruszania się podwyższają się obroty silnika, a wiemy, że wtedy drżenie ustaje... Po prostu komp. ma sygnał z prawego koła, że auto się porusza.
Przyuważ, że właśnie jak jedziesz na luzie to obroty nie są już 750 tylko wyższe.

Też czekam na wieści co ze sprzęgiełkiem alternatora...

chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 20:55   #242
griffin
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Stalowa Wola/Poznań
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Cytat:
Napisał chasm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chodzi o poruszanie się koła i trochę ustające drżenia paska to pewnie jest to związane z tym, że w trakcie poruszania się podwyższają się obroty silnika, a wiemy, że wtedy drżenie ustaje... Po prostu komp. ma sygnał z prawego koła, że auto się porusza.
Przyuważ, że właśnie jak jedziesz na luzie to obroty nie są już 750 tylko wyższe.

Też czekam na wieści co ze sprzęgiełkiem alternatora...
Powiem szczerze że sprawdzaliśmy i napięcie podczas obu trybów pracy a także i obroty....., nic się nie zmienia, chyba że mój teściu jest ślepyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pzdr
griffin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 07:08   #243
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał krzyszto1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i napięcie będzie skakać jak założyliście rolkę od benzyny bo ona ma większą średnicę czyli alternator ma mniejsze obroty i właściwe uzyskuje dopiero przy wyższych obrotach. Więc ta rolka też się nie nadaję do tego alternatora a ta od citroena jest bardziej zbliżona do oryginału choć też nie idealna
Mondeo TDCI 53,5
Citroen Hdi 54,6
Mondeo benzyna 59
Więc widać jaka jest różnica w średnicy!!!
Im większa średnica rolki Tym mniejsze obroty alternatora!!!
Cytat:
Napisał dunkin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jak? Problem ze skokami napięcia rozwiązany?
Pozdrawiam
dalej zonk ze skokami napięcia, ale nie z powodu jak kolega wyżej pisze, ponieważ przy wyłączonych światłach itp jest ok, po włączeniu napięcie zaczyna delikatnie skakac, czasem pomaga chwilowe wyłączenie wentylacji :/
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 09:43   #244
kostrzu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Warszawa/Lodz
Model: MKIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 15
Smile Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam

Podobnie jak pozostali mam podobny problem na tą chwilę jestem po wymianie jedynie Paska. Koło dwu-masowe wymieniane w serwisie jakieś 15 k temu.
Teraz czekam na wasze propozycje dot. dalszych kroków.
Zdecydowany jestem na dołożenie (wymianę koła na alternatorze) na model z Citroena.
Ale czy ktoś jest w stanie podać mi odpowiedz na pytania:
1. Jaki alternator pasuje do koła z Citroena
2. Czy jest ktoś na forum kto dokonał takiej zamiany i rozwiązało to problemy plus nie ma problemów z ładowaniem.? Jeżeli tak proszę o PRIV chętnie pogadam na ten temat.
3. Czy polecicie mechanika który wykonywał już taką operację i wie co robić.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Kontakt do mnie 608 009 095
kostrzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 11:52   #245
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam!
Zdejmowałem już alternator ale nie zdecydowałem sie na wymianę koła pasowego. Teraz dojrzałem i decyzja zapadła - jutro wymieniam koło na te od benzyniaka, oznaczenia koła INA 535 0074 010. To nieprawda, że ma inne wymiary. Zależy gdzie się mierzy, średnica jest taka sama jak orginalnego, 53,5 mm, mierzone po wieloklinie (mierzone po kołnierzu 59 mm). Dzisiaj sprawdzałem. Jutro szybki demontaz alternatora (jest juz wprawa), szlifowanie kołnierza na alternatorze, wymiana kółka i, mam nadzieję, wreszcie cisza!
Pozdrawiam
P.S.
Alternator VISTEON 1S7T-BC
Czytając dalej widzę, że "dartro" ma cholernego farta, skoro kółko pasuje bez przeróbek. (Chyba, że ma alternator VITEON a nie VISTEON)

Ostatnio edytowane przez robarek ; 09-06-2010 o 19:07
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 12:02   #246
kostrzu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Warszawa/Lodz
Model: MKIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał robarek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
Zdejmowałem już alternator ale nie zdecydowałem sie na wymianę koła pasowego. Teraz dojrzałem i decyzja zapadła - jutro wymieniam koło na te od benzyniaka, oznaczenia koła INA 535 0074 010. To nieprawda, że ma inne wymiary. Zależy gdzie się mierzy, średnica jest taka sama jak orginalnego, 53,5 mm, mierzone po wieloklinie (mierzone po kołnierzu 59 mm). Dzisiaj sprawdzałem. Jutro szybki demontaz alternatora (jest juz wprawa), szlifowanie kołnierza na alternatorze, wymiana kółka i, mam nadzieję, wreszcie cisza!
Pozdrawiam
W takim razie czekamy na informacje czy pomogło. Daj proszę znać jaki masz alternator i który rok autka.

Pozdrawiam
kostrzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 18:34   #247
dartro
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Skąd: Włodawa
Model: Mondeo Ghia Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCI 130km 1,25 82km
Rocznik: 2003 2014
Postów: 147
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Przy wymianie na koło pasowe od 2.0 PB altek Viteon , nic nie trzeba zmieniać , pasuje bez przeróbek . Doświadczyłem .
dartro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 18:54   #248
griffin
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Stalowa Wola/Poznań
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał dartro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy wymianie na koło pasowe od 2.0 PB altek Viteon , nic nie trzeba zmieniać , pasuje bez przeróbek . Doświadczyłem .
Panowie, właśnie mnie oświeciło. U mnie to buczenie pojawiło się rok temu zaraz po zmianie oleju, filtra oleju i powietrza. Dodatkowo w tym samym czasie wywalało mi sprężynkę mrugającą.....Już ostanio myślałem o dolocie powietrza i czujniku MAF. Słuchajcie wyciągnąłem całkowicie filt powietrza odpaliłem dziada i wszystko ustało. Jutro jadę kupić oryginalny filtr powietrza. Pewnie mieszanka była zbyt uboga, za mało powietrza i zwiększało się obciążenie na wale stąd wibracje i drgania. Nawet jak włączyłem klimę nic nie było słychać........Eureka
griffin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 19:00   #249
kostrzu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Warszawa/Lodz
Model: MKIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał griffin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, właśnie mnie oświeciło. U mnie to buczenie pojawiło się rok temu zaraz po zmianie oleju, filtra oleju i powietrza. Dodatkowo w tym samym czasie wywalało mi sprężynkę mrugającą.....Już ostanio myślałem o dolocie powietrza i czujniku MAF. Słuchajcie wyciągnąłem całkowicie filt powietrza odpaliłem dziada i wszystko ustało. Jutro jadę kupić oryginalny filtr powietrza. Pewnie mieszanka była zbyt uboga, za mało powietrza i zwiększało się obciążenie na wale stąd wibracje i drgania. Nawet jak włączyłem klimę nic nie było słychać........Eureka
Ide w takim razie sprawdzic. :-) Choć filtr wymienialem :-)
kostrzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 22:16   #250
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Mam złe wieści dla zainteresowanych. Z wymiany kółka nici. Nie pasuje i trzeba by poważnych i raczej niemożliwych do wykonania przeróbek, przynajmniej w moim przypadku (wytaczanie obudowy przedniej alternatora). Cała robota ze zdejmowaniem alternatora po raz drugi na darmo.
W dalszym ciagu mam do odstąpienia kółko INA 535 0074 0010 do benzyniaka 2,0 i 1,8 SCi.
Cena 210 zł plus ewentualna przesyłka (mogę wystawić na Allegro).
Tel. 508002372 (w W-wie odbiór osobisty).
P.S. W W-wie na Stawkach cena takiego kółka to 320 złociszy.

Ostatnio edytowane przez robarek ; 11-06-2010 o 22:18
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.