Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2011, 14:46   #1
welyk
ford::average
 
Avatar welyk
 
Zarejestrowany: 04-08-2006
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 / Fiesta MK6
Silnik: 1.6 100KM / 1.25 75KM
Rocznik: 2006 / 2007
Postów: 155
Domyślnie Mechanizm podnoszenia szyb przednich - nie działa podnoszenie :/

Witam,
już od ponad roku szwankuje mi mechanizm podnoszenia szyb przednich - opuszczanie działa bez zarzutu.
Kiedy byłem na przeglądzie w zeszłym roku i powiedziałem o tym diagnoście stwierdził że focusy tak mają, tzn. styki śniedzieją jak się rzadko używa i żebym trochę popstrykał to się poprawi... LOL

więc pstrykam a że działają coraz gorzej to pstrykam bardzo dużo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc na pewno cała śniedź wytarta już dawno.
Mam elektryczne tylko przednie szyby jeśli to ma znaczenie. W tej chwili podnoszenie zaskakuje po kilkudziesięciu pstryknięciach...

Czy miał ktoś podobne problemy, czy to kwestia styków czy też kabelki się przecierają itd...
Jak się zabrać do diagnozy/naprawy, rozbierać boczek?


Ostatnio edytowane przez welyk ; 04-06-2011 o 14:52
welyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2011, 10:19   #2
Piotr 1969
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-06-2011
Skąd: Hrubieszów
Model: ford focus kombi comfort
Silnik: benzyna 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Mechanizm podnoszenia szyb przednich - nie działa podnoszenie :/

Kolego miałem podobny przypadek w moim focusie a mianowicie silniczek wydawał odgłos buczenia i z wielkim ,bardzo wielkim trudem opuszczał i podnosił lewą przednią szybę ,aż przestał. Mechanik dostał sie do silniczka ,który był cały zaśniedźiały i bardzo mocno zabrudzony ,wyczyścił go dokładnie i nasmarował .Szybe otwieram i zamykam normalnie ale silnik troche buczy.Jeżdże z klimą więc rzadko otwieram okna i to mogłobyć przyczyną usterki silniczka,bo fordy podobno tak mają.
Piotr 1969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2011, 10:49   #3
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Mechanizm podnoszenia szyb przednich - nie działa podnoszenie :/

Cytat:
Napisał welyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
już od ponad roku szwankuje mi mechanizm podnoszenia szyb przednich - opuszczanie działa bez zarzutu.
Kiedy byłem na przeglądzie w zeszłym roku i powiedziałem o tym diagnoście stwierdził że focusy tak mają, tzn. styki śniedzieją jak się rzadko używa i żebym trochę popstrykał to się poprawi... LOL
Nieżle-diagnosta ekspertem o włącznika w focusie,bawią mnie takie opinie panów którzy chcą zabłysnąć przed klijentem jakąś celną uwagą udając wszystko wiedzących.kilka tych włączników rozebrałem ale nie było w nich śniedzi ani nie były one przyczyną usterki jak ktoś opowiada takie bzdury to powinien najpierw wiedzieć jest zbudowany zespół takich wyłączników-one raczej się nie psują bo tam nie ma się co popsuć.Szukałbym usterki raczej w przewodach silniku i mechaniżmie ale oczywiście mogę się mylić A jak jest od strony pasażera ?

Ostatnio edytowane przez Matych ; 05-06-2011 o 10:55
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2011, 20:28   #4
welyk
ford::average
 
Avatar welyk
 
Zarejestrowany: 04-08-2006
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 / Fiesta MK6
Silnik: 1.6 100KM / 1.25 75KM
Rocznik: 2006 / 2007
Postów: 155
Domyślnie Odp: Mechanizm podnoszenia szyb przednich - nie działa podnoszenie :/

podniesienie szyby pasażera pstryczkiem na drzwiach pasażera nie stanowi problemu, natomiast pstryczkiem na drzwiach kierowcy też trzeba się napstrykać zanim zaskoczy :/
czyli tak jakby z tym przełącznikiem w drzwiach kierowcy coś jednak było nie tak.
welyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2011, 06:17   #5
bond008
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-05-2007
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 165
Domyślnie Odp: Mechanizm podnoszenia szyb przednich - nie działa podnoszenie :/

Witam
Ten przełącznik od strony kierowcy działa na tej samej zasadzie co różnego rodzaju piloty np. do TV. Na płytce jest wytrawiony styk. Na tą płytkę jest "położony" taka jakby mata gumowa z widocznymi okrągłymi czarnymi elementami (silikon przewodzący prąd). Opuszczając, podnosząc szybę - powodujemy, że te okrągłe elementy dotykają ścieżek na płytce - przepływa prąd - szyba podnosi się, opuszcza. Wracając do problemy - ja w swoim focusie miałem zaśniedziałe te styki - przeczyściłem - działają. Jeżeli te elementy okrągłe (w gumie ) są zużyte, uszkodzone to można próbować kupić na allegro zestawy naprawcze.
bond008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2011, 09:31   #6
galowy
ford::advanced
 
Avatar galowy
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: ze wsi
Model: Focus
Silnik: 1,8 16V+LPG
Rocznik: 1999
Postów: 217
Domyślnie Odp: Mechanizm podnoszenia szyb przednich - nie działa podnoszenie :/

Ja już nie raz poprawiałem te przełączniki potrafią śniedzieć oraz w dwóch przypadkach miałem przerwaną ścieżkę na płytce.
__________________
Moja Foczka a na pokładzie foczki Uniden PC78 LTW + Sirio Performer 5000 + Densei 2002
www.monsterbus.pl
galowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2011, 08:31   #7
welyk
ford::average
 
Avatar welyk
 
Zarejestrowany: 04-08-2006
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 / Fiesta MK6
Silnik: 1.6 100KM / 1.25 75KM
Rocznik: 2006 / 2007
Postów: 155
Domyślnie Odp: Mechanizm podnoszenia szyb przednich - nie działa podnoszenie :/

Rozebrałem to ustrojstwo i przynajmniej u mnie okazał się że styki nie śniedzieją a wypalają się.
Dostęp jest bardzo prosty, wystarczy podważyć noże, czy płaskim śrubokrętem dolną część podłokietnika na drzwiach.
Odsłania co potrzeba, przełączniki są przykręcone trzeba śrubami do górnej części podłokietnika.
Trzeba je odkręcić a później również rozkręcić całą kasetę w której jest zabudowana płytka drukowana na której operują przełączniki. u mnie oba styki do podnoszenia były całe okopcone, wyczyściłem cienkim paseczkiem papieru ściernego - bardzo drobne oczka.
Podnoszenie szyb działa ale jak się przyjrzałem to iskrzą te styki podczas podnoszenia więc pewnie za jakoś czas się znowu wypalą. Zastanawiam się czy to taka wada czy u mnie coś jest nie tak z instalacją.... :/
welyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2013, 11:59   #8
Danek27
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus I
Silnik: 1,6 Zetec-SE 16V
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: Mechanizm podnoszenia szyb przednich - nie działa podnoszenie :/

Mam Focusa 1 z 2004r. Elektrycznie sterowane są tylko szyby przednie. Przestało działać podnoszenie szyby pasażera włącznikiem na drzwiach pasażera. To znaczy czasami zadziała, mniej więcej tak raz na 20 prób. Opuszczanie działa poprawnie. Poprawnie działa również podnoszenie i opuszczanie szyby pasażera, włącznikiem na drzwiach kierowcy. Wymontowałem włącznik znajdujący się na drzwiach pasażera. Jest to solidna konstrukcja, przełącza na zasadzie przeginania mosiężnych, płaskich sprężynek. Przemyłem go tylko bo praktycznie nie ma dostępu do styków pod sprężynkami. Przy okazji przebadałem go omomierzem i narysowałem sobie jego schemat. Pomimo tego, że omomierz pokazuje, naciskaniu klawiszy, prawidłowo połączenia odpowiednich styków, to w dalszym ciągu ww. usterka nie została usunięta. Mam zatem pytania: 1) Czy sterowanie szybami wykorzystuje "zwykłą" elektrykę, czy może po drodze jest jakaś elektronika? 2). Gdzie dalej szukać przyczyny tej usterki? Pozdrawiam! Danek
Danek27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.