Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2011, 09:12   #1
bodek69
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-11-2007
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Ciągle pracujące wentylatory

Witam. Od dłuższego czasu borykam się z takim problemem.Otóź w moim MK3 2001 rok
2.0 TDDI 115 KM notorycznie pracuje(ą) wntylator(y) w komorze silnikowej.Nie byłoby sprawy, gdyby to się działo w upalne dni stojąc w korku, ale to pojawia się nawet teraz w grudniu w trakcie pracy, gdy silnik jest zimny.Czy może to być skutkiem awarii jakiegoś czujnika temperatury? Z góry dziękuję za odpowiedź.

bodek69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2011, 09:34   #2
dujek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: WAWKA
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 217
Domyślnie Odp: Ciągle pracujące wentylatory

problem opisywany setki razy na forum teraz pytanie czy wentylator załącza się na 1 biegu czy odrazy na drugim, ja już częściowo uporałem się z tym, u mnie wentylator załączał się na 2 biegu, winna była upalona wtyczka/kostka która jest podłączona do wentylatora stojąc na wprost auta to po prawej stronie w dolnym rogu wentylatora, byłem u elektryka wyciął to wtyczkę a na przewodu dał wsuwki(koszt 20zł najlepszy dostęp od spodu po zdjęciu osłony silnika) i jest można powiedzieć ok, 2 bieg się nie włącza.
Ale zauważyłem że teraz wentylator startuje od razu po uruchomieniu silnika na 1 biegu co tez nie jest prawidłowe, winna może być panel climatronica bo jeśli jest nawiew ustawiony na automatyczny to załącza się odrazu po uruchomieniu silnika, a jeśli włączę któryś z przycisków np nawiew na nogi lub szybę, kierowcę to się ten wentylator nie załącza.
dujek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2011, 10:54   #3
bodek69
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-11-2007
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ciągle pracujące wentylatory

Wydaje mi się, że start następuje na 1 biegu.Gniazdo oraz wtyczka zostały wymienione na oryginalne i w dalszym ciągu bez zmian.Przed wymiana objawy były takie same.
bodek69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2011, 11:40   #4
dujek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: WAWKA
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 217
Domyślnie Odp: Ciągle pracujące wentylatory

spróbuj włączyć klime na pare sekund po uruchomieniu silnika i wyłaczyć i zobacz czy wentylator się wyłączy.
dujek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2011, 19:01   #5
Max*
ford::average
 
Avatar Max*
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Sandomierz
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 199
Domyślnie Odp: Ciągle pracujące wentylatory

pewnie masz problem z panelem sterowania. Masz klimatronika? ja tak mam u siebie ale robie tak jak włącze ogrzewanie to naciskam zaraz przycisk A/C i po chwili go wyłaczam, wiatrak powinien przestac chodzic. Wiem ze u mnie do wymiany jest panel
Max* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.