Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2008, 18:38   #1
AskPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Model: Fiesta
Silnik: 1500
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Radio - montaż FORD->SONY i pytanie o zestaw bluetooth

Witam serdecznie,

Na wstępie informuje wszystkich że radio SONY (zmieniarka 6cd + mp3 + obsługa bluetooth) bez problemu pasuje do nowego FFII od 2007. Pierwotne radio poniżej

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a to, które dzisiaj nabyłem za 700zł, kostki, sterowanie z kierownicy działa bez najmniejszego problemu, bardzo prosty demontaż/montaż. Nie ma żadnej różnicy w wielkości szczeliny!

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Moje pytanie jest następujące:
Czy w jakiś sposób mogę podłączyć do tego radia zestaw głośnomówiący NOKIA? Jeśli tak to w jaki sposób?

AskPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2008, 19:22   #2
Jarek_Onet
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 392
Domyślnie Re: Radio - montaż FORD->SONY i pytanie o zestaw bluetooth

Do tego radia podłączysz każdy zestaw głośnomówiący, nie ma żadnej różnicy w podłączeniu w stosunku do radia które miałeś. Podłączysz tylko kablowo. A to że to radio obsługuje bluetooth to raczej tak Ci się tylko wydaje, bowiem bluetooth to oddzielne urządzenie w samochodach Ford i jeżeli jest on w samochodzie to mozna powiedzieć że każde radio będzie z nim współpracowało.
__________________
Jarek_Onet
Jarek_Onet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2008, 00:35   #3
misiekk77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Re: Radio - montaż FORD->SONY i pytanie o zestaw bluetooth

Możesz w kilku słowach opisać jak zdemontowałeś u siebie stare radio?
misiekk77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2008, 10:38   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,516
Domyślnie Re: Radio - montaż FORD->SONY i pytanie o zestaw bluetooth

Może to Ci pomoże:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2009, 17:39   #5
drpawell
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-03-2009
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Radio - montaż FORD->SONY i pytanie o zestaw bluetooth

czy istnieje możliwość zamontowania modułu bluetooth do tego radia /sony 6CD/?
czy radio wykryje ten moduł i aktywuje odpowiednie menu /książkę tel. itp/, czy trzeba wgrać jakiś nowy soft?
czy po zamontowaniu modułu konieczna jest zmiana panelu sterowania radiem przy kierownicy?
w fordzie nic nie mogę się dowiedzieć od kilku miesięcy, mówią że nie ma takiej opcji na Polskę.
może ktoś ma jakiś pomysł? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
drpawell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2009, 19:20   #6
zdzislaw22
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: monde
Silnik: 20
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Radio - montaż FORD->SONY i pytanie o zestaw bluetooth

Istnieje możliwość i to bez problemu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A fachowcy z naszych ASO to się znają jak....

Jakby przeczytali instrukcję przygotowaną dla nich przez Forda (patrz poniżej) to byłoby im łatwiej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z.

Link: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
zdzislaw22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2009, 19:50   #7
drpawell
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-03-2009
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Radio - montaż FORD->SONY i pytanie o zestaw bluetooth

wielkie dzięki,
ale..
1. instrukcja jest z 2006 dotyczy focusa 2004-2008, i raczej nie odnosi się także do modeli od 2008--> / w ASO mówią, że moduł dla modelu 2004-08 nie działa w nowszych/
2. na schemacie jest radio z navi, czy moduł można w ten sposób podłączyć do sony 6CD?
3. czy konieczna jest wymiana sterowania przy kierownicy? /oznaczone literą L na schemacie części- funkcja voice mnie nie interesuje/
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
drpawell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2009, 07:20   #8
zdzislaw22
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2008
Model: monde
Silnik: 20
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Radio - montaż FORD->SONY i pytanie o zestaw bluetooth

Cytat:
Napisał drpawell Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wielkie dzięki,
ale..
1. instrukcja jest z 2006 dotyczy focusa 2004-2008, i raczej nie odnosi się także do modeli od 2008--> / w ASO mówią, że moduł dla modelu 2004-08 nie działa w nowszych/
2. na schemacie jest radio z navi, czy moduł można w ten sposób podłączyć do sony 6CD?
3. czy konieczna jest wymiana sterowania przy kierownicy? /oznaczone literą L na schemacie części- funkcja voice mnie nie interesuje/
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ad.1 W tej samej lokalizacji znajdziesz instrukcję montażu modułu BT/VC do mondeo MK4. Zauważ, że kroki instalacyjne są takie same. Więc śmiem twierdzić, że co do zasady jest ona poprawna. Co do modułów. To każdy gość z działu części zamiennych jest w stanie znaleźć poprawny numer finis (1577856 chyba) dla twojego samochodu. Nie widzę tutaj problemu poza niechęcią ASO. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ad.2 Na stronie poprzedniej masz rysunek również z radiem standardowym, ale szczerze mówiąc nie wiem. Tą instrukcję znalazłem gdzieś w sieci przypadkowo.Mam Mondeo MK4 więc tylko ją użyłem jako materiał poglądowy. Mogę jedynie przypuszczać, że że można. I znów, ASO powinno to sprawdzić na podstawie twojego VIN.
ad.3 Nie wiem, ale wiesz co. Jak inwestujesz 1200PLN w całość, to jest sens oszczędzać te 150? Jeżeli interesujesz Cię tylko BT, to zdecydowanie taniej będzie kupić jakiegoś Parrota np.

Z.
zdzislaw22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2009, 20:25   #9
drpawell
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-03-2009
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Radio - montaż FORD->SONY i pytanie o zestaw bluetooth

dzięki,
jutro jeszcze raz zaatakuję ASO

Paweł
drpawell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2009, 07:03   #10
bobi78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2008
Skąd: WLKP - Wieś Leżąca Koło Poznania ;-)
Model: Mondeo MKIV Titanium
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: Radio - montaż FORD->SONY i pytanie o zestaw bluetooth

Witam,
posiadam wlasnie takie radio z BT ale ostatnio zniknął mi BT :[, nie dziwi mnie to bo temat poruszany w innych wątkach . Jednak zapomniałem jak się szuka i dodaje nowy tel przez BT. Proszę o instrukcję jak to zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki
__________________
Pozdrawiam
Bobi78
Mondeo MKIV 2.0 TDCI (131 KM) Kombi, Titanium, Bluetooth, Bi-ksenony, Voice Command, Panther Black
bobi78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.