Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2012, 21:10   #1
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Hałasuje skrzynia biegów

Witam, mam taki problem, że jak szybko puszczę sprzęgło a czasami jak normalnie jest na luzie, to coś mi hałasuje w skrzyni biegów (rzęzi), taki objaw jest na bieg jałowym, jak wduszę sprzęgło to jest cisza tak samo podczas jazdy.

Te dźwięki dochodzą raczej na pewno ze skrzyni biegów, nie wiem czy nie spod tego czarnego plastiku - obudowy / skrzynki (tam są linki zmiany biegów?).
A może z okolic samego sprzęgła, ale czy by takie odgłosy wydawało łożysko oporowe?

Pozdrawiam

__________________
Jeżeli jeszcze Cię nie wyprzedziłem, to na pewno to zrobię Fiesta mk5: Demontaż AirBag Demontaż panelu sterowania nawiewem Termostat wymiana Wymiana tylnych żarówek Odpowietrzanie układu sprzęgła

Ostatnio edytowane przez emonkey ; 30-08-2012 o 21:44
emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2012, 16:48   #2
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Hałasuje skrzynia biegów

Cytat:
Napisał kamil-112 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Łożysko masz sprawne, bo wychodzi na to z tego co piszesz. Gdyby łożysko oporowe było przyczyną tych hałasów to byś słyszał je na wciśniętym sprzęgle a nie na puszczonym.
kamil-112 przestań pisać takie głupoty !!!!! Zupełnie odwrotnie.

Jeżeli łożysko oporowe sprzęgła się kończy to hałasuje na puszczonym sprzęgle. Nie na wciśniętym.
Cytat:
Napisał emonkey Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ak szybko puszczę sprzęgło a czasami jak normalnie jest na luzie, to coś mi hałasuje w skrzyni biegów (rzęzi), taki objaw jest na bieg jałowym, jak wduszę sprzęgło to jest cisza tak samo podczas jazdy.
Dokładnie te objawy wskazują na kończące się łożysko oporowe.

Pozdrawiam
Wojtek.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 31-08-2012 o 16:51
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2012, 19:39   #3
kamil-112
 
Postów: n/a
Thumbs down Odp: Hałasuje skrzynia biegów

Cytat:
Napisał Wojtek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kamil-112 przestań pisać takie głupoty !!!!! Zupełnie odwrotnie.

Jeżeli łożysko oporowe sprzęgła się kończy to hałasuje na puszczonym sprzęgle. Nie na wciśniętym.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dlaczego ze mnie robisz "głupka" odwracając kota ogonem, co? Zapraszam do mnie to pokażę jak wygląda sprzęgło i zasadę jego działania. Prosze nie nazywać mojej wiedzy głupotami. Nie wspomnę że wystarczy otworzyć google i poczytać kilkadziesiąt materiałów które potwierdzają to co powiedziałem w sprawie łożyska a skrzyni. Koledze hałasuje najpewniej skrzynia, a nie łożysko oporowe, jak może łożysko oporowe się kręcić i hałasować jak on ma sprzęgło puszczone i nic do słoneczka docisku nie dotyka.
Tam najpewniej w skrzyni łożysko wałka sprzęgłowego pada i trzeba rozebrać skrzynię w jego celu wymiany choć w takim razie najlepiej wymiana skrzyni. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 01-09-2012 o 20:52
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2012, 20:51   #4
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Hałasuje skrzynia biegów

Więc Twoim zdaniem , jeżeli u kolegi jest uszkodzone łożysko oporowe to będzie je słychać na wciśniętym sprzęgle ????
Łożysko będzie słychać na puszczonym sprzęgle i żadna Twoja dziwna teoria tego nie zmieni... Tym bardziej , że u niego to słychać jak szybko puści sprzęgło.

Może jest uszkodzone coś jeszcze , ale jeżeli tylko łożysko , to właśnie będzie taki objaw.

Pozdrawiam
Wojtek.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2012, 23:44   #5
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Hałasuje skrzynia biegów

Jak hałas (szum) ustaje po wciśnięciu sprzęgła to może być to wałek wejściowy skrzynki... łatwo to poznać po sposobie hałasu,,, słychać jak coś się zatrzymuje (a jak wiadomo po naciśnięciu sprzęgła łożysko cięgle pracuje) więc jak wciskasz sprzęgło i jest szum, szum, szum i pod sam koniec dziek zanika to na 99% wałek wejściowy a nie łożysko które się uspokaja już na początku pracy, kiedy już naciska na sprężynę, a moment na wałek jeszcze jest przenoszony,,,
Cytat:
Napisał kamil-112 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak może łożysko oporowe się kręcić i hałasować jak on ma sprzęgło puszczone i nic do słoneczka docisku nie dotyka
Wedle mojej wiedzy łożysko powinno być stale dociśnięte do sprężyny i obracać się razem z nią,,, w starszych skrzynkach ze sterowaniem na linkę układ który ja naciągał jest za to odpowiedzialny, nie wiem jak w hydraulicznym,,, chodzi o to że jak łożysko się odsuwa od sprężyny centralnej i się zatrzymuje to jak naciskasz sprzęgło to następuje kontakt, sprężyna się obraca, łożysko nie - jest poślizg, tarcie i robią się wżery, stały kontakt i praca ma temu zapobiegać,,,

Czy tam na pewno jest łożysko oporowe a nie wysprzęglik?
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2012, 13:26   #6
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Odp: Hałasuje skrzynia biegów

Hm, jak to się nazywa to ja nie wiem, znalazłem "operator centralny sprzęgła" lub "wysprzęglik centralny", w sklepie motoryzacyjnym jeszcze inaczej mi mówili, tak czy siak jest tam łożysko. Wygląda to tak
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprzęgło nie jest na linkę, jest hydrauliczne.

Pozdrawiam
__________________
Jeżeli jeszcze Cię nie wyprzedziłem, to na pewno to zrobię Fiesta mk5: Demontaż AirBag Demontaż panelu sterowania nawiewem Termostat wymiana Wymiana tylnych żarówek Odpowietrzanie układu sprzęgła

Ostatnio edytowane przez emonkey ; 02-09-2012 o 13:42
emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2012, 11:26   #7
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Hałasuje skrzynia biegów

Cytat:
Napisał Wojtek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Łożysko będzie słychać na puszczonym sprzęgle i żadna Twoja dziwna teoria tego nie zmieni...
Dokładnie mam podobny objaw, coś rzęzi na nie wciśniętym sprzęgle , słychać to od lewej strony ,blisko lewego przedniego koła. Jak wcisnę sprzęgło to objaw ustępuje.
Dwóch mechaników potwierdziło że powoli kończy się łożysko oporowe.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2012, 10:30   #8
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Hałasuje skrzynia biegów

Cytat:
Napisał JoeMix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wedle mojej wiedzy łożysko powinno być stale dociśnięte do sprężyny i obracać się razem z nią,,, w starszych skrzynkach ze sterowaniem na linkę układ który ja naciągał jest za to odpowiedzialny, nie wiem jak w hydraulicznym,,, chodzi o to że jak łożysko się odsuwa od sprężyny centralnej i się zatrzymuje to jak naciskasz sprzęgło to następuje kontakt, sprężyna się obraca, łożysko nie - jest poślizg, tarcie i robią się wżery, stały kontakt i praca ma temu zapobiegać,,,

ma byc luz na łożysku czy to na linke czy inne ,bez luzu łozysko pracujac non stop szybko sie zuzywa,sa to najczesciej zwykłe łozyska kulkowe a nie oporow,tansze rozwiazanie
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2012, 21:53   #9
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Hałasuje skrzynia biegów

Stasiek, w książkach piszą inaczej, w dodatku od początku fiesta ma samoregulator na lince, który jeśli zrobisz luz, przy kolejnym naciśnięciu zniweluje go,,, nie wiem jak w sterowaniu hydraulicznym, ale w linkowym na 100% łożysko dotyka do sprężyny i się obraca cały czas, bo nie ma nawet pół milimetra luzu,,, i nie widzę możliwości by talki uzyskać,,,
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 11:30   #10
Kondzio
ford::advanced
 
Avatar Kondzio
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: mieszkam w Warszawie, pochodzę z Łęcznej
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 143PS
Rocznik: 2008
Postów: 390
Domyślnie Odp: Hałasuje skrzynia biegów

czyli wracając do tematu postatecznie wałek, czy łożysko - bo i u mnie coś takiego pięknie słychać, ale rzeczywiście ewidentnie się kręci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Witam po przerwie - Kondzio
- Ford Fiesta Senso Plus 1,25 16V 2007
- Ford Mondeo mk4 kombi Titanium 2.0 TDCI 2008
Kondzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.