Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2016, 21:43   #1
Jagienka
ford::beginner
 
Avatar Jagienka
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 15-03-2016
Skąd: małe 3 miasto
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 12
Domyślnie Rozladowujacy się akumulator

Witam, Już mi ręce opadają. Okres świąt a mi po raz wtóry auto odmówiło posłuszeństwa, Zacznę od początku. Jakiś miesiąc temu miałam robiony rozrząd. Przed wymianą raz zaświeciła mi się kontrolka akumulatora przez moment.po wymianie rozrządu wracając mechanik zaobserwował świecącą kontrolkę akumulatora stale, sprawdził okazało się, że regulator napięcia padł wymienił. Po ok 2 tygodniach zaświeciła się kontrolka nie domkniętych drzwi sprawdziłam wszystkie nie zgasła po drodze pomyślałam, żeby sprawdzić bagażnik. Domknęłam ale z pośpiechu nie sprawdziłam czy kontrolka zgasła po 10h akumulator wyczerpany, próba odpalenia na kable nic nie dała, naładowałam akumulator po 2 dniach znowu rozładowany, znowu ładowanie. Pojechałam do mechanika podłączył miernik nic nie wykazało alternator ok akumulator ok. W sklepie sprawdzili aku miernikami ok, chyba, że ukryta wada. Po dwóch dniach znowu rozładowany, jeszcze była próba odłączenia klemy na dobe żeby sprawdzić pobór po dobie normalnie odpalił. Kupiliśmy nowy aku. Po 3 dniach kontrolka aku się zaświeciła. Jazda do mechanika na trasie stracił moc nie chciał jechać ale pali jak brzytew ale nie ma mocy. Mechanik wymienia podobno jakąś wiązke elektryczną chodzi 2 dni, Trzeciego znowu nowy aku rozładowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.((. Dużo napisałam ale pomyślałam, że może jakiś element jest ważny. Macie jakieś pomysły?


Ostatnio edytowane przez Jagienka ; 24-12-2016 o 07:29
Jagienka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2016, 21:55   #2
Ziele1985
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 40
Domyślnie Odp: 1,6 benzyna Problem ładowanie lub brak

Alternator? W trybie serwisowym licznika przestawić na napięcie ładowania i zobacz czy w czasie jazdy nie spada poniżej 13.6 V (chyba to najniższa wartość dla smartcharge)
Ziele1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2016, 22:12   #3
Jagienka
ford::beginner
 
Avatar Jagienka
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 15-03-2016
Skąd: małe 3 miasto
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1,6 benzyna Problem ładowanie lub brak

Przy wymianie wiązki mechanik sprawdzał alternator pod obciążeniem i mówił, że wszystko ok. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z tego co czytam to temat z tym dziwnym poborem prądu jest częsty. Do momentu pierwszego rozładowania nic się nie działo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najgorzej, że dobrego elektryka i mechanika to ze świecą szukać trzeba, Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jagienka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2016, 22:45   #4
Adept
Junior Moderator
 
Avatar Adept
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-03-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Ford Mondeo Ghia
Silnik: 2,0 TDDI 115 Kucy
Rocznik: 2001
Postów: 719
Domyślnie Odp: 1,6 benzyna Problem ładowanie lub brak

Proszę poprawić tytuł tematu na zgodny z regulaminem
Adept jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2016, 23:22   #5
Arturr300
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-10-2015
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 233
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Może oberwana lub naderwana guma w sprzęgle alternatora? U mnie się zerwała i kompletnie nie było ładowania - kontrolka ładowania świecąca na stałe

Edit: Kiedyś w pewnym samochodzie sam zmierzyłem pobór prądu w spoczynku multimetrem i okazało się że prąd pobierał przekaźnik od elektrycznego szyberdachu który był na stałe podłączony. Po jego odłączeniu problem ustąpił.

Ostatnio edytowane przez Arturr300 ; 24-12-2016 o 23:25
Arturr300 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2016, 16:11   #6
Jagienka
ford::beginner
 
Avatar Jagienka
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 15-03-2016
Skąd: małe 3 miasto
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 12
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Cytat:
Napisał Arturr300 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może oberwana lub naderwana guma w sprzęgle alternatora? U mnie się zerwała i kompletnie nie było ładowania - kontrolka ładowania świecąca na stałe

Edit: Kiedyś w pewnym samochodzie sam zmierzyłem pobór prądu w spoczynku multimetrem i okazało się że prąd pobierał przekaźnik od elektrycznego szyberdachu który był na stałe podłączony. Po jego odłączeniu problem ustąpił.
Kontrolka ładowania już nie świeci a akumulator po 2 dniach wycyckany do zera. Co do szyberdachu to nie mam. A jeszcze jedno co się pojawia to szyby czasami z opóźnieniem schodzą tak jakby dopiero po dłuższej chwili otrzymywał sygnał. Jutro jadę do kolejnego mechanika może on znajdzie przyczyne tych wszystkich sytuacji. Najgorsze, że tylko wymieniaj wszystko płacz i płacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jagienka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2016, 17:15   #7
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Proponuję na postoju wpiąć miernik szeregowo :-) i sprawdzić jaki prąd upływa/ciągnie na postoju z wyłączonym kluczykiem.

To rozwiąże temat czy wada ukryta AKU czy jednak gdzieś zwarcie.

PS. Zmień mechanika na takiego co umie miernik obsługiwać :-P
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2016, 17:43   #8
facio07
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-03-2016
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 1600 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 118
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Najprościej to można to sprawdzić, wpinając amperomierz szeregowo z akumulatorem (przy wyłączonym zapłonie jak rozładowuje się na postoju i o ile jest dobre ładowanie),następnie, wyciągając bezpieczniki.Przy wyciągnięciu któregoś z kolei, na którym prąd znacząco spadnie,ten obwód który zabezpiecza ten bezpiecznik odpowiedzialny jest za rozładowywanie aku.Może być zwarcie w w wiązce,co się zdarza.
facio07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2016, 19:27   #9
jogii11
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-12-2016
Skąd: Lipnica Mała
Model: FOCUS MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Witam , mam podobny problem a mianowicie .
Mój ukochany focus mk1 1.8 tddi przestał ładować a co ciekawe nie pali się żadna
kontrolka . Po podłączeniu miernika , dodam że miernik zakupiłem jakiś czas temu w LIDL-u ale działa bo sprawdzałem na innym samochodzie . Miernik wskazuje niski poziom prądu w akumulatorze a alternatora w ogóle nie widzi . Awaria pokazała się po wymianie pompy vacum . Główny kabel jest ok . Masa na silniku jest . POMOCY
jogii11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2016, 19:42   #10
Arturr300
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-10-2015
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 233
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Powolne opuszczanie tych szyb możliwe że jest przez zbyt niskie napięcie akumulatora.
Koledzy wyżej dobrze mówią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko pamiętaj o użyciu właściwych złącz w multimetrze i ustawieniu zakresu 20A DC.

A z tym szyberdachem to tylko przykład był. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@up
A po przekręceniu kluczyka kontrolka ładowania zaświeca się na chwilę razem z innymi kontrolkami? Może jest spalona
Arturr300 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.