Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2016, 20:25   #21
wielkikack49
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Gdynia
Model: Focus Mk1 FL HB
Silnik: 1,6 ZETEC SE
Rocznik: 2002
Postów: 155
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Cytat:
Napisał siwy__ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tu właśnie moje pytanie. Miernik ustawiano na początku na max (20A) wartość amperów. Po przejściu w stan uśpienia prąd powinien spaść do około 20-40 mA więc żeby dobrze odczytać wartość zakres miernika trzeba przełączyć (chyba że ktoś ma automatyczny). Czy to nie powoduje ponownie rozłączenia i ponownego połączenia akumulatora-w końcu miernik wpięty jest szeregowo? W ten sposób znowu trzeba czekać aż przejdzie w stan uśpienia (miernik na niskim zakresie pokaże wtedy sieczkę na wyświetlaczu).
Najczęściej porada w tym temacie milczeniem omija problem przejścia na niższy zakres miernika. Konieczne jest na czas przełączenia jednego z przewodów miernika z gniazdka 20A na normalne gniazdo V/A, zmostkowanie drugich końców przewodów. Tych wpiętych w układ zasilania instalacji. Najprościej można je po prostu zewrzeć i w tym czasie przełączyć miernik na pomiar na niższym zakresie.

wielkikack49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2016, 21:04   #22
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Cytat:
Napisał jogii11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam miernik który wskazuje napięcie aku oraz ładowanie alt na zasadzie diod zielona ok pomarańczowa średnio czerona źle na focusie pali sie pomarańczowa od aku a na alt nic . nadmieniam że na megane znajomego wszystkie świecą na zielono. podobny miernik jest na aukcji alle . sprawdz sobie.. YT-83101 Samochodowy miernik napięcia 12V YATO
yyy...no, ale taki miernik poza kolorkami nic ciekawego nie zrobi. Pewnie 220V nie zmierzysz :-P - he he

Ja polecam taki miernik (cena/możliwości/trwałość):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 07:47   #23
FF2000
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Model: Focus
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 176
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Cytat:
Napisał jogii11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam miernik który wskazuje napięcie aku oraz ładowanie alt na zasadzie diod zielona ok pomarańczowa średnio czerona źle na focusie pali sie pomarańczowa od aku a na alt nic . nadmieniam że na megane znajomego wszystkie świecą na zielono. podobny miernik jest na aukcji alle . sprawdz sobie.. YT-83101 Samochodowy miernik napięcia 12V YATO
Sam sobie odpowiedziałeś, skoro na Megane wskaźnik działa, to u ciebie nie ma ładowania akumulatora. Wartość napięcia ładowania jest poza zakresem pomiarowym tego urządzenia i dlatego żadna dioda nie świeci. Dlatego pomiar multimetrem pokaże ci wartość realną ładowania lub jego brak. Wspominałeś, że przed wymianą vacum było dobrze, może mechanik coś przypadkiem uwalił.
FF2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 10:39   #24
alfonso
ford::average
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 30-11-2016
Skąd: Bellangen
Model: nie ma
Silnik: nie ma
Rocznik: 2017
Postów: 78
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Aż się zaciekawiłem brakiem odpowiedzi na pytanie "ile ciągnie prądu Focus w spoczynku". Wieczorkiem po powrocie z miasta zapodam odpowiedź bo aż mnie ciekawi co mi w aucie ile amper zjada :-) Nie mam CB, alarmu więc się wepnę solidnym multimetrem i zobaczymy, może jaki filmik zapodam przy okazji.

---------
Dodano po kilku godzinkach:

U mnie pobór prądu = w przybliżeniu 27-29mA (0.027>0.029A)
Na filmie się "rąbłem" bo nie zauważyłem kropki przesuniętej o dwa pola na LCD. Gdyby kropka była do przodu było by faktycznie 0,27-0,29A
Tymczasem jest około 30mA czyli tyle ile powinno być dla ECU i lini immobilisera.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Odszedłem z forum 04.01.2017 10:50, po tej dacie wszystkie zapytania skierowane do Mnie zostaną bez odpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez alfonso ; 28-12-2016 o 18:28
alfonso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 08:19   #25
siwy__
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-08-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 78
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Wartości są prawidłowe tylko tak jak wcześniej pisałem każde odłączenie i ponowne połączenie akumulatora powinno uruchomić moduł komfortu i inne urządzenia które wygaszają się dopiero po około 15-30 min i wtedy powinna być dopiero taka wartość. Na wstępie na pewno jest wyżej.
siwy__ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 10:36   #26
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Elektrykiem zawodowym nie jestem, ale napiszę jak ja to robię.

Kabel + z miernika podpinasz pod złącze 10A, czarny masa.
Odpinasz kleme + z akumulatora i mocujesz + miernika, a masę miernika do + akumulatora.
Imobilizer domknie drzwi lub alarm, jeśli nie ma dodatkowych pierdółek, po chwili można odczytać stan miernika.
Powinna się pokazać wartość po przecinku. Czyli przykładowo 0.30
Z tego co udało mi się ustalić gdzieś na necie, że ta wartość mA nie powinna przekroczyć 0.50

Potem sprawdzam stan napięcia akumulatora. 12.5V to minimum, przy rozruchu 10.5 i na ładowaniu 13.9 przy włączonym zapłonie.
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 19:01   #27
Jagienka
ford::beginner
 
Avatar Jagienka
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 15-03-2016
Skąd: małe 3 miasto
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 12
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hehe prosty temat urósł do rangi mega problemu.

Kolega wyżej wszystko ładnie podsumował i podał trochę danych.

Brakuje jeszcze tylko informacji ile powinien pobierać prądu w stanie spoczynku. Z tego co pamiętam u mnie trochę ciągnie centralka alarmowa.

Miernik + wyciąganie bezpieczników.
Taki prosty problem, że nie wiadomo o co chodzi. Auto stało czekałam na miernik jednakże, że jestem laikiem postanowiłam poszukać elektryka. Umówiłam się dzisiaj na sprawdzenie. Jadąc na trasie wskazania poszły na max zaczęły się włączać kontrolki. Auto chodziło równo. Znikło wskazanie km.Dojechałam do elektryka podpisał miernik wskazanie ponad 16V jak silnik pracował. Aku ciepły. No i teraz szukamy dalej. Regulator wymieniony niedawno alternator podobno też był sprawdzony. Mam nadzieję, że obecny elektryk znajdzie przyczynę a nie tylko skutek. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale ogólnie to dużo ciekawych informacji podajecie bardzo się przydadzą jak przyjdzie miernik zamówiłam taki:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Jagienka ; 29-12-2016 o 19:13
Jagienka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 20:54   #28
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Spoko, ale jak laikiem ejstes to w obi sa po 15zl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprawdź wtyczkę od alternatora, bo masz za wysokie ładowanie, regulator mógł paść ale raczej wątpię. Jak nie pomoże z wtyczką, to trzeba będzie obejrzeć.

Ostatnio edytowane przez Konani ; 29-12-2016 o 21:02
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 21:47   #29
alfonso
ford::average
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 30-11-2016
Skąd: Bellangen
Model: nie ma
Silnik: nie ma
Rocznik: 2017
Postów: 78
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Cytat:
Napisał siwy__ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na wstępie na pewno jest wyżej.
Ale przez chiwlę. Widać na filmie jak załączam masę i wtedy 0,80 z hakiem i spada do tego co podałem tyle że u mnie nie ma modułu komfortu rozbudowanego. Mam ten "różowy" bez domykania zamków, szyb i tp. więc on nie reaguje po załączeniu prądu.
__________________
Odszedłem z forum 04.01.2017 10:50, po tej dacie wszystkie zapytania skierowane do Mnie zostaną bez odpowiedzi.
alfonso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 16:45   #30
Jagienka
ford::beginner
 
Avatar Jagienka
 
Imię: Agnieszka
Zarejestrowany: 15-03-2016
Skąd: małe 3 miasto
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 12
Domyślnie Odp: Rozladowujacy się akumulator

Autko stoi u elektryka podobno wszystko wskazuje na to, że regulator napięcia padł. Ciekawe czy to jest faktyczna przyczyna, bo obecny ma 2 miesiące. Próbowaliście kiedyś reklamować regulator?
Jagienka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.