Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2016, 08:58   #1511
dodo34
ford::average
 
Avatar dodo34
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-12-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus, były Mondeo, Fiesta, C4 Spacetourer
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 54
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Wtrącę swoje trzy grosze do budżetowych opon. Co sądzicie o Nexen Winguard Sport? Ja, zakładając Nexeny na lato, zaskoczyłem się pozytywnie. Dlatego, biorąc pod uwagę ich cenę, może warto je rozważyć?
Do tej pory jeździłem w zimie na Goodyear Ultragrip 8 oraz Michelin Alpin, ale jeśli istnieje tańsza alternatywa, to czemu by jej nie rozważyć?

dodo34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2016, 09:04   #1512
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

ja miałem te zimowe nexeny w mk4, bardzo fajne opony dlatego teraz na lato jak kupowałem do s-maxa to też wziąłem nexeny.
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2016, 09:28   #1513
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał porter6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się sprawdziły nokiany w zimie?
Planuje taki sam zakup w rozmiarze 225/50R17, polecacie?
W swoich samochodach od lat używam zimówek Nokian (różne modele). Udany kompromis właściwości/trwałość/cena.
W MkIII były cichsze niż letnie (zimówki nie ząbkują).
Do Mondeo tylko modele asymetryczne, żadnych kierunkowych.
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2016, 10:32   #1514
mariszo
ford::beginner
 
Avatar mariszo
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-08-2011
Model: Mondeo Mk4 115
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Witam

Wcześniej miałem jakieś Micheliny 8-letnie z bdb bieżnikiem ,postanowiłem wymienić z racji wieku, głośności i odczucia nadmiernego braku przyczepności,wybór padł na Nokian WR D4 205/55 R16,zupełnie inna jazda ,ciszej w aucie niż na letnich Continental ,wszystkie parametry lepsze niż moje poprzednie zimówki,szczerze polecam Nokiany

Pozdr.
__________________
Mondeo 2.0 Mk4 115(141seria)@164 KM (400Nm) by Heko
Zima-Nokian WR D4 205/55/16 Lato-Dunlop Sport Maxx RT2 235/40/18
mariszo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2016, 10:50   #1515
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Panowie, chciałbym tylko przypomnieć, że marka Nokian jest marką premium, więc to nie jest żaden kompromis @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ), ani ie powinno być żadnego zaskoczenia z dobrej jakości tych opon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Btw, zimą używam kierunkowych BF GoodRich G-Force w rozm. 235/45 R17 i nie mam żadnych oznak ząbkowania... grunt to mieć sprawne zawieszenie i dobrą geometrię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2016, 11:27   #1516
Marino166
ford::average
 
Avatar Marino166
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Pacanów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 170
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

To może ktoś podpowie, czy lepsze będą opony Dunlop Winter Sport 5, czy Nokian WR D4? Cena w sumie podobna. Tylko które wybrać?
Marino166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2016, 11:34   #1517
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Panowie, chciałbym tylko przypomnieć, że marka Nokian jest marką premium, więc to nie jest żaden kompromis @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ), ani ie powinno być żadnego zaskoczenia z dobrej jakości tych opon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Btw, zimą używam kierunkowych BF GoodRich G-Force w rozm. 235/45 R17 i nie mam żadnych oznak ząbkowania... grunt to mieć sprawne zawieszenie i dobrą geometrię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo zimówki nie ząbkują (wychodzi, że nawet kierunkowe). Jeśli chodzi o letnie to nawet sprawne zawieszenie i właściwa geometria nie ma wpływu na ząbkowanie pewnych modeli opon.
Szczerze mówiąc nie zwracam uwagi czy Nokian to klasa Premium. Zawsze były tańsze od konkurencji. To mnie przekonywało przy zakupie.

Bump:
Cytat:
Napisał Marino166 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To może ktoś podpowie, czy lepsze będą opony Dunlop Winter Sport 5, czy Nokian WR D4? Cena w sumie podobna. Tylko które wybrać?
Myślę, że bez różnicy. Obie markowe. Oprócz ceny weź pod uwagę np. datę produkcji.

Ostatnio edytowane przez Bierut ; 06-09-2016 o 11:38
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2016, 12:23   #1518
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał Marino166 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dunlop Winter Sport 5, czy Nokian WR D4?
Jak dla mnie Dunlop to klasa wyżej niż Nokian
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2016, 12:53   #1519
porter6
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-06-2015
Skąd: PL
Model: S-Max 7os. EB
Silnik: benzyna 204KM
Rocznik: 2012
Postów: 55
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał Marino166 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To może ktoś podpowie, czy lepsze będą opony Dunlop Winter Sport 5, czy Nokian WR D4? Cena w sumie podobna. Tylko które wybrać?
Z tego co widzę to te Dunlopy są droższe oraz są o 1dB głośniejsze i mają gorsze parametry hamowania na mokrej powierzchni (o jeden poziom) niż Nokian. Czy da się to odczuć w trakcie jazdy nie wiem. Ja zdecydowałem się na Nokiany, teraz szukam dobrej ceny :-)
porter6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2016, 12:55   #1520
kuras1000
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 02-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM PS
Rocznik: 2014
Postów: 127
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał dodo34 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtrącę swoje trzy grosze do budżetowych opon. Co sądzicie o Nexen Winguard Sport? Ja, zakładając Nexeny na lato, zaskoczyłem się pozytywnie. Dlatego, biorąc pod uwagę ich cenę, może warto je rozważyć?
Do tej pory jeździłem w zimie na Goodyear Ultragrip 8 oraz Michelin Alpin, ale jeśli istnieje tańsza alternatywa, to czemu by jej nie rozważyć?
z budżetowych jest ciekawa nowość Sava Eskimo HP2, a Nexen idzie do przodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., nowe Hyundaie wyjeżdżają z fabryki na Nexen, kilka lat i będzie tak samo jak z Hankook Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
kuras1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , opony zimowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.