Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2012, 14:10   #1
tomasz198
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-02-2012
Skąd: Samborsko
Model: MONDEO
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 8
Domyślnie nie odpala po dlugim postoju

jestem tu nowy i to mój pierwszy post, mam nadzieję że znajdę tu odpowiedź na moje pytanie. Posiadam mondziaka 1.8 td z 1998 r, od pewnego czasu mam problem z odpalaniem silnika po dłuższym postoju. sprawdzałem już świece i są ok. Kilka dni temu zamarzło mi paliwo w filtrze ale już sobie z tym poradziłem, wymieniłem filtr i wlałem do paliwa dodatek, jeździłem tak kilka dni. Dziś chciałem go odpalić a tu zonk. Pompka ręczna była miękka i nie mogłem zassać paliwa, sprawdziłem czy paliwo znów nie zamarzło ale jest ok. Podłączyłem znowu pompkę i nie może zassać paliwa ze zbiornika, przewody są drożne. Sprawdziłem także samą pompkę tzn. dmuchnąłem w jedną z wystających rurek w powietrze miało przelot z dwie strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , czy to dobrze? Nie wiem co dalej robić, czy mogę liczyć na waszą pomoc?

tomasz198 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 15:19   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: nie odpala po dlugim postoju

Kolego możesz liczyć, ale temat był wałkowany wielokrotnie i wystarczy przeszukać forum, nie ma sensu mnożyć wątków opisujących ten sam problem. Wymień pompkę ręczną lub zregeneruj ją stosując komplet naprawczy, do nabycia w sklepach motoryzacyjnych lub na Allegro. Załóż też sobie zaworek zwrotny na przewód paliwowy pomiędzy filtrem a pompą wtryskową.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2012, 10:15   #3
tomasz198
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-02-2012
Skąd: Samborsko
Model: MONDEO
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 8
Domyślnie Odp: nie odpala po dlugim postoju

Bardzo dziękuje za podpowiedź, ale regeneracja pompki i wstawienie zaworku zwrotnego tak do końca nie pomogła. Była to wielka kumulacja usterek przy których walczyłem cały tydzień. Tak jak w podpowiedzi zregenerowałem pompkę zasilającą, wymieniłem przewody paliwowe wstawiłem zaworek zwrotny przed pompę wtryskową oraz na powrocie, ponadto korek zbiornika paliwa był niedrożny i ciężko było zaciągnąć paliwo. Konieczna była także regeneracja rozrusznika i wymiana akumulatora ponieważ stary stracił moc rozruchową oraz wymiana świec żarowych, poprzedni właściciel owszem wymieniał je ale każda była z innej firmy. Dopiero teraz mogę powiedzieć że autko odpala prawidłowo ale też poprawiła się kultura pracy silnika już po rozgrzaniu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomasz198 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 07:54   #4
tomasz198
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-02-2012
Skąd: Samborsko
Model: MONDEO
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 8
Domyślnie Odp: nie odpala po dlugim postoju

Myślałem że już pozbyłem się problemu z ciężkim odpalaniem, niestety byłem w błędzie. Dalej jest to samo pomimo regeneracji pompki ręcznej, wymiany przewodów paliwa przy silniku, wstawieniu zaworków zwrotnych i wymianie filtra paliwa. Ciągle po dłuższym postoju ciężko zapala. Objawy to zapowietrzający się układ paliwa, nie wiem już co można jeszcze sprawdzić aby tak się nie działo? Sprawdziłem także silniczek wspomagania wolnych obrotów i też jest ok. Auto odpala za którym razem a silnik nie wchodzi odrazu na obroty tylko się rozpędza, później oczywiście jest już wszystko ok.
tomasz198 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 10:35   #5
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: nie odpala po dlugim postoju

Kolego, uściślijmy: skąd wiesz, że:
Cytat:
Napisał tomasz198 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Objawy to zapowietrzający się układ paliwa
Założyłeś przezroczyste przewody paliwowe i widać w nich pęcherze powietrza? Gdzie dokładnie i kiedy się pojawiają?
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 18:19   #6
Patijos
ford::beginner
 
Avatar Patijos
 
Zarejestrowany: 22-05-2009
Skąd: Bruczków
Model: MONDEO MK2 GHIA KOMBI
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Odp: nie odpala po dlugim postoju

Czy jak silnik jest rozgrzany to pali bez kłopotów? A może przy odpaleniu na zimnym kopci na biało? Być może jest to wina korektora kąta wtrysku, który u mnie dawał podobne objawy. Wszystko było ok a i tak miał kłopot żeby odpalić, ale to dotyczyło tylko zimnego silnika. Na ciepłym - strzał i już gadał.
Patijos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 22:22   #7
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: nie odpala po dlugim postoju

Kolego Patijos, jak najbardziej możesz mieć rację, należy więc najpierw całkowicie wyeliminować możliwość zapowietrzania się układu paliwowego - przezroczyste przewody.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 23:00   #8
jrc_69
ford::beginner
 
Avatar jrc_69
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 26-04-2011
Skąd: Częstochowa
Model: Focus Mk1 HB
Silnik: 1,6 Zetec LPG
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: nie odpala po dlugim postoju

Sprawdź kolego czy Ci nie kapie z korektora kąta wtrysku. Znajduje się on na pompie. U mnie był nieszczelny i mogłeś nowy akumulator wykończyć a nie chciał zapalić. Można go zregenerować lub wymienić. Koszt nowego to około 300 zł. Zestaw naprawczy - kilka złotych. Wygląda to tak:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jrc_69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2012, 09:27   #9
tomasz198
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-02-2012
Skąd: Samborsko
Model: MONDEO
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 8
Domyślnie Odp: nie odpala po dlugim postoju

dzięki za wszystkie podpowiedzi! powymieniałem przewody paliwowe tak więc układ jest szczelny. Jest tak jak jeden z was napisał że jak jest rozgrzany to pali na strzał ale nawet jest tak że jak uda się mi go odpalić to zgaszę go i ponownie odpale bez problemu. Zimny kopci na biało, czy to znaczy że kolektor jest uszkodzony? nie widziałem przy nim żadnych wycieków. Tak czy owak będę próbował dalej i spróbuje wymienić ten kolektor.
tomasz198 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2012, 13:58   #10
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: nie odpala po dlugim postoju

Wszystko wskazuje na to, że korektor jednak do wymiany. Najlepsze wyjście, to pożyczyć (sprawny) korektor od kolegi, założyć na próbę i po przetestowaniu kupić lub nie, nowy.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.