Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2013, 18:25   #1
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Zalety i wady samochodu

Witajcie,
Pomyślałem o założeniu tematu gdzie byłyby wpisane zalety i wady mk3 mondeo począwszy od A do Z
Zaczne temat choć licze na Was ponieważ ja samochód użytkuje dopiero kilka miesięcy i nie mam w zupełności jeszcze wyrobionego zdania, ale tez siedze i śledze forum.

- Wady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Obr. lubia falować
2. Słabe wyciszenie
3. Głośna praca silnika
4. Padające wtryski
5. Problemy z biegami (podobno)
6. Dwu mas
7. Rdza (podobno) mimo tego, że ocynkowany (podobno)
8. Słupek przeszkadzający przy cofaniu.

+ Zalety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Pakowany
2. Ładnie prezentujący się z wyglądu
3. Wygodny
4. Podgrzewana przednia szyba
5. Nie pali dużo w porównaniu do swojej masy ok 6L trasa miasto ok 7,5L - choć tutaj opinie są różne.
6. Moment obrotowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - przyśpieszenie.



Bardzo proszę o Wasze opinie, moglibyśmy utworzyć taką listę plusów i minusów.
Żeby post temat trzymał poziom tzn. układ strony i forme przekazu można byłoby kopiować mój 1temat i tak za kazdym razem dokładając tylko poszczególne punkty poniżej.

Oczywiście jakieś swoje przemyślenia można napisać dodatkowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez kpkp1985 ; 30-10-2013 o 18:33
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2013, 18:47   #2
qndziu
ford::average
 
Avatar qndziu
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 165
Domyślnie Odp: Zalety i wady samochodu

Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Wady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Obr. lubia falować
2. Słabe wyciszenie
3. Głośna praca silnika
4. Padające wtryski
5. Problemy z biegami (podobno)
6. Dwu mas
7. Rdza (podobno) mimo tego, że ocynkowany (podobno)
8. Słupek przeszkadzający przy cofaniu.

+ Zalety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Pakowany
2. Ładnie prezentujący się z wyglądu
3. Wygodny
4. Podgrzewana przednia szyba
5. Nie pali dużo w porównaniu do swojej masy ok 6L trasa miasto ok 7,5L - choć tutaj opinie są różne.
6. Moment obrotowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - przyśpieszenie.
To ja się wypowiem troszkęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do wad:
1. Na obroty nie narzekam, bo mi nie falują, no może zaraz po zapaleniu po nocy przez sekundę czy dwie, ale to wina zawieszającego się wtryskiwacza.
2. Na wyciszenie też nie narzekam, chociaż mogłoby być lepiejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Ropniaczek zwykle hałasujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4. Z wtryskiem jednym mam problem to fakt, zawiesza się rano gnojekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
5. Biegi wchodzą idealnie.
6. Dwumas wymieniony przez poprzedniego własciciela, tak więc spokójGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
7. Rdza, hmm zależy jak kto dba, ja zauważyłem, że lakier na samych rantach drzwi mi się łuszczy to zaraz pojechałem zrobić, żeby mi się rdza nie wdałaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
8. Słupek mi nie przeszkadza, cofam na lusterka plus czujniki parkowaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do zalet:
1. Pakowny to on jest, szczególnie kombiaczek, parę razy już spałem w nim nawet jak byłem w terenieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Po lifcie ładnie się ryjek chromowany prezentujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Wygoda, oj jest, co tu dużo mówićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4. Podgrzewanie przedniej szyby to bajkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chociaż nie wszystkie mają podgrzewaną przednią.
5. Spalanie średnie niżej podane w podpisieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
6. Momencik jest, jak pierwszy raz do niego wsiadłem to mnie wbiło w fotel, a teraz, hmmm, brakuje mi mocy z racji przyzwyczajeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo mk3 2.0 TDCi 130 KM 2004
Ford Mondeo mk4 2.0 TDCi 140 KM 2014
Skoda Fabia 3 1.2 TSI 90 KM 2015

Ostatnio edytowane przez qndziu ; 30-10-2013 o 18:50
qndziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2013, 20:27   #3
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Zalety i wady samochodu

1. Obr. lubia falować
2. Słabe wyciszenie
3. Głośna praca silnika
4. Padające wtryski
5. Problemy z biegami (podobno)
6. Dwu mas
7. Rdza (podobno) mimo tego, że ocynkowany (podobno)
8. Słupek przeszkadzający przy cofaniu.
9. Potrafi zakopcić - czany - niebieski-biały DYM
10. Zawieszenie - szybkie zużywanie
11. Hamulce podobnie jak w ptk. 10
12. Fotel potrafi skrzypić na bokach siedzenia + przeszkadzające czasem uczucie przez poduszke w fotelu.

+ Zalety

1. Pakowany
2. Ładnie prezentujący się z wyglądu
3. Wygodny
4. Podgrzewana przednia szyba
5. Nie pali dużo w porównaniu do swojej masy ok 6L trasa miasto ok 7,5L - choć tutaj opinie są różne.
6. Moment obrotowy - przyśpieszenie.
7. Podgrzewane dysze - nie każdy model
8. Fotele - bardzo duże i wygodne
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 19:24   #4
FUTRIX
ford::average
 
Imię: Masa :)
Zarejestrowany: 14-07-2013
Skąd: Łódzkie
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: Zalety i wady samochodu

pkt 10. w tych minusach odnośnie zawieszenia to chyba tylko o łączniki drążka stabilizatora chodzi---> przynajmniej tak myślę

bo u mnie nic nie stuka i nie puka a poza nimi nic nie robiłem

ps. tylko świerszcz mi się wdał w zapięcie tlnego oparcia za pasażerem ale to taśmą obkleiłem i jest git
pkt. 9. czarne z rury musi iśc----> niech wąchają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez FUTRIX ; 01-11-2013 o 19:26
FUTRIX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 19:48   #5
sseebbaa1
ford::advanced
 
Avatar sseebbaa1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 20-05-2012
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo ST220 / S-Max mk2 / Volvo C70 2.5T
Silnik: 3.0 V6 265 KM / 2.0TDCi 150KM (chip 200 KM) PowerShift
Rocznik: 2005.11 / 2015.07
Postów: 310
Domyślnie Odp: Zalety i wady samochodu

Zapomnieliście o najważniejszej zalecie Mondeo mk3!

Fenomenalne prowadzenie auta!

Mondeo deklasuje wręcz konkurencję. Kiedy Top Gear sprawdzał (chyba w 2003 roku) prowadzenie limuzyn, to Mondi wygrał na torze miażdżącą przewagą nad m.in. Hondą Accord, BMW 3, Mercedesem C, Laguną, Jaguarem, Avensisem.

Ja miałem wcześniej mk3 z TDCi 115KM i na zakrętach objeżdżałem mocniejsze maszyny.
To właśnie spowodowało, że moim kolejnym samochodem też zostało mk3. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uważam, że Mondeo mk3 jest w ogóle jednym z najlepiej jeżdżących samochodów FWD.
sseebbaa1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 20:31   #6
Pavmar
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Słupsk, Szczecin, Magdeburg
Model: mondeo mkIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Zalety i wady samochodu

a to ja napiszę biorąc pod uwagę benzynkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zalety+
1. zawieszenie, bardzo miękko się jeździ
2. wygoda, nawet po 6h jazdy się człowiek w nim nie męczy
3. wygląd
4. dobrze wyciszony i cicha praca silnika (benzynka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
5. spalanie też na plus jak na swoją masę i wielkość. 1,8l benzynowy mondeo w nocy na trasie przy 100km/h przy w miarę załadowanym aucie w 3 osoby, potrafi spalić 6,3l/100km. A w cyklu mieszanym spalanie oscyluje w granicach 8,5l-9l /100km
6. prowadzenie auta
7. srebrne wkurza ludzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak w dwie osoby się jedzie to często ludzie zwalniają i zaczynają jeździć przepisowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wady -
1. za długie w przypadku parkowania w mieście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. drogie opony w porównaniu do opon które można kupić do fiesty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a tak całkiem serio to nie zauważam w nim wad. Nie mam co zarzucić temu autku. Jestem w pełni zadowolony z auta.
Pavmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 20:31   #7
Zdzich K.
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Merc 211 'Avantgarde'
Silnik: 2,6 Pb/LPG
Rocznik: 2003
Postów: 186
Domyślnie Odp: Zalety i wady samochodu

Cytat:
Napisał sseebbaa1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapomnieliście o najważniejszej zalecie Mondeo mk3!

Fenomenalne prowadzenie auta!

Mondeo deklasuje wręcz konkurencję.
...

Uważam, że Mondeo mk3 jest w ogóle jednym z najlepiej jeżdżących samochodów FWD.
Hmm, po ponad 40 latach ujeżdżania wszystkiego, co pod tyłek wpadło, w zasadzie muszę się (w ogólnym zarysie) z powyższym zgodzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. choć Mazda również sprawdza się ... przy lekko wariackiej jeździe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
I żeby pozostać w temacie wątku: czemu piszecie tylko o dieslach ??
Bo widzicie, w moim Mondku wszystkie Wasze "minusy" nie istnieją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edit:
O, Pavmar wreszcie przełamał milczenie o benzynce.

Ostatnio edytowane przez Zdzich K. ; 01-11-2013 o 20:33
Zdzich K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 20:33   #8
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie Odp: Zalety i wady samochodu

kolejna cecha mondeo, tylko nie wiem czy na + czy na - jest to, że:
- ja mam
-szwagier ma
- szwagra były szef miał/ma (mk1, mk3 i mk4)
-ze 2 albo 3 sąsiadów (na mojej ulicy jest paręnaście domów)
- brat sąsiada
- najprawdopodobniej przyszły szwagier mojej zony (znaczy mondeo już ma tylko nie wiem czy będzie szwagrem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
- mondeo mk4 jechałem do ślubu na początku 2008 roku... (chociaż jakaś dobra rzecz w tym dniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , dobrze,ze żona raczej nie czyta forum...)

i według "ludowej" opinii bardzo się psuje a i ja i oni wszyscy jeżdżą i specjalnie na awarie nikt nie narzeka,
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 20:50   #9
qndziu
ford::average
 
Avatar qndziu
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 165
Domyślnie Odp: Zalety i wady samochodu

Cytat:
Napisał Cris Ełk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie,
mam problem z Mondeo MK4 TDCI 140KM, wyprzedzałem auto i w pewnym momencie stracił moc i wyskoczyła na chwilę informacja "AWARIA SILNIKA", zgasł silnik i nie mogę go uruchomić. Rozrusznik kręci, ale objawy są jakby nie dostawał paliwa.
coś ci się chyba tematy pomyliłyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał mmmk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolejna cecha mondeo, tylko nie wiem czy na + czy na - jest to, że:
- ja mam
-szwagier ma
- szwagra były szef miał/ma (mk1, mk3 i mk4)
-ze 2 albo 3 sąsiadów (na mojej ulicy jest paręnaście domów)
- brat sąsiada
- najprawdopodobniej przyszły szwagier mojej zony (znaczy mondeo już ma tylko nie wiem czy będzie szwagrem )
bo dzięki tym opiniom złomowości jest tanie, a jak kupi się niezajechane to służy pięknie i dobrze się dupsko wozi, więc to wszystko na plusGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał mmmk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mondeo mk4 jechałem do ślubu na początku 2008 roku... (chociaż jakaś dobra rzecz w tym dniu , dobrze,ze żona raczej nie czyta forum...)
to mnie rozwaliło totalnie o "dobrej rzeczy" z dnia ślubuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo mk3 2.0 TDCi 130 KM 2004
Ford Mondeo mk4 2.0 TDCi 140 KM 2014
Skoda Fabia 3 1.2 TSI 90 KM 2015

Ostatnio edytowane przez qndziu ; 01-11-2013 o 20:56
qndziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2013, 22:36   #10
papilio
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2012
Skąd: Pułtusk
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 167
Domyślnie Odp: Zalety i wady samochodu

Do wad dorzucam, slabe parapety okien ktore gniją, zamek kierowcy problemowy, i chyba napinacz paska tez dosc czesto problemow, falowanie było ale opanowaneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
papilio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.