Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2021, 08:54   #1
pablomaz
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-01-2012
Skąd: Białystok
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 ecoboost 203km
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Szarpanie przy obrotach poniżej 3000

Witam
Moje Mondeo to 2.0 Ecoboost 203km, przebieg 213tys. Szarpanie występuje do ok. 3tys obrotów, powyżej nie zauważyłem aby szarpało. Zaczęło się od szarpania przy utrzymywaniu stałej prędkości, potem doszło szarpanie przy przyspieszaniu, teraz jeszcze zaczęło poszarpywać na wolnych obrotach na zimnym silniku. Jak się rozgrzeje to szarpanie na wolnych obrotach ustaje. Temperatura silnika nie ma natomiast żadnego wpływu na szarpanie podczas jazdy, szarpie zawsze do mniej wiecej 3tys obrotów. Świece wymieniłem na Boscha, Kupiłem też dwie oryginalne cewki i podmieniałem je ze starymi, ale nie dawało to żadnego efektu. Byłem w serwisie Forda, żadnych błędów, parametry silnika podczas jazdy w normie. Serwis rozkłada ręce, nie mają pojęcia co może być. Mówili że mieli kiedyś podobny przypadek że świece były trefne, to były świece Motorcrafta i po wymianie objawy ustąpiły. Ale u mnie szarpało na starych świecach i szarpie po wymianie na nowe Boscha. Więc raczej malo prawdopodobne że i stare i nowe są felerne. Ktoś ma jakiś pomysł? Stawiam dobrą flachę jak ktoś rozwiąże tą zagadkę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pablomaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2021, 09:01   #2
nordtrans
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 22-12-2015
Skąd: Skała
Model: Mondeo MK5 17"
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008/2005
Postów: 43
Domyślnie Odp: Szarpanie przy obrotach poniżej 3000

Po pierwsze to zmierzylbym kompresję, i od tego wogole zaczął.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka
nordtrans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2021, 13:11   #3
JackSparr0w
ford::average
 
Avatar JackSparr0w
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Fusion
Silnik: 2.0 Turbo 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 101
Domyślnie Odp: Szarpanie przy obrotach poniżej 3000

Sprawdz wypadanie zapłonu w forscan

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
JackSparr0w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2021, 08:11   #4
pablomaz
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-01-2012
Skąd: Białystok
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 ecoboost 203km
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: Szarpanie przy obrotach poniżej 3000

Komputer nic nie pokazuje, najpierw byłem u swego mechanika który jeżdził moim samochodem z podpietym kompem i powiedział że wszystkie parametry sa w normie. Potem serwis Forda tak samo testował go podczas jazdy z podpietym komputerem i także u nich było wszystko w normie. Wypadanie zapłonu byłoby widoczne w komputerze, poza tym tak jak pisałem wczesniej kupiłem 2 nowe cewki i podmieniałem je w różnych konfiguracjach i zero poprawy. Co do kompresji to gdyby była słaba to chyba też byłoby to widoczne w parametrach podczas testów w trakcie jazdy?
pablomaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2021, 15:12   #5
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,522
Domyślnie Odp: Szarpanie przy obrotach poniżej 3000

Cytat:
Napisał pablomaz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wypadanie zapłonu byłoby widoczne w komputerze, poza tym tak jak pisałem wczesniej kupiłem 2 nowe cewki i podmieniałem je w różnych konfiguracjach i zero poprawy. Co do kompresji to gdyby była słaba to chyba też byłoby to widoczne w parametrach podczas testów w trakcie jazdy?
Ale wypadanie zapłonu może być od zbyt niskiej albo nierównej kompresji. Moze być widoczne w komputerze ale niekoniecznie, zależy jak sprawdzali. Ja bym też sprawdził kompresję w takim przypadku wraz z próbą olejową jeśli wyjdzie poza normą.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 16:03   #6
JackSparr0w
ford::average
 
Avatar JackSparr0w
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Fusion
Silnik: 2.0 Turbo 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 101
Domyślnie Odp: Szarpanie przy obrotach poniżej 3000

Cytat:
Napisał pablomaz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komputer nic nie pokazuje, najpierw byłem u swego mechanika który jeżdził moim samochodem z podpietym kompem i powiedział że wszystkie parametry sa w normie. Potem serwis Forda tak samo testował go podczas jazdy z podpietym komputerem i także u nich było wszystko w normie. Wypadanie zapłonu byłoby widoczne w komputerze, poza tym tak jak pisałem wczesniej kupiłem 2 nowe cewki i podmieniałem je w różnych konfiguracjach i zero poprawy. Co do kompresji to gdyby była słaba to chyba też byłoby to widoczne w parametrach podczas testów w trakcie jazdy?
I jak ? Poradziłeś?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
JackSparr0w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.