Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2013, 11:35   #1
Ra88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-07-2012
Skąd: Krk
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1998
Postów: 8
Domyślnie Wymiana chłodnicy - jakie wymiary?

Witam wszystkich,

mam niestety do wymiany chłodnicę (przeciek) i chciałbym to wykonać we własnym zakresie. Niestety kiedy przeglądam Inter Cars, allegro i inne sklepy internetowe wyskakują mi chłodnice o różnych wymiarach rzekomo pasujące do jednego modelu. Chciałbym kupić wcześniej chłodnicę, bo potrzebuję mieć sprawne auto w tym samym dniu. Niestety nie bardzo mam pomysł jak zmierzyć jej wymiary bez demontażu elementów ją zasłaniających. Chodzi o Galaktykę 1,9 TDI z 98 roku 90 KM z klimatyzacją. Dzwoniłem dzisiaj do serwisu i gość podał mi nr części ale pewności nie mam. Nie chcę kupić złej, żeby po demontażu okazało się że albo muszę założyć starą, albo szukać po mieście nowej w odpowiednim wymiarze, co podejrzewam średnio by się udało. Ma ktoś jakiś pomysł? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Ra88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 12:58   #2
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy - jakie wymiary?

Podnosisz maskę i mierzysz jaka jest wsadzona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można spokojnie zmierzyć nawet jak masz założone wiatraki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gorzej jest z radiatorem klimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 13:12   #3
Ra88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-07-2012
Skąd: Krk
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1998
Postów: 8
Domyślnie Re: Wymiana chłodnicy - jakie wymiary?

Ok. Spróbuję. Nie chcę się bawić w aptekarza ale z drugiej strony różnice są niewielkie w gabarytach więc łatwo o pomyłkę. Nie chciałbym się bujać ze złą chłodnicą tam i z powrotem.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ra88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 15:59   #4
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy - jakie wymiary?

W MK1 w Dieslu jest jedna wersja chłodniy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To ci powinno pomóc:

FINIS 7258107 lub 95VW-8005-AB

Starszy numer FINIS 7211893 lub 95VW-8005-AA

Opis: Od: 01-11-1995 Do: 30-03-2000
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 18:17   #5
Ra88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-07-2012
Skąd: Krk
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1998
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy - jakie wymiary?

Taką właśnie dostałem informację w ASO, ale znajomy mechanik mówi, że różnie może być. A, że żyjemy w kraju w jakim żyjemy, nie wiem komu ufaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbowałem ją zmierzyć ale mimo wielkich chęci nie udało się - wcale nie jest to takie proste jak pisał PiotraChorzów... Różnica w chłodnicach na grubości to 4 mm, biorąc pod uwagę zabudowanie chłodnicy nie trudno sczytać zły wymiar...
W każdym razie dzięki za odpowiedzi - mam już 2:1 na chłodnicę z końcówką 107Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam wszystkich

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 04-10-2013 o 20:52 Powód: Zbędne cytowanie
Ra88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 20:54   #6
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy - jakie wymiary?

Ra88 skąd jesteś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli wolno spytać bo w profilu nie masz. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może coś się uda podpowiedzieć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 22:52   #7
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy - jakie wymiary?

Rozmiary nie są tak istotne, ważniejsze są miejsca wejść węży i czujników.
Termostat doreguluje otwarcie - temperaturę. O przegrzanie nie ma sieco martwić tym bardziej, że silniki wysokoprężne oddają mniej ciepła "do atmosfery" aniżeli jednostki benzynowe (wyższy współczynnik efektywności).
Do tego mocowanie aby podobne było a to jest standardowe dla SGA.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2013, 11:08   #8
Ra88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-07-2012
Skąd: Krk
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1998
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana chłodnicy - jakie wymiary?

Cytat:
Napisał wojtekn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ra88 skąd jesteś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli wolno spytać bo w profilu nie masz. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może coś się uda podpowiedzieć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Profil już uzupełniony. Jestem z Krakowa.

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozmiary nie są tak istotne, ważniejsze są miejsca wejść węży i czujników.
Termostat doreguluje otwarcie - temperaturę. O przegrzanie nie ma sieco martwić tym bardziej, że silniki wysokoprężne oddają mniej ciepła "do atmosfery" aniżeli jednostki benzynowe (wyższy współczynnik efektywności).
Do tego mocowanie aby podobne było a to jest standardowe dla SGA.
Właśnie zastanawiałem się nad mocowaniem czy jest takie same w każdej chłodnicy. Różnice wymiarów są naprawdę znikome.

Chłodnica wymieniona jakieś dwa miesiące temu. Wychodzi na to, że nie różnią się one niczym poza wymiarami. Rozstaw otworów montażowych i króćców przyłączeniowych jest taki sam. Generalnie trochę roboty było ale jak na razie hula. Dzięki za odpowiedzi. Pzdr

Ostatnio edytowane przez Ra88 ; 03-01-2014 o 12:40
Ra88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.