Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2009, 19:23   #11
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Magiczna spręzyna sprzęgła

Alex2006, nie zmieniłem zdania!
ASO TO ŻDZIERCY! i zdania nie zmienięGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. To, że ktoś mnie zmusza do czegoś, to chyba żartujesz, że nagle zacznę ich lubić...

maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2009, 21:23   #12
rafał1979
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-08-2009
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Magiczna spręzyna sprzęgła

maureliusz...dokładnie taka sama jak pokazałeś na zdjęciu.....to jest ta sprężynka w obudowieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,,,muszę u nich zamówić...a udało się ci wymienić???
rafał1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 09:31   #13
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Magiczna spręzyna sprzęgła

Próbowałem... i powiem szczerze lepiej wyciągać silnik... mówię szczerze. Jeżeli chciałbyś to zrobić sam, to najpierw... zrób sobie taki mały ściągacz do tej sprężynki, taki malutki, aby idealnie pasował, bo tam jest niewiele miejsca. Ja planuję coś takiego wymyśleć na przyszłość, ale póki co wymienię to ... po znajmości...;-))))
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2009, 18:27   #14
rafus22
ford::advanced
 
Avatar rafus22
 
Zarejestrowany: 03-02-2009
Skąd: Roźwienica k.Jarosławia
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 315
Domyślnie Odp: Magiczna spręzyna sprzęgła

podpina sie do tematu własnie znalazłem to na dywaniku w aucie cena 21zł ale wymiana mnie przeraza!?!?!!! cz na pewno samemu tego nie idzie wymienic? czy bez tego mozna chwile jezdzic?
rafus22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2009, 21:02   #15
grzemo
ford::average
 
Avatar grzemo
 
Zarejestrowany: 29-08-2007
Skąd: Ruda Śląska
Model: focus II hatchback 5d
Silnik: 1.6 TiVCT 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 168
Domyślnie Odp: Magiczna spręzyna sprzęgła

Cytat:
Napisał rafus22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podpina sie do tematu własnie znalazłem to na dywaniku w aucie cena 21zł ale wymiana mnie przeraza!?!?!!! cz na pewno samemu tego nie idzie wymienic? czy bez tego mozna chwile jezdzic?
Ja zapłaciłem za sprężynę 15,- zł a za jej wymianę w ASO ... 300,- zł. Podobno wymiana to faktycznie koszmar. Jeździć bez sprężyny się oczywiście da. Sprzęgło pracuje prawidłowo, ale pedał sprzęgła nie ma wtedy żadnego luzu. Praktycznie oparcie nogi na pedale może zacząć wysprzęglanie. A to źle wróży tarczy na przyszłość.
Jeszcze jedna uwaga: na te sprężyny było kilka akcji serwisowych dla focusa. Niestety rodzajów sprężyny jest niemal tyle ile wersji foczki. Akurat dla mojego modelu akcji serwisowej nie było. Ale sprawdzić warto, np. w ASO.
__________________
Pozdrawiam, Grzegorz
grzemo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 19:02   #16
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Magiczna spręzyna sprzęgła

1. W ASO twierdzą, że ta sprężyna jest bardzo istotna, bo można spalić sprzęgło. Jak pogadasz z mechanikami na hali, to Ci powiedzą, że to pic na wodę. Ta sprężyna w górnym położeniu utwardza pedał, ale jak już wciśniesz, to od połowy działa odwrotnie - ułatwia wciśnięcie. Ta sprężyna jest tak specyficznie zamocowana. Ja nie trzymasz nogi na sprzęgle non-stop, to nic się nie stanie.
2. Masz TDCI, czyli chyba taką jak ja z plastykiem. Nawet nie próbuj tego zakładać :-) Na pewno nie WYCIĄGAJ PEDAŁU! Jest taki jeden... na forum, który to radził - niechbym go dorwał w swoje rączki, dowcpiniś jeden!
Jej założenie trwa w ASO... 5 minut :-) Jest do tego taki specjalny... przyrząd, nie przyrząd. Wiem jak to wygląda, ale i tak będziesz miał problem z założeniem tego. Jest na to po prostu MYK.
3. Warto popytać między serwisami. W jednym mi powiedzieli 150zł, a w drugi 100zł – ceny w Krakowie, zatem nie wiem skąd te 300zł!!!! – może, bo benzynka.
6. Grzemo, ty masz benzynę, a tam niby jest gorzej, ale jest paru na necie, którym to się udało w domu. W dieslu nikt tego nie dokonał. Ja byłem naprawdę blisko… i następnym razem na pewno wymienię sam… oby nie było nastepnego razu ;-))))
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 23:45   #17
tyfus
ford::amateur
 
Avatar tyfus
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sopot
Model: FF II
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Magiczna spręzyna sprzęgła

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
6. Grzemo, ty masz benzynę, a tam niby jest gorzej, ale jest paru na necie, którym to się udało w domu. W dieslu nikt tego nie dokonał. Ja byłem naprawdę blisko… i następnym razem na pewno wymienię sam… oby nie było nastepnego razu ;-))))
Cytat:
Napisał rafus22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podpina sie do tematu własnie znalazłem to na dywaniku w aucie cena 21zł ale wymiana mnie przeraza!?!?!!! cz na pewno samemu tego nie idzie wymienic? czy bez tego mozna chwile jezdzic?
Witam jest to moj debiut na forum ale do rzeczy.
Wyglada na to ze tylko mi udala sie ta sztuka w dieslu tzn zalozenie tego badziewia. Troche czasu zeszlo zanim znalazlem sposob ale jak juz znalazlem to zalozenie trwalo moze dwie minuty.
rafus22 jak masz dostep do jakiegos imadla to juz polowa sukcesu, ja nie mialem wiec uzylem szuflady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. druga sprawa to kawalek (10-15 cm) drutu ja uzylem 1,5 mm miedzianki jak w domowej instalacji elektrycznej bo akurat taki mialem. Sciskasz sobie to ustrojstwo, wiazesz drucikiem i juz mozesz bez problemu zalozyc. Zostaje tylko przeciac i wyciagnac drut. Ja jeszcze zanim zalozylem to dogialem w pedale "uszy" gdzie zaczepia sie ten plastykowy kapturek i juz jakies 4 miechy mam spokuj a dodam ze zalozylem spowrotem to co wypadlo bo nie stwierdzilem uszkodzen.
Pozdrawiam i zycze owocnej pracyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.s. przepraszam za brak polskich znakow.
tyfus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2009, 08:29   #18
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Magiczna spręzyna sprzęgła

No to szacun! Też tak próbowałem, ale nowa sprężyna była bardzo sztywna i ciężko ją było tak ścisnąć i jeszcze "związać". Jednak być może byłem mało cierpliwy. Ja rafus22 to srpawdzi, to będziemy wiedzieć czy jest to "złoty środek" :-)
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2010, 22:16   #19
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Magiczna spręzyna sprzęgła

Tak mi się przypomniało, czy XQS mógłbyś wrzucić tutaj co na temat tej sprężynki mówi instrukcja serwisowa? :-)
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2015, 20:28   #20
kamiloamp
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-07-2013
Skąd: Mława
Model: Ford
Silnik: 1.8 Tdci Sport
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Sprężyna powrotu pedału sprzęgła

Witam.Dziś podczas jazdy pękła mi sprężyna powrotna pedału sprzęgła taka z białym plastikiem.Nie mogę zlokalizować miejsca z którego wypadła mi ta sprężyna.Mógłby ktoś dodać jakieś zdjęcie gdzie ona się znajduje.Czy można bez niej jeździć?Z góry dziękuję i pozdrawiam.
kamiloamp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.