Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2014, 00:12   #1
wakabajaszi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2014
Model: C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie nie dzialajace przednie wycieraczki

Witam,

kilkanaście dni temu dopadła mnie awaria zabezpieczenia odcięcia paliwa, która uniemożliwiała uruchomienie auta. Odcięcie zostało założone przy module z bezpiecznikami BSI po stronie pasażera.Po usunięciu problemu i wymontowaniu wadliwego zabezpieczenia zostały błędnie przecięte i połączone ze sobą dwa przewody na wtyczce zasilającej koloru brązowego na skrzynce bezpiecznikowej tzn gruby przewód czerwony +12V mylnie został połączony bypassem z pobliski grubym przewodem koloru biało-czarnym (nie wiem co to za przewód), co najprawdopodobniej spowodowało zwarcie i objawiało się początkowo tym, że cały czas chodziły wycieraczki przednie i tylna, aż w końcu spalił się silniczek przednich wycieraczek.

Po wymianie silnika na sprawny i usunięciu bypassa miedzy tymi przewodami wycieraczki nie działają.Na silnik wycieraczek na żadnym pinie nie pojawia się zasilanie +12V, chociaż w skrzynce słychać przekaźniki podczas przełączania prędkościami wycieraczek. Bezpieczniki sprawdzone, kable tak samo. Jest podejrzenie, że przy okazji zwarcia coś złego stało z modułem BSI (poza wycieraczkami wszystko działa, tylna wycieraczka jest OK).

Pomysł jest, żeby spróbować podmienić skrzynkę na inną. Moja ma oznaczenie takie jak na zdjęciu w załączniku. Na allegro ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) jest parę używek - pytanie jest, jakimi symbolami się kierować przy zakupie? Czy muszą być identyczne? Mam gościa, który ewentualnie mógłby przepisać mi konfigurację.

A może problem tkwi gdzie indziej? Z góry dzięki za pomoc i sugestie.

Waka
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2014-02-28 22.44.46.jpg (87.9 KB, 39 wyświetleń)

wakabajaszi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 21:21   #2
wakabajaszi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2014
Model: C-Max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: nie dzialajace przednie wycieraczki

BSI wymienione i wszystko hula jak należy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wakabajaszi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.