Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2015, 16:46   #11
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Płyny eksploatacyjne czy znacie coś lepszego

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i masz to co zalała fabryka, po co poprawiać
Bo ford to marka, po której fabryce można poprawiać bez końca :-).

weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2015, 17:12   #12
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Płyny eksploatacyjne czy znacie coś lepszego

może blachę tak, ale z płynem hamulcowym, czy chłodniczym - dałbym sobie spokój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2015, 18:19   #13
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: Płyny eksploatacyjne czy znacie coś lepszego

A przepraszam faktycznie miałem na myśli 5,1 Jeśli chodzi o gotowanie płynu hamulcowego to mnie sie zdarzyło dociążonym autem hamować z ponad 180km/h do jakichś 70 na autobanie. Ale w sumie to moja głupota że tak cisnąłem w tłoku.
Kolego tak naprawde płyn do chłodnic to mają rację nie lać zwykłej wody tylko destylowaną na dolewkę by żaden kamień sie nie osadzał i pilnować by temp. zamarzania była odpowiednio niska. Hamulcowy warto zainwestować w lepszy jak lubisz pociskać szybko. Ale podstawa to olej silnikowy tu często i dobry.
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2015, 20:27   #14
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Płyny eksploatacyjne czy znacie coś lepszego

Cytat:
Napisał Wojtek O. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego tak naprawde płyn do chłodnic to mają rację nie lać zwykłej wody tylko destylowaną na dolewkę by żaden kamień sie nie osadzał i pilnować by temp. zamarzania była odpowiednio niska.
To jest opinia sprzed kilku dekad. Żadnej wody nie lać (bo tylko rozrzedzi i efektywność spadnie), tylko (jak ma być szybko i łatwo) gotowy płyn, na przykład, dynagel. Wtedy pilnowanie temperatury zamarzania jest z głowy.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2015, 20:37   #15
Miroo
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 29-03-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus II Titanum Kombi Automat
Silnik: Duratorq 1997 TDCI 136 KM
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Płyny eksploatacyjne czy znacie coś lepszego

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dynagel. Wtedy pilnowanie temperatury zamarzania jest z głowy.
obecnie właśnie dynagel dolewam do obecnego płynu...

podsumowując: na forum tutaj podczas kilku godzin istnienia mojego tematu większość radzi nie wymyślać i zastosować firmowe płyny oryginalne...

z dwoma osobami, które ogłosiły votum separatum zalecając inny (jedna ATE płyn hamulcowy).

To ograniczmy się do płynów hamulcowych (podzielam opinię, że nie ma co oszczędzać tutaj) to jaki zalecacie i dlaczego?

Super DOT 4 forda,
Czy ATE i który do mojego modelu foki?

(Zdarza mi się kilka razy w roku mocno redukować prędkość np na autobanie, gdy zbliżam się do dwóch tirów z których ten z tyłu zaczyna wyprzedzać wtedy ze 180 mojej prędkości redukuję do ok 105-115 na odcinku ok 200 metrów?)
Miroo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2015, 21:03   #16
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Płyny eksploatacyjne czy znacie coś lepszego

Cytat:
Napisał Miroo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super DOT 4 forda,
Czy ATE i który do mojego modelu foki?
Zobacz czy na zaciskach masz logo "ford" czy "ate" :-). To się przekonasz do mojej sugestii...
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2015, 21:26   #17
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Płyny eksploatacyjne czy znacie coś lepszego

Nawet nie wiem jaki mam płyn hamulcowy, lał warsztat, nie jest to na 100% oryginał forda, po prostu spełnia normę, hamowałem ze 170-180 do 70-90km/h, awaryjnie, jeździłem po górach używając hamulca co chwila i nigdy, ale to nigdy skuteczność hamowania nie zmieniła się, płyn się też nie zagotował. Moim zdaniem nie ważne co masz zalane, grunt by normę spełniało i było świeże, bo nawet najdroższy, ale stary płyn hamulcowy będzie do D... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To samo z płynem chłodniczym i wspomagania. Pilnować wymian i będzie dobrze. Mam i miałem borygo do chłodnic, do wspomagania mam zalanego jakiegoś Mobila czy coś. Pilnuj wymian, dbaj aby płyny eksploatacyjne spełniały specyfikację i ciesz się samochodem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2015, 21:37   #18
Miroo
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 29-03-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus II Titanum Kombi Automat
Silnik: Duratorq 1997 TDCI 136 KM
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Płyny eksploatacyjne czy znacie coś lepszego

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobacz czy na zaciskach masz logo "ford" czy "ate" :-). To się przekonasz do mojej sugestii...

eeee.. to nie argument.. ATE samochodów nie produkuje a jednak elementy i płyny od tego producenta stosują producenci samochodów.. tak się składa, że klocki i tarcze mam ATE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

może nawet ATE robić dla forda te płyny... potem ford pod swoją marką sprzedaje... i tak bywa...
Miroo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2015, 09:33   #19
Monaro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: Płyny eksploatacyjne czy znacie coś lepszego

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tam jest napisane Temperatura wrzenia 265 o C, a temperatura wrzenia płynu zawodnionego 180 o C.

Podobno ten plyn zostal zastapiony przez jakis nowy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ATE tansze
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Temperatura wrzenia na sucho wynosi 260°C, a temperatura wrzenia na mokro 165°C.

ATE drozsze
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Temperatura wrzenia na sucho wynosi 260°C, a temperatura wrzenia na mokro 175°C.

Jak naprawde chcesz kupowac lepsze plyny, to kup lepszy olej silnikowy np. Millers Oil.
Monaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2015, 10:07   #20
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,339
Domyślnie Odp: Płyny eksploatacyjne czy znacie coś lepszego

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest opinia sprzed kilku dekad. Żadnej wody nie lać (bo tylko rozrzedzi i efektywność spadnie), tylko (jak ma być szybko i łatwo) gotowy płyn, na przykład, dynagel. Wtedy pilnowanie temperatury zamarzania jest z głowy.
A kolega naprawdę myśli, że w gotowych płynach do chłodnic nie ma wody?

Największym błędem (robionym przez nielicznych) jest wlewanie do chłodnicy koncentratu, bo myślą, że tak będzie lepiej => niestety jest gorzej => koncentrat ma mniejszą pojemność cieplną => co w konsekwencji prowadzi do przegrzewania silnika

Krytykowane przez kolegę dolewanie wody do koncentratu jest jak najbardziej poprawne

Koncentrat, to ułatwienie logistyczne dla producenta i dystrybutora => zamiast transportować beczkę, transportują kanister => bo wodę np. z kranu każdy jest w stanie sobie dolać

Nawet w opisie koncentratu Dynagel piszą aby rozcieńczyć
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tu nawet zaznaczają aby nie stosować bez rozcieńczenia
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF

Ostatnio edytowane przez pankrakus ; 07-05-2015 o 10:13
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.