Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2013, 06:58   #21
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Cytat:
Napisał xywameg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielki szacun dla gościa który męczy się z dwoma focusami na raz bo normalnie kupiłby lexusa czy merca ale ten durny szef dał mu focusa i on biedactwo się męczy.
A tam zaraz Lexusa - niedawno objechałem IS 250 208 KM - gość był wściekły, że taka tandeta, a tak zapiernicza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i tak się składa kolego, że mam 3 stare mercedesy i T4.
Gdy wsiadam do 20 letniego mercedesa to czuję że to jest inny samochód. Kto jechał ten wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale fordowi daleko do rozwiązań z mercedesa....po prostu to ford mało wort. Jeżdżąca tandeta.
ROTFL, nie ma jak 20-sto letni W124 - mega bryka - lansowóz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Olej Forda i się nie męcz, wsiądź do kilkudziesięcioletniego mera - uosobienia stylu i zadawaj szyku - szef zrozumie, że nienawidzisz Forda i wolisz starocie z klasą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 23-05-2013 o 07:15
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 07:07   #22
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam 3 stare mercedesy i T4.
Gdy wsiadam do 20 letniego mercedesa to czuję że to jest inny samochód.
Na pewno inny, nie wątpię, iż jest to jeżdżący relikt tamtych czasów i za to mu chwała lub tobie za utrzymanie go, ale już pisałem... cztery koła + kierownica, niektórym ten szczyt marzeń odpowiada, wszystko co więcej... tandeta. Myślę, że nikogo tu nie przekonasz do swoich racji, to co dla Ciebie jest tandetą innym może się podobać i nie koniecznie muszą to być 4 koła + kiera.

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale fordowi daleko do rozwiązań z mercedesa....po prostu to ford mało wort. Jeżdżąca tandeta.
Na pewno, zwłaszcza tych sprzed 20 lat, w myśl zasady jak dziad chodził za stodołę to i ja za nią będę chodził. Przykro mi to stwierdzić ale jesteś dowodem, iż mimo że jak twierdzisz mało wort to nie każda morda pasuje do forda.

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fanie forda, sięgnij w swoim focusiku stojąc na światłach głęboko do schowka.....dupa....nie sięgniesz taka to ergonomia w tym pojeździe.....
Mając metr dziesięć i to w kapeluszu faktycznie to problem.

Ostatnio edytowane przez nori76 ; 23-05-2013 o 07:11
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 08:09   #23
xywameg
ford::average
 
Avatar xywameg
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: EPWA
Model: fokus III
Silnik: 1,6 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 111
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i tak się składa kolego, że mam 3 stare mercedesy i T4..
No to, po co męczysz się tym nowym nic nie wartym fordem, co na światłach nie można sięgnąć do schowka pasażera, trzeba wciskać sprzęgło żeby odpalić silnik.
Jeździj tym co sprawia ci przyjemność skoro masz taaaaaki wybór. Ale w tamtych też wciskaj sprzęgło przy odpalaniu samochodu, tak zdrowiej nawet dla bardzo żywotnego rozrusznika
xywameg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 12:54   #24
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wkurza mnie nie miłośiernie wciskanie sprzęgła przy odpalaniu.
Wyłącznik jest sprzęgnięty z komputerem, podowiadaczem aby zmienić bieg, podczas jazdy gdy sygnalizuje wrzucenie kolejnego biegu, gdy wcisnę sprzęgło, gaśnie podpowiadaczka, ale na chwilę..
Z tego opisu wynikaja tylko 2 fakty:

1-kolega niewie ze powinien wciskac sprzeglo przy odpalaniu...dlaczego? bo jest to szkodliwe dla skrzyni i sprzegla jak sie tego nie robi.
2-kolega jezdzi na zbyt wysokich obrotach-zuzywa niepotrzebnie i silnik i swoje pieniazki na paliwo.

A przepraszam NIE doczytałem.
ten samochod to firmówka a kolega nie lubi forda i chce go posuc, a to wszystko jasne.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 23-05-2013 o 13:05
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 18:53   #25
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

dobra, bo widzę, że temat zbacza z torów...
nikt nie wie, nikt nie umie.....
Dziwi mnie tylko brak krytycznych uwag dot. tych rozwiązań.

A jeszcze jedno mam 170cm i zdarza mi się zahaczyć kolanem przy wysiadaniu i pokrętło świateł, co w żadnym innym aucie było niemożliwe. Współczuję ludziom o wzroście 180cm, bo już jeden znajomy jak wsiadł pierwszy raz zahaczył....


p.s. pokażcie mi 20 letniego forda....już je w większości rdza zjadła ze smakiem...a stary mercedes jeździ....ale to nie jest temat o wyższości mercedesa nad fordem, bo to fakt oczywisty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 19:00   #26
xywameg
ford::average
 
Avatar xywameg
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: EPWA
Model: fokus III
Silnik: 1,6 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 111
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Bo to nie jest wada to i uwag brak. A masz rację to nie jest to temat wyższości starego nad nowym
xywameg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 19:35   #27
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Filozofia forda to filozofia kretynów.
Stary - musisz koniecznie przesiąść się na furmankę! Zaręczam Ci, że tam zupełnie nie będzie tych problemów!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takiego steku bzdur o normalnych systemach we współczesnym samochodzie już dawnio nie czytałem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 20:14   #28
adamleon
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-12-2012
Model: focus III
Silnik: 150
Rocznik: 2013
Postów: 24
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Też mi się zdarzyło zahaczyć kolanem o pokrętło świateł, 2 razy skręcając w lewo zahaczyłem palcem o wyłącznik tylnej wycieraczki które się włączyły na sucho, takie mam niezgrabne paluchy :-)
adamleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 20:59   #29
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

aa właśnie bym zapomniał o tandetnym przełączniku wycieraczki tylnej. No masakra...też włączyłem na sucho....

Ale te "nowoczesne" rozwiązania forda to nie dla mnie...wole stare poczciwe auta.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 07:09   #30
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jeszcze jedno mam 170cm i zdarza mi się zahaczyć kolanem przy wysiadaniu i pokrętło świateł, co w żadnym innym aucie było niemożliwe. Współczuję ludziom o wzroście 180cm, bo już jeden znajomy jak wsiadł pierwszy raz zahaczył....
Kolego, fotel kierowcy się reguluje... jak się jeździ pod sufitem i na kierownicy to można mieć problem. Ja mam 190cm i nie wiem co to wyłącznik świateł. Fakt, są ustawione w automat no ale żeby haczyć kolanem... nie wiem jakbym się musiał postarać. Wniosek nasuwa się jeden - dla Ciebie są mesie z mega stażem, Twoja M nie pasuje do F, sorka.
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.