Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2013, 09:25   #11
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodam jeszcze jedno TOTALNIE BEZNADZIEJNE rozwiązanie:
podjeżdżasz wieczorem, nie chcesz aby ktokolwiek widział, że jesteś w aucie, wyłaczasz światła, ok są automatyczne, świecą sie dalej...wyłączasz silnik a tutaj dalej się światła świecą....i nie można ich wyłączyć

podobnie przy otwieraniu auta, zapalają się światła....na co to komu??????
bezsens totalny, ale żeby to jeszcze można było wyłączyć, nie można.
Filozofia forda to filozofia kretynów.
Buhaha, załóż sobie kominiarkę by cię nikt nie widział Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy otwieraniu się zapalają, byś w nocy sobie np. nóg nie połamał, albo mógł coś podnieść, jakby się nie zapalały to byś pyszczył, że kretyni z Forda narażają cię na kalectwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał nori76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taaa, woda na młyn malkontentów z 10letnich "bryk"! Och jak to dobrze było kiedy auto miało 4 koła i kierownicę, po co te wynalzki co teraz montują.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 10:27   #12
adamleon
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 05-12-2012
Model: focus III
Silnik: 150
Rocznik: 2013
Postów: 24
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podobnie przy otwieraniu auta, zapalają się światła....na co to komu??????
Ja się akurat z tym zgadzam, po otwarciu bagażnika również się zapalają światła. Ok w nocy, ale w dzień, słońce świeci, odkurzam a tu światła się świecą. Gasną dopiero gdzieś po ok 30 minutach przy otwartych drzwiach.
adamleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 10:41   #13
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Cytat:
Napisał adamleon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja się akurat z tym zgadzam, po otwarciu bagażnika również się zapalają światła. Ok w nocy, ale w dzień, słońce świeci, odkurzam a tu światła się świecą. Gasną dopiero gdzieś po ok 30 minutach przy otwartych drzwiach.
To jest celowe działanie księgowego byś wcześniej musiał żarówki wymieniać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na poważnie, ja na to nie zwracam uwagi, bo otwieram i zamykam od razu, jedyny przykład dłuższego otwarcia to odkurzanie. Natomiast w zimie, gdy jest szybko ciemno i w nocy akurat te światła mi nie przeszkadzają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak ktoś tego nie chce pewnie da się w kompie w serwisie na stałe wyłączyć.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 10:56   #14
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

W służbowym mondeo mkIV te zapalające się idiotycznie przy otwieraniu bagażnika i włączające się po przekręceniu kluczyka światła których nie można wyłączyć (bardzo super gdy auto w zimie pracuje a kierowca siedzi w środku i np. ma odpalony silnik żeby ładnie grzało czy radio grało a aku nie padł) wg. mnie też to kretyńskie rozwiązania. W focusie mk2 nie mam żadnych z tych wątpliwych ulepszeń/udogodnień polepszających bezpieczeństwo, widoczność czy co tam jeszcze ich wynalazca miał na myśli. I bardzo dobrze. Odnośnie wyłączenia w ASO podczas przeglądu czy też odpłatnie nie chcieli tego zrobić ze sobie tylko znanych przyczyn i pobudek...
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 20:58   #15
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Światła pozycyjne, które się zapalają po otwarciu drzwi można jednorazowo wyłączyć przez dwukrotne pociągnięcie lub odepchnięcie przełącznika świateł drogowych. Po takim cyklu włącz/wyłącz światła pozycyjne już się nie świecą aż do momentu, kiedy się zamknie wszystkie drzwi oraz bagażnik, a następnie ponownie otworzy którekolwiek z nich.

Światła, które się świecą po wyłączeniu silnika to funkcja "Follow Me Home", którą można wyłączyć w komputerze, a jeżeli jest włączona, to światła można jednorazowo wyłączyć także przez pociągnięcie lub odepchnięcie przełącznika długich świateł.
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2013, 15:26   #16
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Ale przeciez pociągnięcie manetki od długich to właśnie follow me home, czyli u mnie włączenie i wyłączenie ksenonów. To już wolę jak się zapali wszystkie 10 żarówek po 5W każda.
Swoją droga ksenony włączają się dopiero po włączeniu silnika, jest chwilowe opóźnienie spowodowane chyba przetwornicami.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2013, 19:42   #17
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale przeciez pociągnięcie manetki od długich to właśnie follow me home, czyli u mnie włączenie i wyłączenie ksenonów. To już wolę jak się zapali wszystkie 10 żarówek po 5W każda.
Swoją droga ksenony włączają się dopiero po włączeniu silnika, jest chwilowe opóźnienie spowodowane chyba przetwornicami.
Ja akurat nie mam ksenonów. Normalnie nic nie robię ze świecącymi się pozycyjnymi, ale jak mam np. przez dłuższy czas sprzątać auto lub układać bagaże to wolę w ten sposób (efekt uboczny) zgasić je.
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2013, 20:22   #18
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

a widzicie beznadziejny wynalazek
tak samo jak sterowanie radiem w kierownicy po prawej stronie.

Dodam jeszcze: czy wszyscy fani wciskania sprzęgła robią to za każdym razem, nawet na gorącym silniku? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

załamuje mnie ten samochód 5 miesięcy się z nim męczę i nie mogę się przekonać....gdy tylko wsiadłem w salonie, pierwsze wrażenie - mega tandeta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2013, 23:39   #19
xywameg
ford::average
 
Avatar xywameg
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-09-2012
Skąd: EPWA
Model: fokus III
Silnik: 1,6 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 111
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

Tak nawet przy ciepłym silniku wciska się sprzęgło i" nie bądź pan głąb i praw fizyki pan nie zmienisz" a szkoda mi pisania dla tłumaczenia kto rozumie to OK kto nie niech uwierzy tym co się znają i tak zaprojektowali. Wielki szacun dla gościa który męczy się z dwoma focusami na raz bo normalnie kupiłby lexusa czy merca ale ten durny szef dał mu focusa i on biedactwo się męczy. Chłopie odpuść sobie kup porządną brykę bo w ten sposób nie zdążysz jeździć czymś fajnym a uwierz mi życie szybko ucieka. Postaw te wredne focusy na kołki przecież tym nie da się jeździć a pewnie w umowie nie masz obowiązku jazdy tym co da szef
xywameg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 06:57   #20
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle

i tak się składa kolego, że mam 3 stare mercedesy i T4.
Gdy wsiadam do 20 letniego mercedesa to czuję że to jest inny samochód. Kto jechał ten wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale fordowi daleko do rozwiązań z mercedesa....po prostu to ford mało wort. Jeżdżąca tandeta.

Fanie forda, sięgnij w swoim focusiku stojąc na światłach głęboko do schowka.....dupa....nie sięgniesz taka to ergonomia w tym pojeździe.....
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......

Ostatnio edytowane przez majsterus_nt ; 23-05-2013 o 07:00
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.