Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2012, 09:33   #31
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

A kto dostarczal sprezyny na pierwszy montaz?

Sorki, za odgrzewanie, ale chyba trzeba brac pod uwage, ze wymieniamy najczesciej sprezyny pekniete, wiec takie ktore juz sa nizej. Do tego po 7-10 latach sprezyna sie uklada i nawet jak sie zalozy oryginal to bedzie wyzej.

Musze znajomym wymienic sprezyny z przodu i ja zawsze montowalem KYB, ale widze, ze nie kazdy je lubi. Ja zawsze uzywalem KYB i nie porownywalem do tego co bylo "przed" bo wymienia sie pekniete i zuzyte, ale jak widze ludzie narzekaja.


Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 15-05-2012 o 09:25
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2012, 10:32   #32
Kobranocka
ford::average
 
Avatar Kobranocka
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-05-2012
Skąd: Dąbrówka okolice Starogardu Gdańskiego
Model: MONDEO GHIA COMBI
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002/2003
Postów: 56
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

W zeszłym roku wymieniłem obie sprężyny przód. Kupiłem firmy KYB. Wybór sprężyn padł bardziej z polecenia warsztatu. Wiele się nie zastanawiałem bo pęknięta sprężyna narobiła mi trochę kosztów. Uszkodziła łożysko macphersona. Ogólnie jestem zadowolony z tych sprężyn może dlatego że nie miałem porównania z innymi.
Kobranocka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2012, 10:57   #33
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

Na pierwszy montaż nie wiem czy nie czasem Lesjofors, ale głowy nie dam... Swoją drogą, myślę także nad zmianą przednich sprężyn u siebie bo mi przód samochodu siedzi za nisko (były kiedyś zmieniane po pęknięciu fabrycznej, nie wiem jakie są tam teraz). Ale tak kombinuję, że chyba jeszcze nie miałem też zmienianych amortyzatorów, więc może lepiej byłoby np. za rok zrobić wszystko naraz... 4 amortyzatory, dwie sprężyny na przód i nowe mocowania amortyzatorów na przód... Co sądzicie? Chyba, że sprężyny już teraz, a amortyzatory i mocowania za rok? (Teraz nie dam rady finansowo)

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 14-05-2012 o 11:07
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2012, 06:58   #34
Kobranocka
ford::average
 
Avatar Kobranocka
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 01-05-2012
Skąd: Dąbrówka okolice Starogardu Gdańskiego
Model: MONDEO GHIA COMBI
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2002/2003
Postów: 56
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

U mnie po wymianie sprężyn przód po jakimś czasie odezwały się amorki (stuki) i podczas wpadnięcia w dziurę na zakręcie potrafiło zarzucić (brak przyczepności). Przed wymianą nie miałem takiego odczucia podczas jazdy (chociaż pewnie były już zużyte). Teraz czeka mnie kolejny wydatek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeżeli uważasz że amorki są zużyte to lepiej wymienić komplet z sprężynami bynajmniej zaoszczędzisz na robociźnie. To samo rozbieranie.
Kobranocka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2012, 07:43   #35
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pierwszy montaż nie wiem czy nie czasem Lesjofors,...
Well, zanabylem KYB. Cena ta sama co Lesjofors. Zobaczymy czy i ile bedize siedzial wyzej i jak sie zmieni jazda.

Ja robie sobie takie rzeczy sam wiec polecalbym tez tak samo i wymieniac wtedy kiedy mozesz.
Z amortyzatorami to uwazam, ze jezeli nie ciekna to nie ma sensu sie bawic (przynajmniej u nas w UK to jest kryterium wymiany). Te trzepaki do amortyzatorow to wg mnie pic na wode-fotomontarz, bo na roznych rozne wyniki wychodza.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 15-05-2012 o 13:32
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2012, 11:43   #36
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

Ja wymieniałem z przodu (w I kolejności) i z tyłu (20tyś km później niż przód) za jednym razem sprężyny i amortyzatory. Sprężyny mam KYB a amory Bilstein i po wymianie auto się nieco podniosło ale niewiele, najbardziej z tyłu. Natomiast pierwszym odczuciem było to że jest twardziej. podejrzewam że "winne" są amortyzatory a nie sprężyny, chociaż może się mylę.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2012, 18:28   #37
michalyyy
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 27-06-2012
Skąd: PL
Model: SMAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może KYB ?? seria (raczej określenie) K-Flex
sprężyny przód RH2634
sprężyny tył RH6069 lub RH6069 (wzmocnione - np. w przypadku holowania przyczep)

sprawdź sam tutaj -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Witam. Prosze o informacje czy zawieszenie bedzie wyzsze jesli zastosuje KAYABE wzmacniana? Czy zwykla sprezyna KAYABY ma taka sama charakterystyke jak oryginalnie montowana? Dziekuje i pozdrawiam. MIchal
michalyyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2012, 18:46   #38
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

skoro jest wzmacnia to ma inną charakterystykę, jak je założysz auto puste może stać wysoko a już seryjnie ford stoi za wysoko jak dla mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat dotyczy sprezyn do mondeo mk3, do focusa pewnie będą inne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2012, 00:48   #39
TRASECOM
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1800 Pb
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: SPRĘŻYNY o seryjnej wysokości - jakie wybrać

Ja się przymierzam do KYB RH6069. Czy to są te wzmacniane do przyczepy ciągnięcia ?? Nie chce aby było jak teraz że tył dobija na każdym dołku . Jak tak dalej będę jeździł to zaraz odboje rozwalę . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
TRASECOM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2013, 11:24   #40
mondeonik
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: lubelskie
Model: Mk3 - sedan
Silnik: 2,0 TDCi - 130 KM
Rocznik: 2003
Postów: 145
Domyślnie Pęknięta sprężyna z przodu

Witam wszystkich
Mam wielką prośbę w doborze sprężyn do mojego mondziaka, akurat wczoraj pękła mi z prawej strony sprężyna ( całe szczęście że da się jeździć pękł tylko jeden zwój). I zdawało mi się cóż to wymiana sprężyn, ale jest ich taka mnogość ze sam zdurniałem i proszę o pomoc w wyborze bo nie chciałbym wsadzić jakiegoś badziewia które by pękło po kilku miesiącach, ale też nie będę wsadzał z najwyższej półki, oto co ja znalazłem i proszę o sugestie:
TEVEMA [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
DND [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
KAYABA [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
JAMEX [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
KRAFT [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
MONROE [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wielkie dzięki za wszystkie sugestie.
mondeonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.