Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2016, 11:41   #541
tatarata70
ford::beginner
 
Imię: Tom
Zarejestrowany: 07-09-2015
Skąd: polska
Model: Ecosport US
Silnik: 2,0 durtec
Rocznik: 2018
Postów: 22
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Panowie szukam hałasującego łożyska i jak podniosłem samochód i kręcę kołem przednim to kręci mi się tylne koło,,czy to normalne,czy haldex nie rozłącza

tatarata70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2016, 07:34   #542
Januszwiki
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Częstochowa
Model: Kuga
Silnik: Disel
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Witam wczoraj kupiłem kugę 2011 po 30 km wyciek oleju.co może być przyczyną.wczoraj w ASP był wymieniany olej.
Januszwiki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2016, 18:24   #543
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Cytat:
Napisał Januszwiki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wczoraj kupiłem kugę 2011 po 30 km wyciek oleju.co może być przyczyną.wczoraj w ASP był wymieniany olej.

Pierwsze co mozesz sprawdzić to korek w misce olejowej/spust/ i filtr oleju. Nie byłbyś pierwszym nieszczęśnikiem, któremu nie dokręcono filtra lub wspomnianego korka
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2016, 22:57   #544
Remus1
ford::average
 
Avatar Remus1
 
Zarejestrowany: 29-05-2010
Skąd: Wałcz
Model: Kuga
Silnik: diesel
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

brak nowej podkładki pod korkiem po wymianie oleju,
norma w ASO w Pile
__________________
Jestem piękna, jestem śliczna, a czasami diaboliczna
Remus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2016, 22:19   #545
Kasia_Kuga
ford::amateur
 
Imię: Kasia
Zarejestrowany: 21-06-2015
Model: Kuga
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Witam, o to mój problem z Kuga:
po zamknięciu samochodu miga na czerwono kontrolka informacyjna. Po otworzeniu samochodu i jego zapaleniu nie pojawiają się żadne nowe komunikaty oprócz tych standardowych. Wcześniej po zamknięciu samochodu żadna lampka lub kontrolka w środku się nie świeciła.
Kasia_Kuga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2016, 16:30   #546
Biglu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-03-2011
Skąd: W-WA
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Witam.
Samochód po przeglądzie z przebiegiem 120 000 km, w dwa dni przejechał 900 km, trzeciego dnia nie odpalił. Lampki na desce rozdzielczej zwariowały. Zapalają się i gasną, dane z komputera to raz się zerują za innym razem pojawiają. Finalnie przestał reagować na przycisk start/stop. Światła mijania cały czas się palą plus światła awaryjne. Musiałem odpiąć akumulator aby je wyłączyć.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał podobną przypadłość?
Biglu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2016, 19:55   #547
masar2
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-07-2016
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Witam
Mam pytanie dotyczące zbiorników paliwa, otóż czy zbiornik paliwa od silnika 2.0tdci MK3 mondeo, jest taki sam co w silnikach benzynowych?
Czy ważne jest to czy to kombi, czy hatchbak?
Proszę o pomoc , z góry dziękuję
masar2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2016, 18:18   #548
borys1111
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-09-2015
Skąd: Płock
Model: ford kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Re: Usterki w naszych autach part 2

w moim przypadku usterka czujnika skrętu i przestała pracować pompa wspomagania ,okazało się że walnięta była wiązka plusowa od akumulatora prąd ma być 14.1v większe wartości i elektronika głupiała przy 14.7v

Bump: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał borys1111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w moim przypadku usterka czujnika skrętu i przestała pracować pompa wspomagania ,okazało się że walnięta była wiązka plusowa od akumulatora prąd ma być 14.1v większe wartości i elektronika głupiała przy 14.7v
borys1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2016, 08:58   #549
Rafalek_04
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-02-2012
Skąd: Urzędów
Model: Ford Kuga
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Witam

Koledzy mam taki mały problem z moja kuga 2,0TDCi 4x4. W czasie letnim nic się nie dzieje jednak przychodzi jesień i traszkę wilgoci i zaczyna się "problem".
Mianowicie zaczyna mi na ekranie wyskakiwać komunikat USTERKA AWD.
Testowana na śliskim normalnie dołącza się napęd.
Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
Rafalek_04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2016, 19:51   #550
Przemeq
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2009
Model: Kuga->sprzedane
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: Usterki w naszych autach part 2

Zaliczyłem grubą/trudną awarię z moją kugą.

Trwała 1.5 miesiąca z czego miesiąc auto stało (1+3 tygodnie), kosztowała ~2k w autoryzowanym serwisie. Daję znać co i jak aby przyspieszyć innym.

Wychodzę rano otwieram auto, a tu komunikat "Kierow zablokow. Powtórz".
Zapalanie nie reaguje. Próbuję otwieranie, zamykanie drzwi, odpięcie akumulatora, drugi kluczyk - nic. Zostawiam, jadę taxi do pracy, wracam - cudownie działa.
Telefony w ciągu dnia do serwisu sugerują sprawdzenie akumulatora, jadę sprawdzić, goście mówią że jest na granicy pojemności, a ponieważ jest od nowości, w nocy było zimno, może brakowało prądu - wymieniam na nowy. Gość od akumulatorów mówi, niezły, że wytrzymał tyle lat. Przy okazji polecam centrum wymiany akumulatorów w Krakowie na Kobierzyńskiej. Full service.

Następny dzień ruszam do pracy a tu patrzę
- radio przerywa
- immobilizer mruga.
- panel klimatyzacji nie świeci i się nie chce włączyć
Myślę wyłączę, włącze, to przejdzie, ale jako że do pracy mam tylko 5km, to myślę dojadę lepiej do pracy. Dobra decyzja, pod pracą nie da się auta wyłączyć nawet... Musiałem zgasić sprzęgłem i biegiem. Próbuję włączyć/zamknąć/otworzyć nic nie działa. Podziałało dopiero odpięcie akumulatora.

Auto trafia po południu do serwisu mówię co i jak, robię od razu okresowy przegląd, szukają nic nie znajdują, mówią - pewnie to ten akumulator, a ja mówie akumulator był wczoraj, skoro nic nie znaleźliście to pewnie wrócę....

Mija tydzień, po pracy jadę do sklepu, wracam z zakupami chce odjechać - "kierow. zablokowana powtórz", lawetą pojechał do serwisu. Po tygodniu mówią nie wiemy co, puściło na następny dzień po odpięciu akumulatora i się nie powtarza, podejrzewamy, że to (mogę przekręcać coś) pętla indykcyjna 200zł, czy się decyduję. Daje OK, odbieram auto,

Mija tydzień, powtórka ja z zakupami 18.30, "kierownica zablokowana powtórz". Laweta zabrała auto, już nawet nie jechałem do serwisu. 1,5 tygodnia diagnozy, kombinowali że to kluczyk, bo komputer przestał go widzieć, rozebrali go, zobaczyli że coś tam ciemnego na nim jest, poprosili o 2-gi, wysłałem taxą, mówią że jak wszedł do auta z drugim to ... zobaczył komputer i 2-gi i pierwszy. Dyskoteka. Kombinują mówią że wymienią moduł stacyjki (może znowu coś przekręcam, jak coś to mogę zobaczyć na fakturze). Trwało to tydzień, trzeba było ściągnąć z zagranicy. Potestowali parę dni, odebrałem auto.
Teraz jeżdżę tydzień, na razie ok. Oby to był koniec tej przygody.

PS. Ford protect 12 nie obejmuje ww. awarii, dostałem od nich auto zastępcze na 2 dni. Serwis (PGD w Krakowie) z siebie dołożył auto na cały czas pierwszej awarii i parę dni drugiej (dziękuję).

Ostatnio edytowane przez Przemeq ; 11-11-2016 o 20:00
Przemeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.