Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2014, 09:50   #91
Gostek_
ford::average
 
Avatar Gostek_
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: była Kuga, jest Audi Q7
Silnik: było 2.0 TDCI, jest 3.0 TDI
Rocznik: był 2009, jest 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Moja rada, jak żółta to przeczekaj - są 2 opcje:
- może sama zgaśnie po 1,2 dniach
- może zgaśnie jak zalejesz ropy do pełna przy najbliższym tankowaniu.
To są 2 opcje, które u mnie zawsze się sprawdzają, przestałem już zwracać uwagę na tą kontrolkę, ASO kiedyś naciągnęło mnie na wymianę czujnika paliwa i jak można się domyśleć g... to pomogło.

Gostek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 12:48   #92
Gorek78
ford::average
 
Avatar Gorek78
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-11-2014
Skąd: Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 1.5 EcoBoost 150KM Titanium
Rocznik: 11.2018
Postów: 61
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Ja miałem podobny objaw ... po zgaszeiu i ponownym uruchomieniu wszystko wrociło do normy ...
Gorek78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 18:49   #93
menager8-68
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 10-11-2013
Skąd: Mrzeżyno
Model: KUGA
Silnik: 2DCI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie kontrolka awaria silnika

mam forda Kuge 2009 w czasie jazdy zapaliła sie w moim aucie pomarańczowa kontrolka silnik i awaria silnika .Po czasie zgasła. Jadac do ASO lampka zgasła podłączono auto do komputera wykasowano błędy, zrobiono regenerację statyczną filtra DPF, zrobiono dwie jazdy próbne i stwierdzono że wszystko w porządku. Dojechałem do domu 75 km i znowu pojawił się ten sam komunikat.

Ostatnio edytowane przez menager8-68 ; 30-12-2014 o 18:52
menager8-68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 22:51   #94
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Cytat:
Napisał darkoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam dzis na trasie zapaliła mi sie kontrolka awaria silnika a potem zółta kontrolka awaria silnika tylko ze samochód jechał i nie stracił mocy jechał normalnie , poje pytanko czy moze to byc wada paliwa kuga jest z rocznika 2011 i przejechane ma 104 tys 140ps prosze o pomco i dzieki
"Panie doktorze, boli mnie. Proszę o lekarstwo"! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - bez diagnostyki to tylko szklana kula coś powie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odczytaj kody błędów to będzie można próbować coś napisać, a bez nich to tylko gdybanie, np.: te silniki (DW10C) miewają problem z układem dopalania DPFa i objawia się on właśnie że zapala się od czsu do czasu 'check'
było on tym tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czytaj od postu #227

ps.
te 140PS wystarcza Ci? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2015, 14:41   #95
krzysztofd78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-11-2012
Model: kuga
Silnik: disel
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

cze wszystkim,dzis podczas jazdy weszla mi na 'czerwono' awaria silnika przy czym odstawilo turbine-redukcja mocy i pojawila sie ikonka esp ze wylaczony, tu pytanie?czy ktos wie co moze byc,dodam od razu ze napewno nie filtr pfd-to juz przerabialem a komunikat do niego jest na pomaranczowo(awaria silnika)i nie ogranicza mocy,co do czerwonych alarmow to jak dobrze pamietam to mozna przejechac albo 55km albo 3razy odpalic auto??? od czego wchodzi esp?czujnik, za duza roznica zbiezosci (przod), pompa wspomagania? mialem wczesniej3 razy objawy przy odpalaniu auta zapiszczalo mi tylko-bbbb szybko i teraz nic, napomne ze odpalalem ijuz auto 2 razy i przejechalem 20km,wiec drodzy panstwo jakas pomoc...teoretyczna?auto ostatni raz w serwisie bylo 5miesiecy temu pfd-czujnik, dzieki i pozdro
krzysztofd78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2015, 15:23   #96
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Bez odczytania błędów nie co gadać - kup Elma lub znajdź kogoś w okolicy z Elmem i odczytajcie Forscanem błędy
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2015, 21:42   #97
ampal
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-02-2013
Model: kuga
Silnik: 2,0 TDI
Rocznik: 2012
Postów: 20
Thumbs up Odp: Komunikat awaria silnika

Cytat:
Napisał miraks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmm, nie wiem co mam wiecej napisać. Kugę odpalam zgodnie z instrukcją dwustopniowo: Naciskam przycisk start, gdy sprzegło nie jest wciśnięte (czyli pozycja "1" klasycznego kluczyka). Czekam aż zgasną kontrolki na zegarach, a na kompie pojawi się komunikat "wciśnij sprzęgło, aby uruchomić silnik". Wtedy wciskam sprzęgło i drugi raz przycisk start. Zimą, przy niskich temepraturach (< 0) po pierwszym wciśnięciu przycisku start na ekranie komputera pojawia się komunikat "podgrzewanie wstępne", a po 3-4 sekundach dopiero komunikat "wciśnij sprzęgło, aby uruchomić silnik". Inni nie widzą tego komunikatu?

czemu tak robisz przecież i tak ci nie zapali bo komputer nie pozwoli na to. Musi sie odczekać trzymając wciśnięte sprzegło i sama zapali
więc wyjasniam: Sprzęgło wciskasz naciskasz tylko raz start i czekasz a kuga za chwilke sama zapala i tyle.
ampal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 16:09   #98
Liliana22
ford::amateur
 
Imię: Liliana
Zarejestrowany: 02-09-2015
Model: Ford Kuga TDCI
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Witam serdecznie,
Z uwagi, że macie Panowie podobny problem chciałam zapytać o Waszą opinię na temat Forda Kugi. Problem wynika w lecie, gdy na polu jest wysoka temperatura i auto stoi na słońcu. Automatycznie nie chce odpalić, włączają się kontrolki natomiast nie ma żadnej współpracy. Najczęściej zdarza się jak temperatura na wyświetlaczu osiągnie 34 stopnie. Do 33 stopni auto udaje, że jeździ mianowicie podczas jazdy "szarpie" i traci moc nie reagując na pedał gazu. Potrafi stanąć na skrzyżowaniu itp sygnalizując tym samym usterkę silnika a niekiedy jeszcze dodaje kolejne komunikaty usterki skrzyni biegów i wspomagania. Podczas jazdy,gdy dojdzie do awarii kontrolki pozostają zaświecone natomiast nie rozpoznają kluczyka. W serwisie rozkładają ręce-ponieważ nie wychodzą żadne błędy. Ostatnio byłam u prywatnego mechanika i udało mu się wyszukać błędy U 2202 U 0100 i U2510. Naprawa ma polegać na zasadzie prób i błędów a co za tym idzie niekończąca się opowieść z zapłatą za usługę. Będę wdzięczna za odpowiedz.
Liliana
Liliana22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 21:43   #99
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Cytat:
Napisał Liliana22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Ostatnio byłam u prywatnego mechanika i udało mu się wyszukać błędy U 2202 U 0100 i U2510. ...
Standardowe zachowanie dla akumulatora wymagającego wymiany. Padł sobie ze starości i już... Wymień aku i auto będzie "jak nówka sztuka nie śmigana"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2015, 08:59   #100
Przemeq
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2009
Model: Kuga->sprzedane
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

MIałem ostatnio ten sam problem - awaria silnika,
Najpierw zadzwoniłem na ford assitance, przyjechał gość, skasował, powiedział że to DPF - kazał jeździć na trasie - a ja właśnie wróciłem z trasyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 tygodnie później powtórka, zawiozłem auto do serwisu, znaleźli, że był do wymiany jakiś czujnik od ww fitru, sam filtr jest dalej super - po 6 latach i 105 tyś.
Przemeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.