Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2010, 01:03   #11
Jaco90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2010
Model: Mondeo Mk2 sedan
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1998
Postów: 13
Domyślnie Odp: nie zawsze odpala, nie kręci

emm on twierdzi , ze skoro na postoju nie łapie a na popych tak to prąd musi dochodzić , a jeśli chodzi o tą puszke bezpieczników to niczym nie pryskałem , rozumiem że polecasz bym prysnął tym elektrosolem tak ?

Jaco90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 18:52   #12
michal1981g
ford::average
 
Avatar michal1981g
 
Zarejestrowany: 06-10-2008
Skąd: Lublin/ Świdnik
Model: passat B5 fl
Silnik: 2.3 VR5
Rocznik: 2001
Postów: 56
Domyślnie Odp: nie zawsze odpala, nie kręci

ja stawiam na bendiks miałem tak kiedyś w mk1 kupiłem regenerowany rozrusznik BOSHA za 370 zł gwarancję miał na 6 miesięcy po ok 8 miesiącach padł, jak się okazało zakłady robiąc regeneracje rozruszników (uzwojenia, itp.) bardzo często zapominają wymienić części w bendiksie.
Czyli po 8 miesiacach robiłem jeszcze sam Bendiks
michal1981g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2010, 22:39   #13
estor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Model: mondeo
Silnik: 1,8td
Rocznik: 1996
Postów: 7
Domyślnie Odp: nie zawsze odpala, nie kręci

Witam kolegów. Podepnę się pod Twój temat bo mi dzisiaj też mój mondek nie odpalił, obiawy identyczne jak u Ciebie, pompe słychać lampka do alarmu się nie świeci tak jakby rozrusznik nie dostawał prądu. Tylko teraz nie wiem czy problem z rozrusznikiem czy ze stacyjką, zacznę od przekaźnika a później zobaczymy.

Zaznaczę jeszcze że na " pycha '' odpala
estor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2010, 00:54   #14
rafekmielec
ford::amateur
 
Avatar rafekmielec
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-04-2008
Skąd: WP Płock
Model: SMAX
Silnik: 2,5t
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: nie zawsze odpala, nie kręci

dzisiaj wlasnie robiłem rozrusznik . Objaw - pompa pracuje , w pozycji START nic sie nie dzieje . Wcześniej nim padło przy zapalaniu podnosiła się wskazówka od prędkościomierza . Zamówiłem w Sziku szczotki kpl obudowę cena 55 PLN i elektromagnes do bendiksa cena 85 PLN . Postanowiłem na razie wymienić tylko szczotki bo mogę zwrócić elektromagnes do 7 dni na paragon . Wsio poczyszczone skręcone . Na kable wirnik zakręcił i elektromagnes też pracował . Założyłem na auto poskręcałem i zabieram się za odpalenie . Klik Klik i załapał z 3-4 razem . Późniejsze objawy były takie że jak popracował to po wyłączeniu i ponownym odpaleniu zaświeciło się ładowanie . Zgasiłem i odpał kontrolka zgasła . Pojechałem do domu i wsio ok . Zgasiłem odpalić chce i klik klik klik i nic . Tak sobie poklikałem ze 30 razy i zaskoczył . Póki co działa ale jak po nocy znów będzie klikał to chyba wymienię ten elektromagnes .
rafekmielec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2010, 16:13   #15
Jaco90
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-11-2010
Model: Mondeo Mk2 sedan
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1998
Postów: 13
Domyślnie Odp: nie zawsze odpala, nie kręci

no ja dziś np jak nie mogłem odpalić , to kolega krecił a ja zerkałem na przekaźnik psytkało jak by było ok ( tak mi sie wydaje ) no i cisza i cisza i wkońcu wrzucilem bieg
pokołysałem nim aż szarpło leciutko silnikiem , wsiadłem o odrazu zapalił . Brat twierdzi ze to bendiks na bank
Jaco90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2010, 12:44   #16
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: nie zawsze odpala, nie kręci

Stawiałbym na elektromagnes.Przy niskich temperaturach,gdy wszystko jest pokurczone od mrozu o prostu nie ma siły przyciągną bendixa.Można jeszcze spróbować pomierzyć napięcie przy rozruszniku(potrzebna pomoc drugiej osoby).Jeżeli podczas przekręcenia kluczyka dochodzi prąd to nie ma takiej opcji żeby był problem gdzieś na kostkach lub przekaźniku.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.