Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2013, 18:56   #171
TomKrak
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-04-2012
Skąd: KR
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 59
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

druga wtyczka przy zbiorniczków prawdopodobnie od sprysków lamp przednich

TomKrak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2013, 19:04   #172
koslajda1202
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 26-06-2012
Skąd: Gliwice
Model: Galaxy
Silnik: 2.3 16v
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

posiadam jeszcze 1 kostke z czujnikiem w okolicach lewej lampy pod przednim pasem
a dokładniej pod jakims małym komputerem z 2 kostkami
koslajda1202 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2013, 20:45   #173
koslajda1202
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 26-06-2012
Skąd: Gliwice
Model: Galaxy
Silnik: 2.3 16v
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

jak rozwiązać problem z podświetleniem i kontrolka airbag błedu nie ma a airbag siwieci
koslajda1202 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2015, 06:59   #174
Witek_1958
ford::advanced
 
Avatar Witek_1958
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 21-10-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Fordy: Galaxy / Grand C-Max
Silnik: 2.0i DOHC / 1.6 EcoBoost
Rocznik: 02'1996 / 05'2011
Postów: 256
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

Cytat:
Napisał Szymon500
Witam, czytam właśnie o podłączeniu licznika z 1/2 FIS w miejsce gdzie był licznik bez FIS.
Kupiłem galaxy mk1 2.0. ktoś wstawił licznik z 1/2 FIS, ale nie ma manetki do tego i czarnej kostki licznika. Manetka jest w drodze, widziałem Twoje schematy jak podłączyć, I nie wiem gdzie szukać tych złączy CBJ, i jak je rozpoznać.
Liczę na odpowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Witek_1958
...Witaj ....
... CBJ to moduł zawierający przekaźniki i bezpieczniki z przodu i poszukiwane przez Ciebie łączówki z tyłu, a znajduje się on po lewej stronie kierownicy pod wyłącznikiem świateł za klapką otwieraną w dół .....
..złącze C189 (brązowe) znajduje się głębiej za CBJ owinięte w gąbkę - ma doprowadzony tylko jeden kabel do pinu (4), który musisz podłączyć do licznika, aby pokazywał Tobie zużycie paliwa ....
... aby do tej gąbki się dostać nie musisz wyciągać CBJ - możesz sięgnąć ręką nad pedałami i tam ją znajdziesz ....
Cytat:
Napisał Szymon500
Mniej wiecej rozumiem, ale brak polskich znakow na forum psuje wszystko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to zuzycie paliwa juz wiem jak. Ale jak odroznic złącza C121, C125, C200, C204, C205, C311 ? Jedynie po kolorze? Mam takie zdj co pan kiedyś pisał o tym, więc tym się posłuze, jak bede mial jakis problem to sie odezwe.
Pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Witek_1958
... zaznaczyłem na czerwono opis CBJ(Centralna Skrzynka Łączówek - tak można to przetłumaczyć) i jej lokalizację ... a tutaj masz fotkę CBJ po wyciągnięciu jej z uchwytów: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .....
Cytat:
Napisał Szymon500
1. czyli prosto mówiąc to te złącza są wpięte w skrzynkę bezpieczników tak?
Na dniach będę próbował się do tego zabrać, czekam tylko na kostki.
2. A jeszcze, czy kodowanie licznika jest konieczne, 3. i czy zrobię to prostym kabelkiem z allegro za 30zł ?
Cytat:
Napisał Witek_1958
... ad1 tak ...
... ad2 tak ... szczegóły na forum .....
... ad3 nie wiem co kupisz, ale wystarczy kabelek do VAG-a ....
Cytat:
Napisał Szymon500
Dziś tak ogólnie zaglądnąłem w instalację, bo nie mogę nigdzie kostek dostać. Złącze C189 (brązowe) znajdę w tym ?? to chyba będzie te co na zdj widać: http://static.pokazywarka.pl/i/61212...4/dsc-0149.jpg
...przenoszę dyskusję na forum ....

... ad fotki ... trudno powiedzieć, lepiej sfotografuj ją "rozłączoną" od strony pinów .... powinna wyglądać tak jak na załączonej fotce [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .....

Cytat:
Napisał Szymon500
Okej, ale potrzebuję jeszcze przybliżone zdjęcie kostek ze schematu, bo mam taki ogólny to kolorów kabli nie mogę odczytać, potrzebuję zdjęć schematu kabli złącza c121, c125, c189, c200, c205 i c311. Bo jak przybliże te zdj co mam to mówię nie widać kolorów kabli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... schematy liczników masz tutaj : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ... (na naszym forum tak duże .pdf-y się nie mieszczą) .... przy kablach masz ich kolory .... na fotce na dole kolory są oznaczone literkami w nawiasach przy pinach ... tak samo są oznaczane na pozostałych schematach ....
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Złącze C189.jpg (71.6 KB, 39 wyświetleń)
__________________
... Pozdrawiam Witek ...
...Szukajcie, a znajdziecie. Proście, nie będzie wam dane. Kobiety lubią być zdobywane........

Ostatnio edytowane przez Witek_1958 ; 27-10-2015 o 06:56
Witek_1958 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2016, 14:55   #175
ash
ford::beginner
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Żary
Model: Ford Galaxy mk1 2.0 DOHC
Silnik: 1998 DOHC
Rocznik: 2000
Postów: 34
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

witajcie koledzy
postanowilem doposazyc galaktykę w MFA licznik juz siedzi przełącznik juz dziś przyszedł. Poszukiwalem owej czarnej wtyczki i niestety brak jej. Czy dołożenie jej jest skomplikowane ?
ash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2016, 09:25   #176
Witek_1958
ford::advanced
 
Avatar Witek_1958
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 21-10-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Fordy: Galaxy / Grand C-Max
Silnik: 2.0i DOHC / 1.6 EcoBoost
Rocznik: 02'1996 / 05'2011
Postów: 256
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

... wszystko masz tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
.... i tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .....
.... i tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ....
.... i tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .....
__________________
... Pozdrawiam Witek ...
...Szukajcie, a znajdziecie. Proście, nie będzie wam dane. Kobiety lubią być zdobywane........
Witek_1958 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2016, 12:04   #177
ash
ford::beginner
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Żary
Model: Ford Galaxy mk1 2.0 DOHC
Silnik: 1998 DOHC
Rocznik: 2000
Postów: 34
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

Wpadlem na posysl co by wstawić czerwona kostkę zamiast czarnej nie wiem czy zda test.
ash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2016, 11:45   #178
ash
ford::beginner
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Żary
Model: Ford Galaxy mk1 2.0 DOHC
Silnik: 1998 DOHC
Rocznik: 2000
Postów: 34
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

Panowie mam problem w ktory pin wpiac sie od ecu zeby spalanie pokazywalo ? nie posiadam czarnej wstyczki wiec bede probowal sie wmiac lecz nie wiem w ktory pin
ash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2016, 12:13   #179
ash
ford::beginner
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Żary
Model: Ford Galaxy mk1 2.0 DOHC
Silnik: 1998 DOHC
Rocznik: 2000
Postów: 34
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów czy możliwa?

no pin odnaleziony musiałem sie wpiac w ECU. w vagu ładnie pokazuje spalanie ale licznik stoi w miejscu czytałem posty o kodowaniu i nie ukrywam świeży jestem w tym temacie i pytanko moje takie ze polskim vagiem można te parametry wprowadzić? i musi być wersja full
ash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.