Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2013, 21:48   #1
Toxek
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-08-2012
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Radio/wzmak, głośniki + wyciszenie

Hej!
Strasznie mnie korci, żeby wpakować do mojej Fiesty MK6 (przed liftem) radio. Zastanawiałem się głównie nad oryginalnym, bo nieoryginalne prezentują się, lekko mówiąc beznadziejnie. Przy wstawianiu oryginalnego radia (CD4500) pojawiają się jednak dwa problemy:
1. Musiałbym wymienić panel radia, bo ten który mam, nie jest przystosowany do oryginalnego radia.
2. Szukałem na internecie, czy jest możliwość dorobienia AUX i... znalazłem sprzeczne informacje. Większość pisze, że się nie da, gdzieś na jakimś angielskim forum, koleś to zrobił, ponoć działa. Ktoś sprawdzał/orientuje się w temacie?

W związku z problemem nr 2, zastanawiam się jeszcze nad opcją założenia samego wzmacniacza + głośników. Zakładam, że muzyki słuchać będę głównie z AUX, aczkolwiek fajnie by było móc załączyć radio albo wrzucić sobie jakąś płytę do radyjka.

Kolejną sprawą są głośniki - czytałem, że trzeba kupić 5x7 lub 165 + dystanse. Jestem zupełnie zielony w tych sprawach, więc jeżeli byłby ktoś skłonny poratować wiedzą, byłoby super. Wiem też, że dobrze by było wyciszyć drzwi. Patrzyłem się na maty dynamat i są zdecydowania za drogie, do pakowania je w 10cio letnie auto. Po wypowiedziach, które przeczytałem wiem, że ludzie kombinowali z jakimiś gąbkami, matami dekarskimi, etc. Opłaca się iść w coś takiego, czy lepiej w ogóle nie wygłuszać?
Nie chcę robić z auta dyskoteki, zależy mi na w miarę dobrym i tanim graniu.

No i na koniec kwota... nie chcę pakować w stare auto nie wiadomo ile kasy. Założyłem więc, że głośniki zamontuje najprawdopodobniej tylko z przodu, chyba, że wystarczy pieniędzy (w co wątpię) również na tył.
Chciałbym się zmieścić w 500zł. Radio + panel lub wzmak + dwa głośniki + ewentualne wygłuszenie.
Radio + panel planuję kupić na allegro. Ogólnie, nie mam nic przeciwko używanym rzeczom.
Co do wzmacniacza, głośników i wygłuszenia - nie mam zielonego pojęcia, co, jak, gdzie i za ile. Jeżeli mielibyście chwilę czasu i trochę chęci do pomocy, byłbym wdzięczny! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dzięki,
Tomek. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Toxek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2013, 22:15   #2
celtic777
ford::average
 
Avatar celtic777
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2013
Skąd: Busko Zdrój
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 1993
Postów: 68
Domyślnie Odp: Radio/wzmak, głośniki + wyciszenie

dynamat dobry,ale to bezsens w tym przypadku, BOLL 25x20cm potrzebujesz około 20mat. po 10na drzwi.
z glosników polecam odseparowany zestaw helixa db c62 to 165mm, koszt 250zł (na allegro czasem idize dorwac z dystansem MDF po promocji )
co do mat dekarskich,pewnie chodzi o soudala....sorry ale tym to sie kominy wyglusza a nie auta.
co do nagłośnienia tyłu: czy warto? buduj scenie z przodu,to najwazniejsze, tył wcale moze nie grać.
a jednoste centralną mozesz kupić używke jak najbardziej w fajnej cenie i ciekawy model mozesz wyrwac za okolo 150zł.

Bump:
Cytat:
Napisał Toxek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej!
Strasznie mnie korci, żeby wpakować do mojej Fiesty MK6 (przed liftem) radio. Zastanawiałem się głównie nad oryginalnym, bo nieoryginalne prezentują się, lekko mówiąc beznadziejnie.
aha i pamietaj,ze radia forda,to zero jakości,tragedia i chyba lepiej by radio grało,niż wyglądało.... alpine,kenwood,clarion,stary pioneer...ale nie ford : )
__________________
CA SET: kenwood KDC-W9027,HelixDark blue c62,Alpine 5725s,Crunch mxb280,Rockford Fosgate R1
celtic777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 08:05   #3
Toxek
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-08-2012
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Radio/wzmak, głośniki + wyciszenie

Okej, poszukalem troche i faktycznie dochodze do wniosku, ze nieoryginalne radio to jest jednak jakas opcja, szczegolnie przekonal mnie bluetooth ze strumieniowaniem muzyki i aux, o ktore nie musze sie martwic bo po prostu juz sa.
Znalazlem sobie radio Sony DSX-A50BT. Poczytalem troche opinii, i wyglada to na calkiem niezly wybor, co sadzicie? Cena 300zl za nowe tez chyba jest okej.

Co do helixow, musialbym dorobic sobie w rogach przy lusterkach albo w slupkach otwory na tweetery?

Maty, patrzylem sie na ceny tego BOLLa i mozna je kupic za kilka zlotych (6-7zl?) . To napewno bedzie dzialac? Gdzies spotkalem sie z opiniami, ze te maty lubia twardniec i splywac. Na dynamata dalej mnie nie stac, ale moze sa jakies maty zauwazalnie lepszej jakosci niz BOLL za minimalnie wiecej?
Jaka jest roznica miedzy matami bitumycznymi a polimerowymi? Jakie warto kupic?
Ceny w tym [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wydaja sie niezle.
Toxek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 14:30   #4
Q_deu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-09-2011
Skąd: Kalisz
Model: Fiesta
Silnik: 1.3 70KM LPG
Rocznik: 2005
Postów: 27
Domyślnie Odp: Radio/wzmak, głośniki + wyciszenie

Parę miesięcy temu do 3letniego radia Pioneer (CD+USB,4x 50W) dołożyłem zestaw odseparowany Powerbass S-6C (głosniki+tweetery,zwrotnice). Róźnica w porównianu ze starymi (chyba fabrycznymi?) głośnikami jest kolosalna...
Widzę, że głośniki są nadal na allegro za 159zł - mnie calość z końcówkami, dystansami i montażem kosztowała 300zł - relacja cena/jakość wg mnie super.

Drzwi nie wygłuszałem, ale zawsze moźna to zrobić - kwestia tego że najlepiej razem z wymianą głośników. Jedyny problem to to że w fieście nie ma fabrycznego miejsca na tweetery - ja w zestawie dostałem kopułki i zamocowałem na plastikowych "trójkątach" przy regulacji lusterek. A co do radia to patrząc na ceny nowych za 200-300zł to nie ma o czym gadać - pamiętaj, że auto sprzedasz a radio zabierzesz ze sobą do następnego auta...
__________________
Mam do sprzedania zbiornik "w koło" LPG 54l STAG ważny do 2018r.
Q_deu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 15:27   #5
Toxek
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-08-2012
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Radio/wzmak, głośniki + wyciszenie

Nie bardzo rozumiem Twoja wypowiedz o radiach.
To radio ma (chyba) wszystko czego mi potrzeba, obsluguje aux, usb, strumieniowanie muzyki przez bt, mozna rozmawiac przez telefon.
Tuner radia ludzie chwala, ponoc bardzo fajnie lapie stacje.
Nie oszukujmy sie tez, ze radio 200 czy 300zl drozsze odczuwalnie poprawi jakosc dzwieku z marnego mp3,nawet 320kb/s.
Jakbym mial kase na porzadne audio, to mialbym kase na porzadne nowe auto. A budzet mam ograniczony i chce uzyskac jak najlepszy stosunek jakosci do ceny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Toxek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2013, 16:07   #6
celtic777
ford::average
 
Avatar celtic777
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2013
Skąd: Busko Zdrój
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 1993
Postów: 68
Domyślnie Odp: Radio/wzmak, głośniki + wyciszenie

odpusc sobie SONY, wybieraj z alpine.kenwood.pioneer.clarion..... jeśli sony to jakiś stary topowy model bo te nowe to tandeta.
__________________
CA SET: kenwood KDC-W9027,HelixDark blue c62,Alpine 5725s,Crunch mxb280,Rockford Fosgate R1
celtic777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 17:58   #7
Toxek
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-08-2012
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Radio/wzmak, głośniki + wyciszenie

Wrocilem!
Zdecydowalem sie juz na glosniki i radio. Kupilem Helixy 62.1 i Kenwooda kmm-157
Zanim jednak zaczne rozbierac drzwi, mam jeszcze kilka pytan:
- czy warto zmieniac fabryczne przewody do glosnikow, czy te ktore sa, sa okej?
- czytalem gdzies, ze musze kupic przejsciowke do kostek glosnikow, jezeli zostawie oryginalne kable, to samo z kostka iso do radia - mozecie podac jakis link, co dokladnie mam kupic?
- zaslepka do radia, widzialem gdzies na allegro. Mimo wszystko jezeli ktos uzywa jakiejs i moglby polecic, bylbym wdzieczny!
- jak ze zdejmowaniem plastikow z drzwi w taka pogode? Wszystko bedzie robione w garazu, ale 30 stopni tam nie ma... moge cos polamac?

Chyba tyle... Jak cos jeszcze mi sie przypomni, bede pytac. Z gory dzieki za pomoc! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Toxek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.