Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2007, 11:48   #1
Arty-sz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Skąd: Szczytno
Postów: 3
Domyślnie POMOCY zimny silnik nie reaguje na nic i po chwili gasnie

Witam
Od roku jestem posiadaczem Mondeo MkIII z 2001r 2.0 TDDI 90 KM i jestem z niego bardzo zadowolony jednakze pod koniec ostatniej zimy pojawił sie mały problem. Wspomniany problem polega na tym iż rano jak temperatura otoczenia spada ponizej zera lub w jego okolice to po odpaleniu silnika nie reaguje on na pedał gazu ( obroty są w okolicach 1000 ), wskaznik temperatury warjuje i ustawia sie różnie, włączają sie wentylatory ( nie zawsze ale jak wskaznik tem. pokazuje max ), świeci kontrolka akumulatora a po kilkudziesieci sekundach pracy gasnie. Dzieje sie tak az silnik sie troche rozgrzeje wtedy cos pstryknie i wszystko wraca do normy. Dodam iż niezaleznie od temperatury ponizej zera autko bezproblemowo odpala. Byłem juz z nim w ASO i innych warsztatach, podłanczali komputer i nic nie wykazywało, zadnego błedu. Moze ktos juz spodkał sie z podobnym problemem to proszę o pomoc i pozdrawiam.

__________________
Pozdrawiam Artur
Arty-sz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2007, 07:01   #2
damianołódź
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2006
Skąd: Łódź
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arty-sz
iż rano jak temperatura otoczenia spada ponizej zera lub w jego okolice to po odpaleniu silnika nie reaguje on na pedał gazu ( obroty są w okolicach 1000 ), wskaznik temperatury warjuje i ustawia sie różnie, włączają sie wentylatory ( nie zawsze ale jak wskaznik tem. pokazuje max ), świeci kontrolka akumulatora a po kilkudziesieci sekundach pracy gasnie.
:fcp15 :fcp15 :fcp15
Ale zagadka...będę dzisiaj leciał w dość długa trasę, więc pomyśle tak na spokojnie co to może być.
Wieczorkiem sie odezwę
__________________
Było MK III 2.0 TDDI 139 Km powered by Unitronic a jest BMW 525d Touring 01 163 Km max wypas
damianołódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2007, 13:23   #3
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie

Sprawdz akumulator czy nie ma zwarcia. Dodatkowa rada podpiecie do innego samochodu gdy wlasny jest uszkodzony nic nie pomoze. Najlepiej podlaczyc inny sprawny.
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2007, 14:23   #4
Arty-sz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Skąd: Szczytno
Postów: 3
Domyślnie

Witam ponownie
Moze troche dokładniej opisze jak sie to odbywa: Rano gdy temperatura jest w granicach 5-6 stopni odpala i wszystko jest OK czyli wchodzi na obroty itd natomiast jak termometr zewnętrzny wskazuje mniej zaczynają dziać sie te cuda , silnik ladnie pali ale mozna naciskac sobie pedał gazu i nic ale znacznie krucej pracuje jak sie nic nie robi po czym gasnie. powtarzam to kilkakrotnie (czasem wiecej , czasem mniej ) az za którymś razem cos pstryknie i wszystko wraca do normy. Przy kazdym odpaleniu wskaznik temp. różnie pokazuje i uruchamiają sie wentylatory przy chłodnicy. Ciekawą zeczą jest jeszcze to ze w czasie jazdy na trasie temp. na wskazniku spada a jak sie na chwile zatrzymam to rosnie ale nigdy wiecej jak do połowy skali. Nie wiem czy dobrze mysle ale to chyba powinien regulowac termostat i silnik powinien zawsze trzymac temp. w okolicy 90 stopni. W lato byłem na wakacjach we włoszech gdzie temp. były poyzej 30 a wskaznik zawsze wskazywał połowe skali ale wentylatory włączały sie normalnie. Pozdr.
__________________
Pozdrawiam Artur
Arty-sz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2007, 15:16   #5
krzysztof65
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Skąd: włodawa
Postów: 1
Domyślnie

witam mam taki sam problem w okresie jesienno zimowym to nie jest akumulator jak samochud nie jest rozgrzany to gasnie i gdy ruszam to szarpie nie wiem co to jest przypuszczalismy z moim ojcem ze to sonda ale nie wiem nie sprawdziłem pozdrawiam

[ Dodano: 23-10-2007, 16:22 ]
chciał bym sie dowiedziec co to moze byc teraz narazie nie ma z tym problemu ale gdy przymrozki bedą to bedzie mi samochud szarpał i gasł jak ktos wie to prosze o pomoc :fcp1
krzysztof65 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2007, 17:15   #6
tomi fm
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 66
Domyślnie

"w czasie jazdy na trasie temp. na wskazniku spada a jak sie na chwile zatrzymam to rosnie ale nigdy wiecej jak do połowy skali"

taki objaw wystepowal u mnie jak elektryk wkrecil mi uszkodzony czujnik temperatury

wstawilem dobry i bylo ok


natomiast jezeli przegrzewa sie i dochodzi do maxa to komputer przechodzi w tryb awaryjny i spadaja obroty do 1000 samochud nie reaguje na pedal gazu
i po jakims czasie wylancza silnik

wydaje mi sie ze jak przy zimnym wskazowka potrafi ci pokazywac na maxa to napewno musi byc walniety czujnik
tomi fm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2007, 22:05   #7
Arty-sz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Skąd: Szczytno
Postów: 3
Domyślnie

"taki objaw wystepowal u mnie jak elektryk wkrecil mi uszkodzony czujnik temperatury
wstawilem dobry i bylo ok "

Dzieki Panowie za podpowiedzi. Tomi fm jesli sam to wymieniałes to mozesz mi wskazac w którym miejscu jest on umieszczony. Patrząc na silnik od strony kierowcy jakis czujnik umieszczony jest w głowicy zaraz za kołem pasowym, moze to ten???? Gdy próbowano mi to zdiagnozowac komputerem to gosc z serwisu powiedział mi ze to czujnik który wskazuje wiele parametrów dotyczących pracy silnika a poza tym rozmowa była bardzo jałowa i w zasadzie niewiele sie z niej dowiedziałem. Zasada panujaca w serwisach to "zostawi pan samochód i pojdzie do poczekalni na kawe albo do domu a my wymienimy co trzeba, usuniemy usterke i powiadomimy" a przy odbirze faktura i łzy bo wymieniono cała elektryke i Bóg wie co jeszcze. Samo wpiecie do komputera to 150 netto i powiedziano mi ze to moze jakis luzny przewód w którejs ze wtyczek i nic wiecej.
__________________
Pozdrawiam Artur
Arty-sz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2007, 14:31   #8
tomi fm
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 66
Domyślnie

tak to ten za kolem pasowym,

tylko mi po wymianie na uszkodzony maxa nie pokazywal tylko stal w pionie a jak zaczynalem jechac to opadal na dul

nie mialem objawow gasniecia silnika
tomi fm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.