Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2019, 12:28   #1
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Kilka pytań dot. modelu - chcę kupić.

Witam wszystkich.

Minęło trochę czasu, od kiedy rozstałem się ze swoim Focusem i zacząłem zaniedbywać forum. Kilka lat minęło, przyszedł czas na nowy samochód. Ostatecznie, chcąc przeznaczyć na to około 40000zł, wybór padł na Mondeo MK4, chociaż po głownie chodzi mi również m.in. Pug 508, czy C5, biorę pod uwagę wyłącznie sedany, ale to inny temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

W kwestii Mondeo, fajny, duży, wygodny, dobrze prowadzący się samochód, no i przede wszystkim powoduje najmniej obaw, bo z Fordem miałem już styczność.

Jak w kwestii 2.0TDCi wiadomo, że silnik jest bardzo dobry, bez względu czy 140, czy 163KM, którego głównie biorę pod uwagę. Tak powiedzcie mi, jak wygląda sprawa z silnikiem 2.0 EcoBoost, gdzieś czytałem, że jest to rozwinięcie silnika 2.0 Duratec, którego skonstruowali wspólnie z Yamahą, ale nigdzie nie mogę znaleźć opinii, jak spisują się te silniki w autach używanych, jak przetrwały próbę czasu i czy nie są to ryzykowne jednostki napędowe w zakupie?
Kolejna sprawa, czy w ogóle 2.0 EB był parowany z manualną przekładnią? Czy tylko z Powershiftem? I ciągnąc dalej, jak wygląda sprawa z wytrzymałością i awaryjnością tych skrzyń? Bardzo ryzykowny pomysł? Nie ukrywam, że miło było by mieć automat na pokładzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2019, 13:02   #2
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Kilka pytań dot. modelu - chcę kupić.

Ford w mk5 odszedł od PS w benzynach. W to miejsce wsadzili skrzynię hydrokinetyczną. Podobno PS nie lubił wysokich obrotów. O przebiegach EB (niestety w mk5) jest osobny wątek. Poszukaj.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2019, 20:48   #3
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Kilka pytań dot. modelu - chcę kupić.

Silnik 2.0EB to, z tego co wiem, rozwinięcie starego silnika 2.0 opracowanego wspólnie z Mazdą, a nie z Yamahą.
W mk4 z motorem 2.0EB były łączone skrzynie PS i manualne, ale lepiej i bezpiecznej wybrać manuala.
Sinik jest mocny (ponad 200KM) ale paliwożerny w ciężkim Mondku i m.in. z tego powodu większość wybierała dobrego diesla 2.0TDCi.
Poza tym, z tego co czytałem, Ecoboosty 2.0 miewały problemy ze zmiennymi fazami rozrządu i pękającymi tłokami, a 1.6 EB z układem chłodzenia i pękającymi z tego powodu blokami. W tym drugim przypadku była na to akcja serwisowa, a w pierwszym przypadku silnik z biegiem lat zmodernizowano i poprawiono i najlepszy jest w modelu mk5 (aktualnie nie jest już oferowany).
Sporo info o tych silnikach w Mondeo jest na naszym forum.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2019, 08:05   #4
reeich
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Skąd: CiesYn
Model: Mondeo MK4 TITANIUM S hatch ,mondeo kombi,calibra
Silnik: 2.5T 220KM 2.0 TDCI 130KM,2.0 benzyna
Rocznik: 2010,2002,1992
Postów: 63
Domyślnie Odp: Kilka pytań dot. modelu - chcę kupić.

No niestety ecoobost nie jest juz tak dobrym i bezawaryjnym motorem jak 2.5t więc zostaje kupno diesla albo przedliftowego 2.5t którego ceny są dość wysokie .Ecoobost i powershift myśle że to nie jest najlepszy pomysł.

Ostatnio edytowane przez reeich ; 01-12-2019 o 08:07
reeich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.