Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2011, 21:15   #1
chronek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-06-2011
Skąd: Wa-wa
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI 90ps
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie W jaki sposób zmniejszyć dawkę paliwa?

Witam,

Jestem posiadaczem Forda Focusa 1.8TDDi z 2000r., w tamtym roku przeszedł generalny remont (wymiana sprzęgła, turbiny, pompy z Lukasa na Bosha, pasków i drobiazgów z zawieszenia, egr zaślepiony). Po tych zabiegach zaczął dymić jeżeli mocniej docisnę gazu. Silnik równo chodzi , ma kopa, jest dynamiczny ale dymi na czarno przy przyciśnięciu. Zmieniłem czujniki temperatury nic nie dało. Później nic z tym nie robiłem, bo gdy była minusowa temperatura to nie dymił a później przyzwyczaiłem się jeździć na lekkim gazie. Ale ostatnio postanowiłem zrobić z tym porządek , dałem do gruntownego przeglądu. Tak więc turbina jest sprawna , nie leje oleju, rury dolotu są szczelne , ciśnienia dolotu odpowiednie, elektronika sprawna, żadnych błędów na sterowniku kompa i pompy. Dali mi namiary na pompiarza bo może coś mechanicznego z pompą... A tam zażyczyli 300 za diagnozę (na co narazie się nie zdecydowałem , poza tym jak coś wykryją to naprawa ponad 3tys co jest więcej niż połowa wartości samochodu, widzac taką cenę od razu się czuje że z samochodem nie jest jeszcze tak źle).
W każdym razie wiadome jest jedno - podaje za dużą dawkę paliwa. (może jest po chiptuningu , a remont rozregulował?)
Tak więc dochodzę do sedna - istnieje jakiś domowy sposób na zmniejszenie dawki np. o 15% ? (może jakiś rezystor na którymś czujniku? albo co innego? bo czasem też chcę depnąć po gazie ;-) ale bez czarnej chmury z tyłu)
Proszę o podpowiedź lub linki.

chronek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 20:24   #2
so258
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-01-2006
Skąd: Kielce
Model: Ford Kuga Mk1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: sposób na zmneijszenie dawki paliwa?

Nie ma kolego domowego sposobu na takie regulacje. Za to odpowiedzialna jest elektronika - sterownik na pompie i komputer. Jeżeli sprawdziliście wszystko to być może leją ci wtryski. Ja tak miałem. Dałem na sprawdzenie innej przypadłości ale przy okazji mieżyli mikrodawki paliwa (co to jest i jak się mierzy nie wiem) i wyszły w porządku. Wyjąłem wtryski i zawiozłem do speca. Ten sprawdził i powiedział że można by pomyśleć o wymianie wtrysków bo tych się nie da wyregulować. Ja wymieniłem same końcówki wtryskiwaczy i zawiozłem do innego fachowca a ten je trochę podregulował (są to wtryski dwusprężynowe i gość powiedział że tylko to niższe ciśnienie można podregulować bo jest miększa spręzyna) i jak na razie jeżdże pół roku i jest ok.
A tak przy okazji? TDDI miały pompy Lukasa?
so258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 22:09   #3
chronek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-06-2011
Skąd: Wa-wa
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI 90ps
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Odp: W jaki sposób zmniejszyć dawkę paliwa?

Właśnie z tą pompą nie jestem pewien, moja pamięć nie zawiera wiedzy o tym jaka była pompa wcześniej , choć słowo lucas coś się tłucze. Wiem że z elektronicznie sterowanej na mechanicznie lub na odwrót, w każdym razie zmiana na jakiś całkiem inny typ. Wtryskiwaczy nie podejrzewam aż tak, nic nie dymiło a po naprawie od razu zaczęło (niestety robiłem na szybkiego naprawę daleko od miejsca zamieszkania, bo turbina padła w drodze, a że żadko mam czas wstawić do warsztatu to poleciałem i inne naprawy).
Hah chciałbym namiary na podobnego fachowca ale z moich okolic , hmhm samo słowo wtryski kojarzy się mi z drogą naprawą, a ciężko znaleźć odpowiedniego mechanika, który właściwie zdiagnozuje.
chronek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 12:09   #4
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: W jaki sposób zmniejszyć dawkę paliwa?

Focusy nie mialy pompy Lucasa a co do dymienia to moze byc kilka powodow...pompa, EGR i czesto wtryski.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2011, 20:05   #5
chronek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-06-2011
Skąd: Wa-wa
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI 90ps
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Odp: W jaki sposób zmniejszyć dawkę paliwa?

Nic z samochodem nie zrobiłem , lecz po ostatniej wymianie oleju prawie wogóle nie widzę by dymił, jeździ dynamiczniej ale za to mam inny problem - zaczął mi silnik "cykać" (zawory cykają?) i poważniejsze - jak się silnik nagrzeje tak do 90'C to zaczyna buczeć (tak samo jak zepsute wentylatory w komputerach), tam gdzie wymieniałem olej powiedzieli że silnik zużyty i cały trzeba wymienić (blah nawet zaoferowali że sami wymienią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), ze słuchu jedni mówili że sprężarka klimatyzacji padła, drudzy że olej do turbiny się dostaje ... buczenie jest jednostajne, niezależe od obrotów silnika, przestaje jak sie naciśnie sprzęgło lub są niskie obroty, po kilkunasu minutach samo przestaje buczeć, czy to coś poważnego? Nie są to w każdym razie rolki ani łożyska przy paskach, kto może poradzić co powinno się sprawdzić?

Ostatnio edytowane przez chronek ; 17-08-2011 o 20:13
chronek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.