Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2021, 11:37   #581
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Wymiana tuleji tylnego zawieszenia - patrz foto

Ciekaw jestem.

__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2021, 16:58   #582
Martinaz667
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 83
Domyślnie Odp: Wymiana tuleji tylnego zawieszenia - patrz foto

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A o czym mówi technologia naprawy? O ustawieniu na odpowiednią wysokość elementów zawieszenia. Kolego wjedz na kanał poluzuj śruby od wahaczy poprzecznych , zapakuj z dwie osoby na tylne siedzenie i skręć śruby i zobacz jak auto stoi jak wysiądą. Choć faktycznie tuleja jakby trochę krzywo wprasowana.
śruby poluzowane, obciążenie na tył około 120kg. lewy tył trzyma wysokość od błotnika i zawieszenie z tej strony pracuje wzorowo. prawe tył jednak ciągle wyżej o 12mm. może kolesie źle założyli sprężynę, jeżeli w ogóle można źle ją zamontować, albo ta tuleja jest nie do końca poprawnie wprasowana?
Martinaz667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2021, 17:18   #583
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,335
Domyślnie Odp: Wymiana tuleji tylnego zawieszenia - patrz foto

sprężyny to się nie da źle włożyć, chyba że w zamku w poduszce albo w wahaczu nie siedzi jak należy

powiem Ci szczerze że jakość współczesnych części zamiennych jest taka, że to mogą być sprężyny z dwóch różnych partii i różnice to właśnie robi. Najłatwiej by było wyjąć i zmierzyć długość.

Ostatnio edytowane przez rajman ; 01-05-2021 o 17:20
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2021, 17:27   #584
Martinaz667
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 83
Domyślnie Odp: Wymiana tuleji tylnego zawieszenia - patrz foto

sprężyn nie wymieniałem. mechanik wymieniał cukierki, bo były już rozsypane i po tej operacji szlag to zawieszenie trafił. demontowali wahacz z piastą, bo nie mieli ściagacza.
Martinaz667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2022, 00:13   #585
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,521
Domyślnie Odp: Wymiana tuleji tylnego zawieszenia - patrz foto

Pozwolę sobie napisać: Jeśli macie rozwalone tuleje z tyłu to polecam szybko zmienić.

Wymieniłem po 338tys.km (pierwsza wymiana była chyba po 120tys.km w ASO), zawias już trochę skrzypiał od jakiegoś czasu ale większych luzów nie było. Po wymianie (i przy okazji całe zawieszenie tył: wahacze, amorki, sprężyny zostały bo zmieniałem kilkadziesiąt tys.km. temu, tam nigdzie tragedii nie było ale już na niektórych tulejach zaczęła guma odchodzić) inne auto, prowadzi się dużo precyzyjniej, prawie jak nowe. Aż chce sie jezdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dużo stabilniej i przewidywalnej.

Oczywiście śruby od geometrii trzeba było ciąć. Oraz zdarzyła się przygoda - jedna fabrycznie nowa tuleja w wahaczu miała o 1mm za mały otwór na śrubę. Wada fabryczna chyba. Poprawiłem wiertłem bo i tak tam sporo metalu jest. Poprzednia prawa tuleja była kompletnie oddzielona, lewa trzymała się jeszcze ma ostatnim kawałku.

Z całością zeszło mi się 5 i pół godziny, pierwszy raz robiłem zawias w mk4.

Pozostało na dniach zrobić geometrię bo na razie jest "co ręka dała" ale nic nie znosi czyli nie najgorzej
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2022, 16:41   #586
Piotr058
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-01-2019
Skąd: Szczecinek
Model: Mondeo
Silnik: 2200cm3
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wymiana tuleji tylnego zawieszenia - patrz foto

Koledzy u mnie cały czas jak wjadę tyłem w dziurę typu zapadnięta studzienka to tyłem rzuci i jedzie dalej cukierki ok i amorki również czy mogły polecieć tuleje na belce? Podczas jazdy na równym prowadzi się ok. Geometria ustawiana już kilka razy i za każdym razem to samo. Już nie mam siły do tego. Po każdej wizycie u mechanika mówią co innego. Może ktoś miał podobny przypadek?
Piotr058 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.