Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2015, 06:59   #11
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

Miałem podobny objaw, u mnie szarpanie wystąpiło tak w okolicach 2tys obr, jak próbowałem jechać jednostajnie i to tak jakby coś miało sie zaraz rozlecieć, po redukcji lub depnięciu żeby przekroczył te obroty ustawało.
Też myślałem, że to przez paliwo bo akurat jechałem na wakacje, więc na różnych stacjach tankowałem. Takie wielokrotne szarpanie ustąpiło następnego dnia, ale został efekt jednorazowego zdławienia własnie w okolicach tych obrtów.
Jestem po regeneracji turbo i objawu brak, więc możliwe, że to geometria sie zacinała lub pomogło czyszczenie całego dolotu.

Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2015, 22:56   #12
deviljin84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2015
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140km
Rocznik: 2009
Postów: 45
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

dziekuje za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

takie jeszcze szybkie pytanie czy egr nie zaslepia sie poprzez odkrecenie tego przewodu w oslonie pod egr? i tam sie daje jakas blaszke? tylko czyatlem ze niektorzy zaslepiaja calego a inni jeszcze zostawiaja dziure w tym tworzac po prostu taka zwezke... wiec w sumie teraz nie wiem juz jak sie zaslepia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

szykuje sie do wyczyszczenia przeplywomierza jutro i w najblizszym czasie chce wyczyscic sobie egr za pomoca takiego sprayu... no i jest tez spray do turbiny moze sie gdzies tam lopatki przyblokowaly...

ktos cos takiego juz probowal?

ma jakies doswiadczenia?
deviljin84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2015, 19:22   #13
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

Albo zaślepiasz, albo nie???
Twoje amatorskie przerobienie blaszki może spowodować zaburzenie powietrza w kolektorze.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2015, 20:12   #14
deviljin84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2015
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140km
Rocznik: 2009
Postów: 45
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

technikibart dziekuję za odpowiedz jednak ja mam focusa mk1 tam chyba inaczej to wyglada...

od dolu z tego co sie orientuje idzie do egr taki przewod w obudowie z siatki metalowej (zbrojony) i z tego co czytalem to ten przewod sie odkreca i zaslepia... tylko niektorzy pisza ze trzeba wlozyc zwezke a inni ze calkowicie zaslepic... i nie wiem ktora wersja jest prawdziwa...

na logike to jak zaslepic to zalkowicie bo inaczej to.... hmmm

a ma ktos jeszcze jakies pomysly? moze jakis czujnik wariuje?
bledow brak przynajmniej w trybie testowym zegarow... bo sprawdzalem... u mechanika na kompie tez nic... elma nie podepne bo diesle dopiero po 2004 roku obsluguje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czytalem tez o zacinaniu turbiny ze zmienna geometria ale jesli by tak bylo to by sie lopatki zablokowaly i by mial blad przeladowania turbiny... wiec to chyba nie to... szukam caly czas i nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

chyba bede musial w koncu podjechac do fachowcow od diesli ale oni to pewnie skasuja zaraz wtryski wymienia a roznicy zadnej znajac zycie...

Ostatnio edytowane przez deviljin84 ; 21-09-2015 o 20:17
deviljin84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2015, 20:59   #15
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

Cytat:
Napisał deviljin84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
technikibart dziekuję za odpowiedz jednak ja mam focusa mk1 tam chyba inaczej to wyglada...

od dolu z tego co sie orientuje idzie do egr taki przewod w obudowie z siatki metalowej (zbrojony) i z tego co czytalem to ten przewod sie odkreca i zaslepia... tylko niektorzy pisza ze trzeba wlozyc zwezke a inni ze calkowicie zaslepic... i nie wiem ktora wersja jest prawdziwa...

na logike to jak zaslepic to zalkowicie bo inaczej to.... hmmm

a ma ktos jeszcze jakies pomysly? moze jakis czujnik wariuje?
bledow brak przynajmniej w trybie testowym zegarow... bo sprawdzalem... u mechanika na kompie tez nic... elma nie podepne bo diesle dopiero po 2004 roku obsluguje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czytalem tez o zacinaniu turbiny ze zmienna geometria ale jesli by tak bylo to by sie lopatki zablokowaly i by mial blad przeladowania turbiny... wiec to chyba nie to... szukam caly czas i nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

chyba bede musial w koncu podjechac do fachowcow od diesli ale oni to pewnie skasuja zaraz wtryski wymienia a roznicy zadnej znajac zycie...
Jeszcze zaworek w pompie wtryskowej i ten odpowiedzialny za pomiar ciśnienia w listwie do wglądu ale ten ostatni to komp + manometr.
__________________
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2015, 17:04   #16
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

Ja mam podobny problem, wymyłem zaworek i oringi w pompie wtryskowej. Poszarpuje mi ale zależnie od warunków na dworze. odłączyłem przepływkę i problem minął. Strasznie głośno buczy na podłączonej przepływce w przedziale 2000-3000obr - jakby miało zaraz coś się urwać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zrobiłem logi dynamiczne, może ktoś się orientuje?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

Ostatnio edytowane przez technikibart ; 23-09-2015 o 19:12
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2015, 19:35   #17
deviljin84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2015
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140km
Rocznik: 2009
Postów: 45
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

technikibart przykro mi ze i u ciebie to wystapilo jednak jesli odpinasz przeplywke i jest ok to chyba ona do wymiany... jednak co do diesli caly czas sie ucze wiec nie wiem czy to logiczne... co do samego przeplywomierza to czytalem ze poprostu jak jest brudny to spada moc samochodu bo podaje mniej powietrza.. . no chyba ze sie myle jesli tak to prosze o sprostowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a teraz pytanie czy jak u siebie odepne przeplywomierz to moge dokonac jazdy probnej? zeby wybadac czy to on... czy cos sie stanie?

ten zaworek w pompie wtryskowej brzmi ciekawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zanim zaglebie sie w lekture to moze ktos mi napisze na skroty o co z nim chodzi i gdzie go zlokalizowac? domyslam sie ze na pompie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jak on wyglada?
deviljin84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2015, 19:48   #18
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

Słuchaj, możesz wszystkie czujniki po odpinać i nic Ci się nie stanie, tylko pytanie czy masz czym błędy skasować? Chcesz się czegoś nauczyć? Pomiarów? Ja nie mam sprzętu odpowiedniego prócz zwykłego multimetra i komputera jak na informatyka przystało.
Mam tylko lekture do 1.6 tdci dla zainteresowanych:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

Ostatnio edytowane przez technikibart ; 24-09-2015 o 11:13
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2015, 09:28   #19
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

Kto napisał takie bzdury że powietrze w przewodach przelewowych to coś normalnego...? w układzie paliwowym pęcherzyki powietrza są niedopuszczalne!!!!
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2015, 16:35   #20
deviljin84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2015
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140km
Rocznik: 2009
Postów: 45
Domyślnie Odp: szarpanie w przedziale 2000-3000 obrotów a zapowietrzenie układu paliwowego TDCI

mjprzem no mi sie tez tak wlasnie wydaje... odpowietrzenie tylko za pomoca klucza 17 na przewodach cr przy wtryskach czy sie mk1 sam odpowietrzy przez filtr paliwa?

technikibart no wlasnei nie mam czym skasowac... elma mam ale elm dziala w dieslach dopiero od mk2... nie wiem tylko czy zainwestowac w super-f czy jakos tak kabel do forda tylko nie wiem czy nie bedzie tak jak przy elmie :/
deviljin84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.