Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-06-2011, 12:45   #11
hr dracula
ford::average
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: FSL
Model: galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 197
Domyślnie Odp: samoczynne podnoszenie i spadek się obrotów silnika

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam tak od paru dni ok 2-3 tyg i na razie brak czasu jak coś wymyśle dam znać, myślę że pompka któraś szwankuje mam najechane 300tyś
w moim przypadku występuje to rzadko i wydaje mi się że przy znacznym obciążeniu silnika. Przejazdy mam krótkie i nienowy akumulator może to jest przyczyna (komputer stara się zwiększyć ładowanie ????)??? Ale czemu to trwa zazwyczaj krótki okres czasu ??? i wszystko wraca do normy.

hr dracula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2011, 21:31   #12
hr dracula
ford::average
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: FSL
Model: galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 197
Domyślnie Odp: samoczynne podnoszenie i spadek się obrotów silnika

Cytat:
Napisał reniek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź co wskazuje wskaźnik temp. przy podniesionych obrotach. Taki objaw jest również przy uszkodzeniu czujnika temperatury.
jednak kolega miał rację może to być przyczyna czujnika. po dłuższej opserwacji zauważyłem że temperatura podczas początkowej pracy silnika rośnie potem spada a po dokładnym zagrzaniu trzyma się na 90 stopniach. jak dokładnie zlokalizować ten czujnik w 1,9 TDI rocznik 2003 może ktoś z kolegów ma jakąś fotkę z jego dokładną lokalizacją ?????
hr dracula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2011, 17:20   #13
FG01
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-11-2010
Skąd: Płock
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2,0 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: samoczynne podnoszenie i spadek się obrotów silnika

Podobnie reaguje i mój galaxy. Z 940 obrotów potrafi niespodziewanie podnieść obroty do 1040, i trwa to przez kilka minut lub kilka sekund - nie ma reguły. Zauważyłem tylko, że gdy zgaszę silnik na podwyższonych obrotach to przy kolejnym odpaleniu silnik "wchodzi" na obroty około 1800-2000. Trwa to dosłownie chwilę i obroty wracają do normalnych. Jest tylko chmura czarnego dymu z układu wydechowego. Dlatego jestem skłonny podejrzewać źle działające pompo wtryskiwacze (sterowanie).
Natomiast stopniowy wzrost temperatury, spadek i kolejny wzrost (obserwowany na wskaźniku) potwierdza prawidłowe działanie układu chłodzenia - termostatu.
FG01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2011, 22:35   #14
hr dracula
ford::average
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: FSL
Model: galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 197
Domyślnie Odp: samoczynne podnoszenie i spadek się obrotów silnika

Natomiast stopniowy wzrost temperatury, spadek i kolejny wzrost (obserwowany na wskaźniku) potwierdza prawidłowe działanie układu chłodzenia - termostatu.[/QUOTE]

czy to oznacza że przyczyny wahania obrotów należy się doszukiwać gdzie indziej a czujnik temperatury jest ok ?????
hr dracula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2011, 22:40   #15
hr dracula
ford::average
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: FSL
Model: galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 197
Domyślnie Odp: samoczynne podnoszenie i spadek się obrotów silnika

obserwowałem ten nieszczęsny wskaźnik kilka dni i zaobserwowałem:
1) wydaje mi się że zaczynał wskazywać wzrost temperatury znacznie wcześniej,
2) podczas jazdy temperatura wzrasta natomiast np przy zatrzymaniu się na skrzyżowaniu spada (dzieje się tak do momentu kiedy nie osiągnie 90 stopni),
3) czasami !!!!! ale rzadko towarzyszy temu wzrost obrotów z normalnych ok 900 na około 1100 i po chwili powraca do normy,
4) rak jakichkolwiek innych objawów np wzrosty temperatury powyżej 90 stop.,

może ktoś miał coś podobnego ??? proszę o pomoc.

I jeszcze jedno: jak można najprościej dostać się do czujnika temp. który znajduje się z tyłu głowicy (od strony gdzie znajduje się kolektor)
hr dracula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2011, 18:59   #16
marcino16
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2011
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Odp: samoczynne podnoszenie i spadek się obrotów silnika

Witam! Ja też tak mam kolego i powiedziano mi tutaj na forum i moi zaufani mechanicy także że jest to wina silnika krokowego. Wymieniłem go i żadnego efektu nie ma. Teraz znowuż słyszę że może to być przyczyna zepsutej sondy lambda. Czy to na pewno prawda to głowy nie daję ale czekam na innych może oni ją wymienili i się ten problem skończył. POZDRAWIAM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A obroty falują mi pomiędzy 900 a 1100.
marcino16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2011, 22:23   #17
hr dracula
ford::average
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: FSL
Model: galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 197
Unhappy Odp: samoczynne podnoszenie i spadek się obrotów silnika

Cytat:
Napisał marcino16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam! Ja też tak mam kolego i powiedziano mi tutaj na forum i moi zaufani mechanicy także że jest to wina silnika krokowego. Wymieniłem go i żadnego efektu nie ma. Teraz znowuż słyszę że może to być przyczyna zepsutej sondy lambda. Czy to na pewno prawda to głowy nie daję ale czekam na innych może oni ją wymienili i się ten problem skończył. POZDRAWIAM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A obroty falują mi pomiędzy 900 a 1100.
tak kolego tylko ja mam 1,9 TDI 2003. Po podłączeniu do komputera okazało się że szwankuje czujnik temperatury płynu chłodniczego ale za skarby nie mogę go zlokalizować i nie nam pojęcia jak się do niego potem dobrać (ponoć jest gdzieś od strony kabiny) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hr dracula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2011, 21:33   #18
reniek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2008
Skąd: Łódź
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: samoczynne podnoszenie i spadek się obrotów silnika

hr dracula nie napisałeś jaki masz typ silnika . W moim 115kW lub AUY czujnik znajduje się w głowicy silnika od strony filtra paliwa ,( akumulatora). Do wymiany ja ten filtr wypiąłem i trzeba sprawnie wymienić na nowy aby jak najmniej płynu chłodzącego wyleciało.

marcino16 -kolego ty masz silnik benzynowy , a w TDI nie ma silnika krokowego
reniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2011, 11:00   #19
hr dracula
ford::average
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: FSL
Model: galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 197
Domyślnie Odp: samoczynne podnoszenie i spadek się obrotów silnika

witam
zamykam temat
wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego i po problemie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hr dracula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.