Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2010, 08:14   #21
reniek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2008
Skąd: Łódź
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki

Witam .Często przyczyną są zapieczone sworznie mechanizmu i jedyna metoda to wyjęcie całego ustrojstwa i czyszczenie , smarowanie i ponowny montaż. Chodzi oczywiście o te sworznie do których przykręcone są ramiona wycieraczek.

reniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 09:32   #22
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki

Dzisiaj to samo - próba włączenia wycieraczek przednich i nic (ani drgną). Spryskiwacz działa, tylna wycieraczka i tylny spryskiwacz też działają więc wyślę, że to nie wina przełącznika ale ewidentnie coś z silniczkiem lub mechanizmem przednich wycieraczek.

Nie wiem tylko jak się do nich dobrać (chociaz do wtyczki od silniczka aby sprawdzić, czy prąd dochodzi).
Nie ma ktoś jakiegoś manuala?
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 16:46   #23
reniek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2008
Skąd: Łódź
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki

Trzeba zdjąć osłonę w komorze silnika, która jest przykręcona na trzy śruby. Jak poszukasz trochę na forum to znajdziesz więcej info bo temat był już przerabiany.
reniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2010, 19:05   #24
przemo66
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2006
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 23
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki

Miałem podobne objawy i przyczyna była jak u Reńka - zapieczone sworznie ramion wycieraczek. Trzeba rozebrać , wyczyścić przesmarować i założyć koniecznie nowe uszczelnienia.
__________________
przemor
przemo66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2010, 13:12   #25
sp4jkk
ford::average
 
Avatar sp4jkk
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Ełk - Mazury
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 AW6
Rocznik: 2011
Postów: 198
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki

Kolego poszukaj na forum, bo ja nawet robiłem zdjęcia tych sworzni przy czyszczeniu. :-)
__________________
Moje spalanie:
http://www.motostat.pl/user_images/9805/icon1.png
sp4jkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2010, 20:10   #26
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki

No i problem pojawił się nie na żarty. W czoraj po imprezie (6 rano) zaparowene przednie szyby. Próbuję uruchomić wyciweraczki i ani słychu, ani dychu. W tej chwili nie działają wcale. Dodatkowo nie działa spryskiwacz szyby przedniej (wczesniej wycieraczki nie działały ale spryskiwacz działał). Oczywiście pierwsze sprawdzenie bezpieczników - bezpiecznik OK (jakieś dwa znalazłem dotyczące wycieraczek obydwa sprawne). Cały dzień próbowałem ale nie działały jedynie wieczór po powrocie wkurzony zacząłem wymachiwać przełącznikiem i udało mi się, że wycieraczki zadziałły (tylko raz). Przy próbie spryskiwacza odpaliła się tylna wycieraczka.
Myślę, że gdyby problemem były zapieczone tulejki to przynajmniej spryskiwacz by działał i słychać by były silniczek (lub jakie przygasanie świateł itp.) a tu cisza.
Obstawiam sam przełacznik - musżę gdzieś dorwać taki i to szybko.
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 07:43   #27
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki

A może to wina przekaźnika (jeśli taki jest).
Może mi ktoś krótko przedstawić zasadę działania wycieraczek ze spryskiwaniem?
Bezpieczniki 12 i 24 dobre.
Na pewno spryskiwanie szyb i wycieraczki mają inne silniczki - więc wykluczam uszkodzenie silniczka wycieraczek.
Jeśli chodzi o przekaźnik to też raczej powinny być przynajmniej dwa (osobny do spryskiwania i osobny do wycieraczek) - ale tutaj potrzebuję pomocy (jaki to przekaźnik).
No i jeszcze prośba o sprawdzenie - czy to normalne, że włączając spryskiwanie przedniej szyby tylna robi obrót? (tak się dzieje w moim przypadku, nie na wstecznym bo czasami na wstecznym załącza się tylna wycieraczka).
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 21:22   #28
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki

No i pocołdziennej tułaczce od mechanika do mechanika diagnoza jest jedna - silniczek wycieraczek.
Trochę to dziwne, że nie działa spryskiwacz przedniej ani tylnej szyby, że wycieraczka tylnej szyby też nie działa i że to wszystko przez uszkodzony silniczek wycieraczek.
Silniczki takie nie są tanie więc przed zakupem prosze Was o potwierdzenie, czy rzeczywiście całe sterowanie jest w tym silniczku (sterowanie wycieraczek i spryskiwaczy)?
Ew. gdzie taki silniczek kupić?
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 21:29   #29
kurier
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2009
Skąd: Podkarpacie, Norwegia
Model: S-Max
Silnik: 2.0 143KM
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki

Ja przyjrzałbym się raczej manetce od wycieraczek, to też się czasem psuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kurier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 21:39   #30
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki

Cytat:
Napisał kurier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja przyjrzałbym się raczej manetce od wycieraczek, to też się czasem psuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Manetka (tkajak pisałem wcześniej) wymieniana, bezpieczniki sprawne, żadnych błędów w komputerze (grupa 09). Wycieraczki od czasu do czasu robią jeden ruch (trzy razy udało mi się je uruchomić na setki prób).
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.