Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2010, 21:10   #1191
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Do Stefano
- wrzuciłem w obwód miernik do 15 A (w dogrzewaczu stara świeca żarowa o której była mowa wcześniej) dogrzewacz przy starcie chyba robił test swoich obwodów i elementów (tak mi sie przynajmniej wydawało) wskazówka miernika wychyliła się ponad 15 A i szybko spadła i na tym się kończyło.Lecz po kilku takich próbach coś się zmieniło dogrzewacz odpalał za każdym razem. Sprawdze jeszcze to dokłanie jutro rano,ale tu nowe pytanie się pojawia -jak faktycznie wygląda start dogrzewacza i czy sterownik nie wnosi tu jakiegos błędu?

doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 21:51   #1192
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Przy włączeniu napieć na wszystkie potrzebne styki dogrzewacz, testuje swoje podzespoły, dmuchnie na obrotach wentylator i wtedy idzie prąd wysoki około 11-13 A. Po przetestowaniu, a trwa to parę sekund, wentylator zatrzymuje się i sterownik podaje dalej prąd na swiecę, co trwa okolo 15, moze 20 sek. Swieca cały czas grzeje i zaczyna startować piec; załącza sie powoli wentylator, ledwo chodzi, a pózniej sterownik podaje impulsy na pomkę paliwa, też wolne. Juz powinien teraz odpalić po 2-5 pyknieciach pomki. Dalej wentylator zwieksza przedmuch i pomka podaje szybciej paliwo, jak to wszysko wejdzie na większe obroty, a ogień w komorze spalania ma już swoja temperaturę, to swieca dopiero teraz się wyłącza, bo rozgrzany palnik podtrzymuje ogień.
Były tez takie sterowniki, co po tescie wstępnym wyłączały świecę, a pózniej za chwilę juz właczały i dalej proces odpalania odbywał sie jak wyzej, co nie jest błędem.
Tak to mniej więcej wygląda start pieca.
Ale poprzez takie pisanie, pozbawiam się niejako chleba, a co powiedzą inne warsztaty???
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 22:43   #1193
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Wszystko jest dokładnie tak jak opisałeś Stefano.Dzięki za podpowiedzi w tym temacie.Może uporam się z tym problemem?A może nie?
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2010, 14:32   #1194
sharan18
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-03-2010
Skąd: Wałbrzych
Model: vw sharan
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Ktoś mi kiedyś powiedział, żebym nie zalewał układu chłodzenia w sharanie np. płynem borygo, bo nie wolno. No dobra nie wolno, ale dlaczego, pytałem - nikt nie wiedział więc na wszelki wypadek wlałem płyn przeznaczony specjalnie dla tych vanów (nie pamiętam jaki). I przez dwie zimy piecyk (D5WZ) kręcił się super. Tego lata tak wyszło, że znowu wlałem borygo. I co ? I tej zimy po niecałych 2 miesiącach pracy piecyk zdechł, tzn. grzeje chwilę i się wyłącza. Widzę, że większość ludzi ma dokładnie taki sam problem. A czy przypadkiem wszyscy nie jeździmy na borygo, bo jest na każdej stacji paliw ? Może właśnie jakość płynu chłodzącego jest wspólnym problemem nas wszystkich ? Nie wiem czy mam rację dlatego chętnie wysłucham opinii.
sharan18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2010, 15:36   #1195
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Odpowiem Ci tak..........grunt ze Twój dogrzewacz jest zalany jakimkolwiek płynem!!a to że wyłącza sie i przegrzewa to gwarantuje że znajdziesz odpowiedz w tym temacie,tylko przeczytaj go w całosci.Pozdrawiam.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2010, 22:07   #1196
reniek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2008
Skąd: Łódź
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam.
Zalecany jest płyn G12 -głównie ze względu na właściwości smarujące jakie podobno posiada i ma to pomagać pompie "wody" przy silniku która ma byc tym smarowana.
A poza tym wiadomo że wszystkie te płyny są żrące w pewnym stopniu i może ten właściwy jest mniej agresywny. Poza tym jeżeli wszystko jest ok to płynu nie ubywa więc oszczędności są zbędne.
Pozdrawiam!

p.s.
ja używam tylko G12
reniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2010, 22:20   #1197
reniek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2008
Skąd: Łódź
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Swoją drogą podziwiam kolegów którzy walczą z naprawianiem dogrzewaczy sami(oczywiście jeżeli ktoś ma dużo czasu ,możliwości ...itd)
Ja znalazłem gościa w Kożuchowie który naprawił mój dogrzewacz ,oczyścił, sprawdził wszystko ,powymieniał śruby(które sam kiedyś chciałem odkręcić i były problemy)- za całą imprezę zapłaciłem ok 150zł plus koszty przesyłki ale dogrzewacz hula super i sam na pewno bym go lepiej nie naprawił a poza tym dokupiłem u niego moduł i zegar do rozbudowy mojego D5WZ do ogrzewania postojowego czyli tak jak ma D5WSC
Oczywiście wiem że indywidualne doświadczenia pomagają sobie na forum!
Ja nie mam możliwości wyjmowania i wkładania dogrzewacza na próbę bo to dość kłopotliwe.
reniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2010, 08:21   #1198
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

kolego edytuj swoje posty a nie piszesz jeden pod drugim ,na dodatek nic nie wnoszące do tematu.Dlatego jest 120 stron z czego tylko parę wartościowych.-Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2010, 21:30   #1199
xilebo
ford::beginner
 
Avatar xilebo
 
Zarejestrowany: 21-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: MK2 galaxy
Silnik: 1.9 TDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Dla osób jak ja, czyli bez kawałka garażu i warsztatu: dogrzewacz nie załączał w ogóle. Po diagnostyce: uszkodzona świeca i zacinająca się pompa. Naprawa trwała w sumie 1,5h - nie próbowałem nawet nadążać co się dzieje pod autem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. I najważniejsze to, że nie ma cen "tzw. warszawskich". W szukajce polecam: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Odkurzacz pięknie buczy...
Ale nie było tak ładnie, bo po 2 tygodniach znów cisza. W VAG pompa załącza, wentylator też, a błąd: 01491 Glow-Plug for Heater (Q9) - 36-00 Open Circuit; stawiałem na świecę ale znów bez warsztatu... i rzeczywiście: padła świeca. Przy następnej świecy stawiamy na padnięty sterownik. A może to było przed tak duże mrozy...?
__________________
Jest: galaxy 1.9 TDI, 2001
Bylo: mondeo kombi 1.8, 2000

Ostatnio edytowane przez xilebo ; 08-03-2010 o 12:51
xilebo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 10:59   #1200
wojteksz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-03-2010
Skąd: Andrychów / Kęty
Model: vw sharan
Silnik: 1.9TDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

witam .dzwoniłem dzis do motomarketu za czesciami do dogrzewacza ,ale niestety nie maja .czy ktos sie orientuje ile kosztuje czujnik temperatury do dogrzewacza D5WSC i gdzie go moge kupić poza aso.wywala bład 60 na wyswietlaczu.czyli czujnik temperatury serwis twierdzi ze całkiem padniety.pozdrawiam
wojteksz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.