Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2010, 18:46   #11
sto2
ford::average
 
Avatar sto2
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 22-07-2008
Skąd: włocławek
Model: Galaxy
Silnik: TDI 110KM
Rocznik: 1997
Postów: 150
Domyślnie Odp: Odłączenie dogrzewacza-opinie

witam
sp4jkk ogrzewania z tylu chyba mialem grzac powietrze albo bagaze ktore tam sie znajduja i w dodatku przykryte roleta a przod grzeje normalnie i wystarczajaco do ogrzania calego auta.

Paintbox_team nie majstersztyk i nic nie kombinuje poprostu odlaczylem go na stale i dla mnie wystarcza chciales opini wiec wyrazilem swoje zdanie a zrobisz jak chcesz jak zawsze mozesz naprawic dogrzewacz (bedzie malo wstaw farelke) a 8.5 l to sporo moj nie spalil 8 i to przy bardzo krutkich odcinkach z odlaczonym dogrzewaczem.

reniek dziwi mnie ze jak juz rozgrzal sie do odpowiedniej temperatury silnik i troche postales przed bramkami i temperatura spadla ci do tego stopnia ze wlaczyl sie dogrzewacz u mnie nie spada chyba masz termostat do wymiany hym dobrze ze dziala dogrzewacz bo bys zmarzl przy chodzacym silniku.
i nie pisze tego ze zlosliwosci odpowiadam wam jak jest.

sto2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2010, 19:53   #12
horse668
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Strzelin
Model: był Galaxy Mk1, jest Sharan 2
Silnik: TDI AHU + Wolf, TDI ASZ
Rocznik: 1997/2003
Postów: 188
Domyślnie Odp: Odłączenie dogrzewacza-opinie

Ja kupiłem już auto z niesprawnym dogrzewaczem, na początku nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego. Ale jak się zorientowałem to i tak nie chciało mi się nic przy tym robić.
Przejechałem juz ponad 100 tys (w dwa lata), i zawsze spalanie mieści mi się w 7l/100.
Dodam, że do roboty mam jakieś 35 km, więc auto zawsze zdąży sie pożądnie rozgrzać, chociać przy temp -20, to musiałem zrobić z 10 km, żeby temp osiągnęła 90C.
horse668 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2010, 20:36   #13
reniek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2008
Skąd: Łódź
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: Odłączenie dogrzewacza-opinie

sto2 -ja czasami jadę w 6 osób więc jestem zainteresowany ogrzewaniem z tyłu a z tego co wnioskuję to dla ciebie było to zbyteczne i pozbyłeś się kłopotu i to twój wybór który szanuję .
Co do spadania temperatury na wolnych obrotach to ja na wskaźniku też nic nie zauważyłem ale przecież silnik ma swój obieg a nagrzewnica jest wspomagana przez pompkę dodatkową a dogrzewacz ma swój czujnik temp.
Poza tym silnik AUY różni się trochę od twojego( oczywiście nie oceniam!) plus w MK1 z tego co wiem nie było dodatkowej pompki do nagrzewnicy jeśli się nie mylę i pewnie obieg trochę inaczej funkcjonował.
Moje auto stoi na parkingu zewnętrznym i dlamnie uruchomienie silnika zimą już podgrzanego ma duże znaczenie zarówno na sam rozruch jak i gotowość do jazdy w chwilę po uruchomieniu. Nie przepadam też za dźwiękami silnika uruchomionego w niskich temperaturach .
Pozdrawiam wszystkich zwolenników i przeciwników dogrzewaczy!
reniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2010, 21:56   #14
ferdek1962
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 05-07-2009
Skąd: Złotoryja
Model: Ford Focus Ghia
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 172
Domyślnie Odp: Odłączenie dogrzewacza-opinie

Witam a ja z kolei chciałbym miec w swoim galusiu dogrzewacz ale powiem szczerze że nawet nie wiem czy mógłbym zamontowac Sorry ale nie mam o tym pojęcia Mam benzyne+gaz Samochód bez komputera więc jak ten dogrzewacz by sie miał załaczać? Czy duzo byłoby przeróbek? No i najciekawsze jaki byłby całkowity koszt zakupu i montażu Moze ktoś z kolegó rzerabiał ten temat Ciekawe spostrzeżenie- Jedni chcą wymontowac a inni chcą zamontować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ferdek1962 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 07:19   #15
sp4jkk
ford::average
 
Avatar sp4jkk
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Ełk - Mazury
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 AW6
Rocznik: 2011
Postów: 198
Domyślnie Odp: Odłączenie dogrzewacza-opinie

Cytat:
Napisał ferdek1962 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam a ja z kolei chciałbym miec w swoim galusiu dogrzewacz ale powiem szczerze że nawet nie wiem czy mógłbym zamontowac Sorry ale nie mam o tym pojęcia Mam benzyne+gaz Samochód bez komputera więc jak ten dogrzewacz by sie miał załaczać? Czy duzo byłoby przeróbek? No i najciekawsze jaki byłby całkowity koszt zakupu i montażu Moze ktoś z kolegó rzerabiał ten temat Ciekawe spostrzeżenie- Jedni chcą wymontowac a inni chcą zamontować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, był temat o montażu dogrzewacza do auta, które go nie posiada. Zobacz, na pewno się dużo dowiesz. Koszt nie jest wielki, a rozumiem, że silnik benzynowy Ci się nie dogrzewa sam? Może termostat zobacz.
__________________
Moje spalanie:
http://www.motostat.pl/user_images/9805/icon1.png
sp4jkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 21:21   #16
MisiekK
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-02-2007
Skąd: Szczecin-Gdynia
Model: FORD S-MAX MK2 FL
Silnik: 2.0TDCI 150PS
Rocznik: 2020
Postów: 81
Domyślnie Odp: Odłączenie dogrzewacza-opinie

Cytat:
Napisał reniek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje auto stoi na parkingu zewnętrznym i dlamnie uruchomienie silnika zimą już podgrzanego ma duże znaczenie zarówno na sam rozruch jak i gotowość do jazdy w chwilę po uruchomieniu. Nie przepadam też za dźwiękami silnika uruchomionego w niskich temperaturach .
Kolego dogrzewacz pracuje tylko przy pracującym silniku a Ty piszesz o pełnym "webasto" z zegarem lub pilotem. to dwie różne sprawy.
Mój dogrzewacz nie działał tej zimy i przy -20 jechałem 10-12km żeby rozgrzać silnik. Potem na pierwszych światłach wskazówka spadała do 60C. Spalanie 7,3-8,5 w ruchu mieszanym.
Woda raczej nie wychładza sie mocniej od tych rurek pod spodem ponieważ przy wyłączonym dogrzewaczu przez blokadę sterownika pompka wody też nie działa więc woda ledwie płynie.
__________________
poprzednio GALAXY MKI 2,8V6, Galaxy MK2 1,9TDI 130PS, Galaxy MK3 2.0TDCI 163PS, Kuga MK2 2.0TDCI 150PS
MisiekK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2010, 18:55   #17
reniek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2008
Skąd: Łódź
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: Odłączenie dogrzewacza-opinie

Cytat:
Napisał MisiekK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego dogrzewacz pracuje tylko przy pracującym silniku a Ty piszesz o pełnym "webasto" z zegarem lub pilotem. to dwie różne sprawy.
Tak do końca to nie dwie różne sprawy ponieważ w naszych autach dogrzewacz jest firmy Eberspacher i ten właśnie dogrzewacz można "rozbudować" do pełnego ogrzewania postojowego.
Podczas pracy silnika także u mnie działa to jako dogrzewacz -czego zalety doceniam a "rozbudowa" daje dodatkowe możliwości wykorzystania tego samego urządzenia przy wyłączonym silniku.
Mnie kosztowało to ok. 500zł . Co prawda jeszcze nie podłączyłem nadmuchów więc teraz zegarem załączam tylko w celu dogrzania silnika przed uruchomieniem.
Jeżeli jesteś zainteresowany taką rozbudową to mogę dać tobie namiary do gościa od napraw tych urządzeń który posiada też czasem moduły do rozbudowy -(na priv)
reniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2010, 19:32   #18
gumiskrosno
ford::average
 
Avatar gumiskrosno
 
Zarejestrowany: 31-10-2009
Skąd: Krosno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 145 AUY
Rocznik: 2001
Postów: 91
Domyślnie Odp: Odłączenie dogrzewacza-opinie

Cytat:
Napisał MisiekK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego dogrzewacz pracuje tylko przy pracującym silniku a Ty piszesz o pełnym "webasto" z zegarem lub pilotem
W naszych samochodach do rocznika 2006 czyli MK3 montowane były piecyki Eberspaecher z tym że w dwóch wersjach jako dogrzewacz lub dogrzewacz z opcją ogrzewania postojowego.

Cytat:
Napisał MisiekK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Woda raczej nie wychładza sie mocniej od tych rurek pod spodem ponieważ przy wyłączonym dogrzewaczu przez blokadę sterownika pompka wody też nie działa więc woda ledwie płynie.
Niestety kolego nie masz racji zablokowany sterownik piecyka nie odłącza dodatkowej pompki obiegu płynu chłodzącego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . W Twoim przypadku zapewne skończyły się szczotki a sterownik zablokował się może i z tego powodu.
gumiskrosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2010, 12:16   #19
gregmaz
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Skąd: pow. cieszyński
Model: STYLE
Silnik: 1,9 TDI 90 KM
Rocznik: 1999
Postów: 169
Domyślnie Odp: Odłączenie dogrzewacza-opinie

Ja odciąłem tył zaślepiając przy silniku obieg tylnej nagrzewnicy. Efekt bardzo zadowalający. Jeżdżę już tak około 2 lata (druga zima) i wszystko jest OK. Autko zagrzewa się do 90 st.C dość szybko a nagrzewnica przednia radzi sobie wystarczająco z ogrzaniem wnętrza auta. Wcześniej podczas mrozów nie widziałem w pionie mojego wskaźnika temperatury. Myślę, że cała zabawa z uruchomieniem niesprawnego dogrzewacza to gra niewarta świeczki (przekonałem się o tym), świadczy o tym ilość stron tego tematu na forum. Podaję szczegóły:
- mechanik odłączył węże od trójników (w rejonie pod pompą hamulcową), spuścił płyn z układu dogrzewacza i zaślepił otwory węży, zaślepił również elementy przy silniku

Wykonałem test na odcinku 70 kilometrowym, z różnymi rodzajami tras w temperaturze otoczenia -7 st.C. z ogrzewaniem kabiny załączonym na FULL, wentylator w pozycji 2 ustawiony na szybę i nogi

Podaję wyniki :
- rozpocząłem jazdę gdy auto było całkowicie wychłodzone, stało na dworze (-7)
- przejechałem około 3 kilometry w cyklu miejskim i następnie wjechałem na dwupasmówkę
- po przejechanych łącznie 7 kilometrach wskazówka temperatury wyszła pomiędzy litery N a O (wcześniej takiego wyniku nie osiągnąłem nawet po długotrwałej jeździe pod górkę)
- po przejechanych łącznie 9 kilometrach (trasą około 90 km/h) wskazówka leciutko minęła literę O i stanęła w pionie
- tak przejechałem jeszcze około 15 kilometrów (wskazania super, bez zmian)
- następnie zatrzymałem się i silnik nie pracował około 40 minut (auto stało na dworze)
- ruszyłem ponownie i dalsza jazda odbywała się już w cyklu miejskim
- wskazówka dość szybko osiągnęła literkę O i tak już stała cały czas
- podczas testu ogrzewanie kabiny działało super

Konkluzja :
Jeżeli macie dość kombinowania przy dogrzewaczu, straconych nerwów i pieniędzy - proponuje ZABIEG

Ja dziękuję swojemu dogrzewaczowi za jednostronną współpracę. To co uzyskałem bez niego w pełni mnie satysfakcjonuje. Wiadomo, że lepiej mieć wszystko sprawne ale po co tyle przepłacać a dogrzewacz gdy jest niesprawny działa odwrotnie i jego nagrzewnica i długie rurki aluminiowe dodatkowo wychładzają płyn w obiegu.

Pozdrawiam wszystkich NIEDOGRZANYCH.
gregmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2010, 16:36   #20
sp4jkk
ford::average
 
Avatar sp4jkk
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Ełk - Mazury
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 AW6
Rocznik: 2011
Postów: 198
Domyślnie Odp: Odłączenie dogrzewacza-opinie

To ciekawe co piszesz. Ale jak do pracy mam około 8 km więc dopiero jak bym dojeżdżał na miejsce to bym miał zagrzany silnik. A mam sprawny piecyk, ustawiam sobie, żeby włączał się 30 min przed moim przyjściem i praktycznie jak ruszam, to już mam zagrzany silnik i nie muszę się martwić czy przycisnąć gaz na wyprzedzaniu czy nie, bo jeszcze silnik zimny. Ja mam ciepły.

Poza tym, nie wierzę w dogrzaną kabinę (taka kubatura) po przejechaniu 5-7 km. Niestety musi to się trochę ponagrzewać. U nas mrozy to nie -7 st a -17 i -27 było więc bez dogrzewacza ani rusz.
__________________
Moje spalanie:
http://www.motostat.pl/user_images/9805/icon1.png
sp4jkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.