Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2010, 12:12   #1081
radzio.w
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: dolny śląsk
Model: galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam
Potrzebny jest schemat dogrzewacza d5w...padla mi pompka wody i nie wiem w ktorym miejscu jest,pomozcie koledzy a i jeszcze jedno po diagnozie vagiem byl blad 1014 ktos wie co to jest?pozdrawiam

radzio.w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2010, 16:57   #1082
reniek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2008
Skąd: Łódź
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Pompka wody jest w komorze silnika tuż pod podszybiem pomiędzy zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodzącego a silnikiem. Jest za filtrem paliwa.
reniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 13:04   #1083
jax1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-01-2010
Model: galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

UFF NAPRAWIONY. Piecyk działa. Koledzy na początku zobaczcie czy wtyczki nie zaśniedziały od piecyka i od pompki paliwowej. U mnie to właśnie było. Teraz odpala i grzeje pięknie. Jak kopci to komora spalania albo do wymiany albo wyczyszczenia. Nie powinno byc dymu.

Ostatnio edytowane przez jax1 ; 30-01-2010 o 13:06
jax1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 13:43   #1084
Patryk Muller
ford::average
 
Avatar Patryk Muller
 
Zarejestrowany: 14-01-2007
Skąd: Zbąszyń
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 89
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Dogrzewacz odpala, ale nie zawsze. po odpaleniu słyszę jakby próbował zaskoczyć, ale nic z tego. Kiedy odpala, to wcześniej słyszę tykanie? Kiedy nie ma to wiem,że nic z tego nie będzie.Świeca wymieniona, sitko i sprawdzone na stanowisku diagnostycznym. Niestety w mojej miejscowości mechanicy nie mogą się połączyć z ustrojstwem. Naprawę robiłem w kożuchowie.Może to być pomka paliwa?
Pozdrawiam i proszę o pomoc?
__________________
enedelin
Patryk Muller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 14:46   #1085
FABIO
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Śląsk
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 67
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Koledzy w związku z tym że w moim Galaxiaku niema dogrzewacza planuje zakupić taki i zamontować.
Pewnie nie mam instalacji pod niego dlatego chce go zainstalowac i samemu sobie włączać przyciskiem w aucie.
Czy ktoś juz kiedys tak zrobił jesli tak to proszę o rady co i jak mam zrobić żeby hulało i grzało mi tyłek w te zimowe dni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FABIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 18:13   #1086
antch
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-01-2010
Model: Sharan
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam.
Jestem nowa na forum i mam problem z dogrzewaczem w moim aucie.

Sprawdzone zostały następujące elementy :

- dogrzewacz (świeca, silniczek z wentylatorkiem) i pompka paliwa - sprawdzane na krótko;
bezpieczniki też są w porządku ale dogrzewacz nadal nie działa i nie dochodzi prąd do pompki. Jaka może być przyczyna ???
antch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 20:33   #1087
gumiskrosno
ford::average
 
Avatar gumiskrosno
 
Zarejestrowany: 31-10-2009
Skąd: Krosno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 145 AUY
Rocznik: 2001
Postów: 91
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał antch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Jestem nowa na forum i mam problem z dogrzewaczem w moim aucie.

Sprawdzone zostały następujące elementy :

- dogrzewacz (świeca, silniczek z wentylatorkiem) i pompka paliwa - sprawdzane na krótko;
bezpieczniki też są w porządku ale dogrzewacz nadal nie działa i nie dochodzi prąd do pompki. Jaka może być przyczyna ???
Podaj kody błędów z Vaga co zaś do samej pompki sterowana ona jest z sterownika piecyka. Czy piecyk został odblokowany, próbuje testować poszczególne elementy ????

Cytat:
Napisał ANTONIO007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam! czy jest tu jakas mila osoba z ktora moglbym pogadac na ten temat przez telefon lub skype! DZIEKUJE!!!
Ja proponuje Tobie jak i innym aby przeczytali ten temat bo odpowiedzi na wasze pytania na 99% są już tu opisane. Nie ma sensu odpisywać na te same pytania w kółko.

Ostatnio edytowane przez gumiskrosno ; 30-01-2010 o 20:38
gumiskrosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 20:57   #1088
adamus 73
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-04-2008
Skąd: Ozorków
Model: Grand C-max
Silnik: 1.6 diesel 116KM
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał antch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Jestem nowa na forum i mam problem z dogrzewaczem w moim aucie.

Sprawdzone zostały następujące elementy :

- dogrzewacz (świeca, silniczek z wentylatorkiem) i pompka paliwa - sprawdzane na krótko;
bezpieczniki też są w porządku ale dogrzewacz nadal nie działa i nie dochodzi prąd do pompki. Jaka może być przyczyna ???
Prawdopodobnie masz zepsuty sterownik.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie nie mogłem w ogóle się połączyć z piecykiem.Na krótko było ok ale nie działał.

Ostatnio edytowane przez adamus 73 ; 30-01-2010 o 21:01
adamus 73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 21:06   #1089
reniek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2008
Skąd: Łódź
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Jeżeli macie jakikolwiek p[roblem z dogrzewaczem to polecam człowieka z Kożuchowa nr tel.697174487-dla mnie to kozak w dogrzewaczach(szczególnie Eber)
Serwis konkretny i ceny normalne.
Posiada również elementy do rozbudowy z dogrzewacza na postojowe.
reniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 22:32   #1090
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał radzio.w Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Potrzebny jest schemat dogrzewacza d5w...padla mi pompka wody i nie wiem w ktorym miejscu jest,pomozcie koledzy a i jeszcze jedno po diagnozie vagiem byl blad 1014 ktos wie co to jest?pozdrawiam
Masz problem z wentylatorem powietrza w piecyku /bład 01414/

Cytat:
Napisał Patryk Muller Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dogrzewacz odpala, ale nie zawsze. po odpaleniu słyszę jakby próbował zaskoczyć, ale nic z tego. Kiedy odpala, to wcześniej słyszę tykanie? Kiedy nie ma to wiem,że nic z tego nie będzie.Świeca wymieniona, sitko i sprawdzone na stanowisku diagnostycznym. Niestety w mojej miejscowości mechanicy nie mogą się połączyć z ustrojstwem. Naprawę robiłem w kożuchowie.Może to być pomka paliwa?
Pozdrawiam i proszę o pomoc?
Jaki masz tam typ piecyka? W twoim roczniku to powinno byc juz D5Z-F, czyli sterowane linią CAN, czy podczas inicjacji odpalania, po próbnym "dmuchnieciu" czyli zakreceniu wentylatorem i sprawdzeniu wszystkich układów, piecyk podaje sygnał, napiecie pulsujace na pomkę paliwa?

Cytat:
Napisał FABIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy w związku z tym że w moim Galaxiaku niema dogrzewacza planuje zakupić taki i zamontować.
Pewnie nie mam instalacji pod niego dlatego chce go zainstalowac i samemu sobie włączać przyciskiem w aucie.
Czy ktoś juz kiedys tak zrobił jesli tak to proszę o rady co i jak mam zrobić żeby hulało i grzało mi tyłek w te zimowe dni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powinna byc w twoim roczniku auta instalacja fabryczna pod piecyk.
A jakze cały czas robimy takie instalacje, wykozystujac dogrzewacz w twoim przypadku D3WZ do ogrzewania postojowego.
Ale jak piszesz chciałbys to mieć i fajnie, Ale, zeby cię grzało w cztery litery, to trzeba niestety komus to zlecić, a jak chcesz samemu, to niestety trzeba posiedziec dłuzej na tych literach, poczytac cały ten temat i inne, np. na elektroda.pl i zdobyć na ten temat taki zasób wiedzy, abys to mógł sobie sam zrobić, bo wiedza kosztuje.
Bez urazy, bo nie mam takiego zamiaru, ale nie licz raczej na to, ze ty tak chcesz i tutaj wszyscy ci będą siedziec i opisywać krok po kroku, jak masz to montować. Staram sie osobiscie pomagać, ale czas jest jednak dla kazdego drogi,
Ja mam ciagle zawalona swoja skrzynkę, chociąż oprózniam ją dość często, a teraz juz ostatnio dostaje np. takie widomosci, dosłownie : zadzwon do mnie na numer xxxxx, bo mam problem z xxxxx, o zgrozo!!!
I co ty na to?

Cytat:
Napisał antch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Jestem nowa na forum i mam problem z dogrzewaczem w moim aucie.

Sprawdzone zostały następujące elementy :

- dogrzewacz (świeca, silniczek z wentylatorkiem) i pompka paliwa - sprawdzane na krótko;
bezpieczniki też są w porządku ale dogrzewacz nadal nie działa i nie dochodzi prąd do pompki. Jaka może być przyczyna ???
A taka, ze nie poczytałąś tego tematu, bo bys juz wiedziała.
Prąd pulsacyjny do pomki, bedzie dochodził wtedy kiedy odpali piecyk, teraz masz pewnie zablokowany sterownik.

Cytat:
Napisał ANTONIO007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam! czy jest tu jakas mila osoba z ktora moglbym pogadac na ten temat przez telefon lub skype! DZIEKUJE!!!
Jest wiele takich osób, a mój telefon masz na PW.

Pozdrowienia.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 31-01-2010 o 10:56
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.