Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2011, 12:22   #1
Bad2004
ford::beginner
 
Avatar Bad2004
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: łódzkie
Model: Transit Courier Ambiente
Silnik: 1,5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 24
Domyślnie Opinie o instalacji LOVATO Smart

Niedawno stałem się właścicielem Focusa MkI z silnikiem 1.6 Zetec SE. Zamierzam zamontować do niego instalację gazową. Dostałem ofertę na instalacje LOVATO Smart. W moich wcześniejszych pojazdach miałem gaz instalację opartą na Bingo lub Stagu - i osprzęt ZAVOLI. Nie mam doświadczeń z LOVATO i nie wiem czy instalacja Smart będzie dobrze funkcjonować w moim samochodzie. Jeśli ktoś ma doświadczenia z LOVATO (dobre lub złe) proszę o podzielenie się nimi.

Wygląda na to, że będę pierwszym użytkownikiem takiej instalacji w Fordzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Dodane 23.07.2011

No i stało się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - założyłem LOVATO Smart do Focusa. Zobaczymy jak się będzie sprawdzać. Może moje doświadczenia przydadzą się komuś innemu. Początek jak w każdej instalacji OK - jedyne co zauważyłem to całkowicie błędne wskazania poziomu gazu w zbiorniku (zatankowałem do pełna a wskaźnik pokazuje rezerwę). Trzeba będzie pogadać o tym z montażystami przy pierwszym przeglądzie.


Ostatnio edytowane przez Bad2004 ; 23-07-2011 o 06:26
Bad2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 07:17   #2
tomimacko
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: wielkopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 42
Domyślnie Odp: Opinie o instalacji LOVATO Smart

Witam.od paru dni mam focusa z inst.Lovato+lubryfikacja jak narazie bez zarzutu też zauważylem że wskazania gazu są błędne.jak jest pełna butla to pokazuje rezerwe a przy pustej świecą wszystkie diody aha no ijeszcze jedno co najbardziej mnie irytuje za każdym odpaleniem musze sam przełączać na gaz a przecież centralka sama powinna przełączyć.
tomimacko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2011, 16:28   #3
Bad2004
ford::beginner
 
Avatar Bad2004
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: łódzkie
Model: Transit Courier Ambiente
Silnik: 1,5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 24
Domyślnie Odp: Opinie o instalacji LOVATO Smart

Musisz mieć coś nie tak z instalacją - u mnie przełącza się sama po zagrzaniu silnika. Słychać wtedy delikatne "pyknięcie" zaworu i zapala się dioda informująca o jeździe na gazie.
Bad2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 16:00   #4
Zini20
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-08-2011
Model: FOCUS
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 2
Smile Odp: Opinie o instalacji LOVATO Smart

Witam, jak się sprawuje instalacja? Mam okazje założyć do MK1 właśnie lovato smart.
Zini20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2011, 08:45   #5
Bad2004
ford::beginner
 
Avatar Bad2004
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: łódzkie
Model: Transit Courier Ambiente
Silnik: 1,5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 24
Domyślnie Odp: Opinie o instalacji LOVATO Smart

W tej chwili jest OK. Natomiast na początku miałem małe starcie z firmą instalującą LPG w moim Focusie. Wmawiali mi, że mam problem z układem zapłonowym - wymieniłem świece, cewkę, przewody i dalej były odczuwalne szarpnięcia. Byłem u nich 3 razy i do 3 razy sztuka. Za 3 zacząłem się burzyć - pojawił się kierownik serwisu i... nagle po regulacji instalacji maszyna zaczęła pracować jak należy. Od tego momentu nie mam żadnych problemów z instalacją LPG. Pali mi średnio 8 l/100 km. Krótko mówiąc - instalacja OK (przynajmniej na razie) ale firma montująca ma dużego minusa u mnie.
Bad2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2011, 12:06   #6
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Opinie o instalacji LOVATO Smart

Mam tą instalkę e mondeo MKIII 1.8. Po przejechaniu 1500km (nie dawno zakładałem) jestem z niej bardzo zadowolony. Żadnego bujania obrotami, płynnie się przestawia na LPG, nie wywala cheka jak Stag. Problemem jest jedynie mocno nieprecyzyjne wskazanie gazu w zbiorniku, ale myślę że przy przeglądzie gaziarze to jakoś ogarną.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 00:36   #7
karo214
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-03-2012
Skąd: Kielce
Model: Focus I
Silnik: 1,6
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Opinie o instalacji LOVATO Smart

Mam tą instalkę jak narazie jest Ok. Przejechane 10tyś. Jedyny mankament to wskazania ilości gazu w zbiorniku,nie wskazuje poprawnie .
karo214 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2012, 11:02   #8
talos11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-03-2012
Model: honda civic
Silnik: 1.4 is
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: Opinie o instalacji LOVATO Smart

mam tą instalacje w civicu 1.4 is od półtora roku i przejechałem jakieś 45000 km (jestem kurierem) i nie mam z nią żadnych problemów. brak spadku mocy tak jak to było w starszych instalacjach ale faktycznie diody od poziomu gazu w butli pokazują jak chcą i trzeba patrzec na licznik żeby wiedziec kiedy zatankowac poza tym ok
talos11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2012, 19:35   #9
Martini3g
ford::average
 
Avatar Martini3g
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-04-2011
Skąd: Brzeg/Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Duratec HE 125KM + LPG Lovato Smart
Rocznik: 2002
Postów: 79
Domyślnie Odp: Opinie o instalacji LOVATO Smart

Również mam w swoim Mk III 1.8 benz. tą instalacje, tylko po 3 dniach zaświeciła mi się kontrolka "czek endżin" jak i nie działa mi wskaźnik poziomu gazu w zbiorniku. Dla niego jest zawsze pełen, no chyba że gaz się skończy... Poza tym działa super. Spalanie to ok 9l przy dynamicznej jeździe.
Martini3g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2012, 14:09   #10
die666
ford::amateur
 
Imię: I-z-q
Zarejestrowany: 05-07-2012
Skąd: Mszczonów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Opinie o instalacji LOVATO Smart

Witam,ja tez chce taka zalozyc do mojego focus 1.8 1999 rok podobno silnik jest wymagajacy
die666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.