Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2013, 11:48   #1
Misiecki
ford::average
 
Avatar Misiecki
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Model: Mondeo MkIV Silver X Panther Black
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie) UPDATE

Witam brać klubową.

Po naszej chaotycznej zimie zauważyłem że okropnie parowanie reflektorów bardzo przybrało na sile szczególnie w prawym, do tego stopnia że w rogu reflektora przy grillu stoi mi ok 2,3 mm wody Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Gwarancja 12 nie obejmuje w żadnym razie tego więc pozostają własne siły i środki. Wymiana reflektora mija się z celem skoro działa i nie jest uszkodzony. Najprawdopodobniej się po prostu rozszczelnił, wcześniej zaparował czasem ale rzadko i nie aż do tego stopnia więc nie demonizowałem tego aż tak bardzo.

No ale stan obecny jest ewidentnie nie do przyjęcia. Reflektor wymontowałem ostatnio obejrzałem dokładnie czy nie jest nigdzie uszkodzony, i nie widać żadnych pęknięć, dekiel reflektora i jego uszczelka siedzą prawidłowo nie zauważyłem żadnych uszkodzeń.

Co więcej zauważyłem zacieki od wewnątrz reflektora (następstwo parowania). Jedyne co pozostało zrobić to rozebrać (rozkleić reflektor, wyczyścić zaparowane szkło (plastik) i szczelnie skleić reflektor. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W weekend będę miał więcej czasu to wymontuje obydwie lampy i sprawdzę czy nigdzie nie są zatkane wywietrzniki bo to może być przyczyną (ale pozostanie problem zacieków w środku reflektora)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pogrzebałem trochę w sieci (wątki dotyczyły głównie malowania środków reflektorów na czarno) i znalazłem info że są one klejone na jakiś klej lub sylikon który po podgrzaniu robi się plastyczny i cała procedura rozdzielenia reflektora polega na podgrzaniu reflektora suszarką lub opalarka (tą opcję odradzano wszędzie bo łatwo uszkodzić) bądź wkładając do piekarnika rozgrzanego do ok 60 stopni na kilka minut, wtedy spoiwo lub silikon robi się plastyczny i połówki reflektora powinny dać się rozłączyć przy użyciu płaskiego śrubokręta (szpatułki).

Wszystko w sumie w teorii wydaje się relatywnie łatwe do ogarnięcia. Boje się tylko aby nie uszkodzić zaczepów lub reflektora. Mam pytanie czy ktoś już robił taki manewr z rozklejaniem lamp w mk IV ?

No ale jak to w naturze bywa pewnie rozebranie będzie o niebo łatwiejsze niż ponowne sklejenie i tu pojawia się temat co i do którego mam wątpliwości. Mianowicie ponowne skleje reflektora.

W sieci różne rzeczy można wyczytac :
  • Silikon budowlany
  • Klej do szyb
  • Silikon do klejenia akwariów (czyli klej do szyb pewnie)
  • Uszczelniająca masa bitumiczna [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
  • Uszczelniacz poliuretanowy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
  • Uszczelniacz dekarski [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
  • i specyfik który poradził mi znajomy lakiernik ze sporym stażem w branży to Poliuretanowa masa klejąco - uszczelniająca Bolla (wieśc niesie że na podobną masę producenci kleją reflektory [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tylko z drugiej strony również można wyczytać że na wszelkie uszczelniacze i kleje dekarskie ludziom odpadały klosze na ostrym słońcu, a po silikonach odpadały po kilku miesiącach klosze. Klejem do szyb skleję na amen, a zależy mi żeby ewentualnie móc rozkleić tą lampę w przyszłości gdyby sie zakurzyła lub ewentualnie jak niedokładnie skleję i będzie dalej parować żeby poprawić a nie szarpać sie z rozcinaniem kleju do szyb.

Czy ktoś mógł by mi coś doradzić ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
House Music it's a soul thing a body thind a spiritual thing
Kolor TDCI jest tylko jeden .... Panther Black

Ostatnio edytowane przez Misiecki ; 27-06-2013 o 07:48
Misiecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 15:25   #2
felicjan-f1
ford::average
 
Avatar felicjan-f1
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Białystok
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 127
Domyślnie Odp: Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie)

Butyl w tubce pod pistolet do silikonu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Właściciel stadniny 130 koni.....żrących ropę
felicjan-f1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 17:11   #3
ronin71
ford::average
 
Avatar ronin71
 
Imię: MAREK
Zarejestrowany: 03-12-2010
Skąd: Lokeren,Belgia(czasem Tarnów)
Model: mk-4,black panter
Silnik: 1600,125KM
Rocznik: 2009
Postów: 83
Domyślnie Odp: Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie)

Miałem ten sam problem rok temu, z tym że z lewym reflektorem. Zdemontowałem go, i obawiając się uszkodzenia w trakcie rozpoławiania zdecydowałem się na uszczelnienie silikonem dookoła , i o dziwo pomogło .Niestety tydzień temu problem powrócił , prawdopodobnie mrozy i naprężenia uszkodziły silikon i wilgoć ponownie dostaje się do środka,może jeszcze raz spróbuję , ale już przymierzam się do kupna nowego .
__________________
POZDRAWIAM -Marek Było kiedyś -oby to równie dobrze służyło http://emotikona.pl/emotikony/pic/2flaga.gif
ronin71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 19:26   #4
Misiecki
ford::average
 
Avatar Misiecki
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Model: Mondeo MkIV Silver X Panther Black
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie)

ronin71 no własnie to samo mi chodzi po głowie ale rozpołowienie i uszczelnienie będzie bardziej solidne tak mi się wydaje.
Teraz ciekawe czy ktoś z forum już to robił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak będziesz zmieniał to mogę odkupić po dobrej cenie bo chodzi mi projekt czarnych kloszy po głowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał felicjan-f1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Butyl w tubce pod pistolet do silikonu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
no własnie to jest zwykły uszczelniacz dekarski i spotkałem się z kilkoma opiniami że klosz po prostu spadł po długotrwałym staniu na słońcu.... poza tym boje się że się będzie mazał po lampie.
__________________
House Music it's a soul thing a body thind a spiritual thing
Kolor TDCI jest tylko jeden .... Panther Black

Ostatnio edytowane przez Misiecki ; 18-02-2013 o 19:32
Misiecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 20:36   #5
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie)

Te światła w mondeo to porażka, zarówno tylne jak i przednie;/
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2013, 07:28   #6
Misiecki
ford::average
 
Avatar Misiecki
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Model: Mondeo MkIV Silver X Panther Black
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie)

SrebnaStrzała nie zgodzę się z Tobą bo raz moje Mondeo nie jest nówką sztuką to raz, a dwa takie rzeczy się zdarzają w autach nawet dużo wyższej klasy bardzo często, słabe to jest co prawda ale co zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Widzę że nikt nie jest w stanie odpowiedzieć mi konretniej, jedni twierdzą że się da drudzy że zgrzane są fabrycznie z uszczelką.

Dzisiaj zamówiłem reflektor an alledrogo z poniszczonymi mocowaniami w roli królika doświadczalnego, do weekendu powinien przyjść więc na nim sprawdzę procedurę wygrzania i rozpołowienia reflektora. Wolę zrobić w ten sposób niż uszkodzić sprawny reflektor, a jeśli się da to wtedy zabiorę się za swoje.

Dam znać co i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
House Music it's a soul thing a body thind a spiritual thing
Kolor TDCI jest tylko jeden .... Panther Black
Misiecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2013, 12:45   #7
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie)

Moje światła które są nowe i których nikt mi nie chce naprawic w ramach gwarancji.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2013, 19:29   #8
Misiecki
ford::average
 
Avatar Misiecki
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Model: Mondeo MkIV Silver X Panther Black
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie)

Mój jest przed liftem.

Widzisz to ja z kolei mam tylko z przednimi problem .... , a może ty masz wywietrzniki zapieprzone po prostu.

I w ramach gwarancji nie chcą się zająć tematem parujących świateł, gwarancji 2 letniej producenta ?
__________________
House Music it's a soul thing a body thind a spiritual thing
Kolor TDCI jest tylko jeden .... Panther Black
Misiecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 15:21   #9
jacper77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2011
Skąd: Katowice
Model: MK 4 Kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie)

Witam
Czy udało się już rozłożyć reflektor? Też parował wcześniejszemu właścicielowi a mi pozostał zabrudzony i też chcę coś z tym zrobić.
jacper77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 22:03   #10
radekrogo
ford::advanced
 
Avatar radekrogo
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Elblag
Model: Mk4 SW Titanium Lunar Sky / Mk3 Ghia 130 Tdci 2004
Silnik: 2.0 Tdci 140 DFP/130 Tdci
Rocznik: 2011/2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Zaparowane reflektory (rozbiórka i uszczelnienie)

Ja mam Mondeo z Emiratów arabskich , 4 lata i drobny piasek w reflektorach jest, wiec uszczelki są lipne bo jak piasek przechodzi to co dopiero woda.
radekrogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.