Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2014, 09:06   #1851
droopsio
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

dziękuję za uprzejmą odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ok, tylko, że mój moduł nie ma obsługi USB. Czy mimo tego, muszę pozmieniać kable jak pisze kolega pgrob?

droopsio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2014, 09:33   #1852
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Re: Doinstalowanie modułu BT/VC

najprawdopodobniej tak, gdyż 8m5t jest stereo i ma na innych pinach wyprowadzenia dźwięku i korzysta z toru aux...
ps. mam już kabel usb gotowy oraz przygotowana wiązkę do toru audio, w sobotę zmiana...
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2014, 09:34   #1853
jvras
ford::average
 
Avatar jvras
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 81
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Hej, uwielbiam ten temat i mnogość informacji tu podanych, bo wreszcie niewielkim kosztem dołożyłem sobie USB i zrobiłem wszystko sam, ale po kolei:
Dotychczas miałem Convers, NX, AUX i VC oraz moduł 7S7T-19G488-BE, auto to Mondeo z 12/2007.
Zakupiłem 8M5T-19C112-EM (od Fiesty) oraz kabel z "fordowskim USB" (na szczęście dorwałem ten kabel w śmiesznie niskiej cenie ~3zł).
Wyjąłem kabelki z wtyczki AUX i wcisnąłem je zgodnie z instrukcją w piny 5,6,23 wtyczki BT (ścisnąłem końcówki kombinerkami żeby przeszły), AUX zostawiłem odpięty - jak mam MP3 z USB, to AUX jest mi niemal zbędny.
Moduł zadziałał od razu, sparowałem z telefonem (PIN pojawił się na ekranie radia), rozmowy działają; muzyka z USB też zadziałała od razu (wyświetla utwory na NXie, na Conversie oczywiście nie); VC działa. BT audio nie ma, ale wiem że ELMConfig mogę to aktywować.

Żeby jednak nie było zbyt różowo to pojawiły się 2 drobne problemy:
1) na Conversie (wersja softu 0804) miałem dotychczas wyświetlanie książki telefonicznej telefonu (Nokia e52, potem Lumia 920), po zmianie modułu mam dostęp do książki tylko z poziomu NXa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2) podczas rozmowy telefonicznej słychać buczenie od silnika jak dodaję gazu (problem zminimalizowałem ustawiając głośność w telefonie na MAX, a ściszając w aucie do poziomu "15"), podczas słuchania MP3 z USB słychać to buczenie tylko powyżej poziomu głośności "12"

Zrobiłem aktualizację NXa do SP5.3 i aktualizację modułu BT z USB, myślałem że chociaż pierwszy z problemów rozwiążę, ale niestety nie.
Przeczytałem cały ten temat i wiem że problemu nr 1 nikt dotychczas nie zgłaszał, spodziewam się że aktualizacja Conversa może pomóc ale z tym poczekam na soft z wizualizacją sygnałów czujników parkowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Problem nr 2 był zgłaszany ale nikt nie napisał czy któreś z proponowanych rozwiązań dokładnie pomogło, prócz tego:
Cytat:
Napisał KrasiaK
USB już działa i gra
Piski oczywiście się pojawiły... ale zostały prawie całkowicie wyeliminowane dzięki odpowiedniemu filtrowi...
Bazując na tej enigmatycznej wypowiedzi nie wiem jednak jaki filtr kupić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może taki zwykły ferrytowy by coś dał?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielokrotnie pisane było o wstawieniu izolatora pętli masy, jeśli komuś to pomogło to czy mógłby napisać co kupić i jak wstawić - na allegro takie urządzonka mają 2 kable wejściowe i 2 wyjściowe, a na schematach jest wstawiony miedzy 3 przewody.

Edit: zapomniałem napisać że na Coversie w menu "Telefon" po zmianie modułu mam 2 pozycje: ponowne wybieranie i status połączenia; tylko "Spis tel." z Conversa zniknął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez jvras ; 09-05-2014 o 20:47
jvras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2014, 13:13   #1854
ralf88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2013
Model: mondeo
Silnik: 2.0 benzyna+LPG
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

W zakładce wejścia AUX nie masz też: BT audio, I-pod,oraz USB na C+,
aby było ok musisz mieć soft powyżej 815 a tylko Mayak potrafi to podnieść
IDS (serwis) podniesie tylko do 815 i powiedzą,że te zegary(do 815)nie obsługują modułów z USB i zmienić w centralnej konfiguracji.
Wyświetlanie książki,połączeń odebranych,nie odebranych i wybranych zależy też od telefonu (nie dotyczy CS7T - on wyświetla z każdego telefonu)
ralf88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2014, 08:09   #1855
droopsio
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

w weekend pobawiłem się z podłączeniem modułu - zgdonie z rospiską z postu pgrob. Wszystko pięknie działa - dziękuję za pomoc.
droopsio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2014, 10:02   #1856
gloomy
ford::average
 
Avatar gloomy
 
Zarejestrowany: 18-11-2009
Skąd: SBE
Model: MK4 Mondeo
Silnik: 2.0 tdci + botox 173KM/409Nm
Rocznik: 2009
Postów: 186
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

w końcu udało mi się w sobotę znaleźć czas i zamontowałem moduł, manetkę, mikrofon i wiązkę. Wszystko chodzi bardzo fajnie, jestem bardzo zadowolony, przemawia do mnie miła pani po angielsku. Całość imprezy jakieś 700 zł. Jedyny problem mam z vc i cd playerem, mianowicie po wywołaniu cd player zostaje włączone radio, tak jakby cd nie wykrywało. Dla niezdecydowanych szczerze polecam instalację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gloomy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2014, 10:08   #1857
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Re: Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał jvras Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielokrotnie pisane było o wstawieniu izolatora pętli masy, jeśli komuś to pomogło to czy mógłby napisać co kupić i jak wstawić - na allegro takie urządzonka mają 2 kable wejściowe i 2 wyjściowe, a na schematach jest wstawiony miedzy 3 przewody.
masz na myścli coś takiego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lub
http://www.google.com/imgres?imgurl=...w=1408&bih=692
tam są przecież po dwie żyły (kanał lewy i prawy) oraz masa - która nota bene jest separowana....

ten ferryt, który pokazałeś się do tego nie nadaje, on wprowadza indukcyjność, aby zlikwidować pojemność kabla (tak na chłopski rozum)
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2014, 22:58   #1858
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Pytanie dla tych co mają piny jeszcze w pamięci, albo wtyczkę na wierzchu.

Czy to mogą być piny, które będą pasować do wtyczki Bluetooth, którą można kupić w ASO Skody?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2014, 23:43   #1859
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Alem się uśmiał - czy myślisz że ktoś ogląda te piny pod mikroskopem?

Byl już podawany vagowski numer części - przeszukaj watek po skoda
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2014, 00:34   #1860
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Oj się czepiasz. Taki obrazek był, to taki wkleiłem. Lepszego byś nie znalazł ;P

Z szukajki korzystać umiem, a ten temat przeczytałem praktycznie cały w czasie kiedy montowałem u siebie moduł. Czytałem też posty o wtyczce w ASO Skody (sam taką kupiłem), piny z demobilu były, bo nie mogłem znaleźć informacji gdzie i jakie dorwać do zaciśnięcia taniej niż po 30 za parę, co uważam za złodziejstwo. Tamte to jednak coś innego, nie same piny, a kable z zaciśniętymi pinami i nr części się nie zgadza, dlatego pytam.

Chciałem się podzielić, ale dopiero jak będę pewny, że to to co trzeba.

Jak nie, to nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.