Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-07-2012, 16:51   #1
Los_Dawidos
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 24-10-2011
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 3
Domyślnie Focus w dieslu? A może Astra lub C4?

Witam.

Poszukuję samochodu do ok. 20000PLN (oczywiście im mniej, tym lepiej) i najbardziej biorę pod uwagę coś z wymienionej trójki w temacie. W grę wchodzi tylko hatchback, 5-drzwiowy. Silnik to 100-110 konny diesel.

Z tych aut znam tylko Focusa, lecz tylko w benzynie. Nie wiem jak jest z silnikami diesla w Focusie i tego punktu się najbardziej obawiam. Generalnie czy za 20 tys. znajdę coś rozsądnego z tego typu silnikiem z 2005 roku? Czy to raczej za mało pieniędzy na dobry egzemplarz? Na co zwracać uwagę w Focusie z tym silnikiem, gdy będę go oglądał?

Może ktoś z was ma porównanie Focusa z Astrą lub C4? I jeszcze jedno czy DPF był tłuczony w każdym 1.6 TDCI/HDI czy jest szansa trafić auto bez tego dziadostwa? I jak wyglądają koszty napraw w 1.6 TDCI i co najczęściej pada?

Teoretycznie rzecz biorąc najbardziej podoba mi się Astra, ale Forda z kolei jest szansa trafić młodszego w podobnych pieniądzach.

Proszę o jakieś porady, opinie jak wy byście tą sytuację widzieli. Pozdrawiam.

Los_Dawidos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 13:00   #2
the_eagle
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-09-2006
Skąd: Warszawa
Model: kiedyś mondeo MK5
Silnik: kiedyś 1.5 EB
Rocznik: był: 2016
Postów: 95
Domyślnie Odp: Focus w dieslu? A może Astra lub C4?

Cytat:
Napisał Los_Dawidos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.

Poszukuję samochodu do ok. 20000PLN (oczywiście im mniej, tym lepiej) i najbardziej biorę pod uwagę coś z wymienionej trójki w temacie. W grę wchodzi tylko hatchback, 5-drzwiowy. Silnik to 100-110 konny diesel.

Z tych aut znam tylko Focusa, lecz tylko w benzynie. Nie wiem jak jest z silnikami diesla w Focusie i tego punktu się najbardziej obawiam. Generalnie czy za 20 tys. znajdę coś rozsądnego z tego typu silnikiem z 2005 roku? Czy to raczej za mało pieniędzy na dobry egzemplarz? Na co zwracać uwagę w Focusie z tym silnikiem, gdy będę go oglądał?

Może ktoś z was ma porównanie Focusa z Astrą lub C4? I jeszcze jedno czy DPF był tłuczony w każdym 1.6 TDCI/HDI czy jest szansa trafić auto bez tego dziadostwa? I jak wyglądają koszty napraw w 1.6 TDCI i co najczęściej pada?

Teoretycznie rzecz biorąc najbardziej podoba mi się Astra, ale Forda z kolei jest szansa trafić młodszego w podobnych pieniądzach.

Proszę o jakieś porady, opinie jak wy byście tą sytuację widzieli. Pozdrawiam.
W cenie 20tys możesz kupic focusa II z roku 2005-2007 przed FL. HB bez DFP i diesel tylko z silnikiem 1.8 tdci 115KM - bedzie więcej spalał niż 1.6 tdci ale 1.8 jest wyraźnie mocniejszy.
Co do astry III jak rozumiem, to kupisz diesla ale 1.7 CDTI który jest zdecydowanie słabszym i gorszym silnikiem niż w.w w fordzie. Lepszym jest fiatowski 1.9 CDTI ale za tą cenę raczej go nie znajdziesz. Druga sprawa to osiągi - astra jest duuuuużo cięższa od focusa i ma znacznie gorsze osiagi - więcej pali, gorzej przyspiesza i ma dziadoskiego diesla 1.7. Astra ma też gorsze zawieszenie i bardziej awaryjne a także dużo gorszy układ kierowniczy. Generalnie astra III jest gorszym samochodem w stosunku do focusa II. Zaletą astry są za to tańsze zamienniki części i więcej serwisów znających te samochody niż fordy.
Co do C4 to osiągi 1.6 HDI 110KM bedą porównywalne do focusa ale masz z tyłu jak w astrze belkę skrętną zamiast zawieszenie wielowahaczowego. Oznacza to że gorzej będzie się prowadzić. Kolejna sprawa to idiotyczne zegary w C4 i kierownica z nieruchomym środkiem... co kto lubi. C4 będzie najbardziej nastawiony na komfort , astra to coś po miedzy focusem a C4. Focus bardziej na dynamiczną jazdę. Jeżeli lubisz spokojnie jeździć to C4 będzie dobrą opcją , jeżeli lubisz prowadzić i czuć samochód to zdecydowanie focus.
__________________
--
Pozdrawiam
Rafał

W pogoni za marzeniem
the_eagle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2012, 16:56   #3
mateq111
ford::average
 
Avatar mateq111
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Skąd: Trzebinia/Kraków
Model: Astra III/Focus II
Silnik: 1.7 CDTI/1.8 TDCI
Rocznik: 2010/2007
Postów: 119
Domyślnie Odp: Focus w dieslu? A może Astra lub C4?

Ja miałem Astre III kombi 1.3 CDTI a teraz mam Focusa II 1.8 TDCI też w kombi.
Silników nie ma co porównywać. Ale jak na 1.3 i 6 biegową skrzynie dawała radę.
W kwestii wnętrza lepiej czułem się w Astrze jakoś lepiej to spasowane. Niżej się siedzi. W foce te zegary i deska jak w minivanie. Bagażnik większy wydaje mi się w Focusie. W kwestii prowadzenia dużej różnicy nie ma wdł mnie.
Proponuje przejechać się jednym i drugim i podjąć decyzję które lepsze.
Astra najlepiej 1.9 CDTI ale czy znajdziesz w tych pieniądzach, musisz poszukać.
Z tego co pamiętam ty były 1.6 TDCI 109km bez DPFa; awarie-często słyszy się o zatkanym smoku olejowym. A tak to standard diesla czy to w Astrze czy Focusie, kwestia w jakim stanie ale: turbo, dwumasa+sprzędło, wtryski. Ceny elementów zawieszenia obstawiam, że porównywalne.
mateq111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2012, 14:18   #4
the_eagle
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-09-2006
Skąd: Warszawa
Model: kiedyś mondeo MK5
Silnik: kiedyś 1.5 EB
Rocznik: był: 2016
Postów: 95
Domyślnie Odp: Focus w dieslu? A może Astra lub C4?

Cytat:
Napisał mateq111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem Astre III kombi 1.3 CDTI a teraz mam Focusa II 1.8 TDCI też w kombi.
Silników nie ma co porównywać. Ale jak na 1.3 i 6 biegową skrzynie dawała radę.
W kwestii wnętrza lepiej czułem się w Astrze jakoś lepiej to spasowane. Niżej się siedzi. W foce te zegary i deska jak w minivanie.
1.3 diesel w kompakcie to poroniony pomysł ponad to astra III to jeden z najcięższych kompaktów w klasie a dodatkowo ma jedną z najniższych mocy na kołach co w efekcie oznacza że model 100KM astry przyspiesza tak samo jak 120KM focus czy inny golf.

Cytat:
Napisał mateq111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bagażnik większy wydaje mi się w Focusie.
HB5 astra III ma 380l a focus II 385 wiec różnica prawie żadna. Tyle że focus ma niezależne zawieszenie wielowahaczowe które zajmuje mnóstwo miejsca i z tego powodu ma taki bagażnik podczas gdy astra ma zawieszenie półzależne z belką skrętną i mimo to nie ma większego bagażnika - słowem żenada. Dla porównania honda civic HB5 ma o 50l większy bagażnik właśnie dzięki zastosowaniu uproszczonego zawieszenia w postaci belki.

Cytat:
Napisał mateq111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W kwestii prowadzenia dużej różnicy nie ma wdł mnie.
Jak jeździsz spokojnie to powinno ci się rzucić w oczy wybieranie nierówności przez zawieszenie w astrze. Żeby astra prowadziła się równie pewnie co focus w zakrętach zawieszenie z tyłu musi być sporo twardsze i gorzej wybierać nierówności. Z drugiej strony zawieszenie w focusie II jest bardziej miękkie niż w focusie I czyli masz większy komfort podróżowania a z drugiej strony dzięki zastosowaniu zawieszenia wielowahaczowego masz pewność prowadzenia w zakrętach. Takiego połączenia nie da się osiągnąć stosując belkę z tyłu. Będzie wiec albo tłukło albo się przechylało...

Cytat:
Napisał mateq111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuje przejechać się jednym i drugim i podjąć decyzję które lepsze.
Astra najlepiej 1.9 CDTI ale czy znajdziesz w tych pieniądzach, musisz poszukać.
Z tego co pamiętam ty były 1.6 TDCI 109km bez DPFa; awarie-często słyszy się o zatkanym smoku olejowym. A tak to standard diesla czy to w Astrze czy Focusie, kwestia w jakim stanie ale: turbo, dwumasa+sprzędło, wtryski. Ceny elementów zawieszenia obstawiam, że porównywalne.
Zatykany smok olejowy w mazda 6 2.0CD to norma. W focusie 1.6 tdci to wynik stosowania badziewnych olejów albo brak jego wymian na czas i tylko tego. W silniku 1.8tdci ani razu nie słyszałem o takim problemie, to samo w 2.0 tdci.
__________________
--
Pozdrawiam
Rafał

W pogoni za marzeniem
the_eagle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.