Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2009, 13:51   #1
gosciak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Mazury
Model: Mondeo MK3 kombi GHiA
Silnik: TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Dziwnie odpala na zimnym silniku (sprężynka)

witam, mam Mondeo kombi GHiA 2002 r. TDCI 130 KM i od pewnego czasu mam problem tylko przy odpalniu zimnego silnika (po nocce w garażu) lub parkingu, odbywa się to tak:
po przekręceniu zapłonu gaśnie kontrolka świec i auta nie da się uruchomić, przekręcam drugi raz gaśnie kontrolka i znów nici z uruchomienia, po trzecim razie sprężynka nie gaśnie a mruga i auto też nie pali, po 4 razie kontrolka gaśnie i auto odpala. Dzieje się tak tylko przy zimnym silniku, kontrolka nigdy nie zapala się podczas jazdy, auto nie słabnie, obroty w normie, przy przyśpieszaniu na każdym biegu nic się nie pokazuje, auto jest dynamiczne, dziś jeszce spóbowałem inaczej odpalić, 3 razy podgrzewałem świece bez kręcenia i auto odpala, wtyski mam zrobione w grudniu, łacznie z czyszczeniem pompy, auto ma 145 tys. przebiegu, paliwko tankuję na Shell'u, proszę o radę, być może to kwestia świec żarowych???


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 09-07-2013 o 13:02
gosciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2009, 14:08   #2
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Re: [MK3] Problem przy odpalaniu zimnego silnika (sprężynka)

Jeśli mówisz że po trzecim (pod rząd) podgrzaniu silnik odpala to raczej obstawiałbym właśnie świece żarowr. Może właśnie któraś odmówiła posłuszeństwa :fcp9 :fcp9 :fcp9
Takie jest moje zdanie ale może ktoś inny z życzliwych forumowiczów wypowie się i będzie innego zdania?
Pozdrawiam :fcp1
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2009, 21:12   #3
Markbroda1
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Skąd: Połczyn Zdrój
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDci
Rocznik: 2002
Postów: 174
Domyślnie Re: [MK3] Problem przy odpalaniu zimnego silnika (sprężynka)

Witam!Ciężka sprawa bo prawda jest taka że w sprawnym silniku nawet przy przepalonych 2 świecach silnik powinien odpalić ,może telepotać się przez chwile ale powinien zapalić.Informacja od dobrego mechanika mechanika pracującego w fordze.
__________________
Światło ze słońca leci miliardy kilometrów , człowiek na Ziemi stoi i robi.......CIEŃ.
Markbroda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2009, 21:35   #4
LukiSbkw
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-12-2007
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1999
Postów: 18
Domyślnie Re: [MK3] Problem przy odpalaniu zimnego silnika (sprężynka)

też stawiał bym na świece żarowe bo miałem ten sam problem co Ty. Problem miałem z odpaleniem auta tylko z rana na zimnym silniku później auto odpalało za każdym razem :fcp1
LukiSbkw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2009, 06:21   #5
gosciak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Mazury
Model: Mondeo MK3 kombi GHiA
Silnik: TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Re: [MK3] Problem przy odpalaniu zimnego silnika (sprężynka)

wczoraj spróbowałem zagrzać 2 razy i też odpala, tydzień temu badałem go pod kompem przed kupnem (kupiłem w czwartek 5 lutego) sprawdzili mi wszystko: abs, pompy,wtryskiwacze, przepływomierze, ładowanie, poduchy, klimy, itp. ZERO błędów a tu po tygodniu coś się dzieje, mam nadzieję że to świece, dowiem się jak pojadę do serwisu, dzięki i pozdrawiam
gosciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2009, 18:32   #6
gosciak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Mazury
Model: Mondeo MK3 kombi GHiA
Silnik: TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Re: [MK3] Problem przy odpalaniu zimnego silnika (sprężynka)

czy taki problem może powodwać immobilizer w kluczyku? dziś odpaliłem z migającą sprężynką (wcześniej się nie dawało) i jechał a ona sobie mrugała, auto nie traci mocy, nie gaśnie, reaguje na pedał gazu, jazda do 180 km/h i nic się nie dzieje, zgasiłem pod domem, odpaliłem i nie ma sprężynki ???
gosciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2009, 21:54   #7
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Re: [MK3] Problem przy odpalaniu zimnego silnika (sprężynka)

:fcp6 :fcp6 :fcp9 :fcp9 :fcp9 :fcp9 :fcp9
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2009, 11:35   #8
zibizw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2007
Skąd: Łask
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Re: [MK3] Problem przy odpalaniu zimnego silnika (sprężynka)

zgodnie z instrukcją migająca sprężynka to błędy układu podgrzewania proponuje odstawienie woziku pod dobry tester ale sprawdzić wtedy gdy ten problem występuje czyli rano ja walczyłem z brakiem mocy jak zmarzł na mrozie jak sie rozgrzał i wyłączyłem go chwile postał to jechał bez problemu diagnozowanie wozika nic nie dawalo jak pojechałem do diagnosty dopiero jak sie podłączył rano jak był zmarznięty to wykazał problemsy i wcale ECU nie trzymał w pamięci jakichkolwiek błedów jak jechał to wszystko było ok. Sprawdź swiece zarowe miernikiem albo przewodem z żarówką pamiętaj że najwazniejsza jest na 1 cylindrze.
zibizw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2009, 18:17   #9
gosciak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Mazury
Model: Mondeo MK3 kombi GHiA
Silnik: TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Re: [MK3] Problem przy odpalaniu zimnego silnika (sprężynka)

muszę właśnie to spradzić, ta cholerna sprężynka nie powoduje żadnych skutków, auto czy zimne czy ciepłe jeżdzi normalnie
gosciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.