Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2009, 14:13   #1
vip03
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo sedan MK2
Silnik: 1800 benzyna\LPG Zetec srebny
Rocznik: 1998
Postów: 172
Domyślnie Dziwny odgłos podczas skrętu?

Witam Mam następujący problem. Podczas skrętu w prawo tylko na biegu (najlepiej słychać gdy jest to w prawo i pod górke ale nie musi być górki) słychać takie chrobotanie lub jakby jakieś tarcie. Na luzie można skręcać w każdą stronę ostro i jest cicho. Natomiast u mnie występuje jeszcze takie jak by szarpnięcie podczas np wyjeżdżania z uliczki w prawo. Byłem u mechanika i jak sprawdzał to niby przeguby luzów nie mają i stwierdził że może to powodować sworzeń bo nie wygląda najlepiej chociaż mi to właśnie wygląda na przegub może do innego mechanika jeszcze podjechać? Proszę o pomoc czy sworzeń lewego przedniego koła może powodować takie chrobotanie, szum podczas skrętu i szarpnięcie podczas ruszania lub przy wolnej jeździe w prawo nagłym dodaniu gazu?? Dodam jeszcze że podczas np mocnego ruszenia (też najlepiej pod górke chociaż nie koniecznie może być nawet na prostych kołach) to samochód tak jak by lekko podskakiwał zamiast poprostu zamielić równo kołami to on tak jak by po pół obrotu koła co powoduje takie właśnie drgania (podskoki) A ostatnio jak wyjeżdżałem z garazu pod górke to słychać było pare razy takie zgrzyty jak by coś przeskoczyło ?

vip03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2009, 17:41   #2
jakob61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-09-2008
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo combi /ghia/
Silnik: 1.8 TD endura
Rocznik: 1998
Postów: 290
Domyślnie Re: [MK2] Dziwny odgłos podczas skrętu?

Witam.
Sprawdż najpierw na szarpaku układ kierowniczy i przednie zawieszenia. W ostateczności wjedż na kanal i rozchuśtajcie porządnie auto a z dołu fachowiec musi szukać luzów przy jednoczesnym ruszaniu kierownicą ... tyle tylko że do tej operacji trzeba kilku mocnych chłopa :fcp2
jakob61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2009, 19:00   #3
vip03
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo sedan MK2
Silnik: 1800 benzyna\LPG Zetec srebny
Rocznik: 1998
Postów: 172
Domyślnie Re: [MK2] Dziwny odgłos podczas skrętu?

Dzięki za odpGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Czyli to może być coś z zawieszeniem np ten sworzeń ? dodam tylko że tak się dzieje tylko na biegu na luzie mozna ostro stręcać i cisza. W takim razie w najbiższym czasie przejade się na te szarpaki. Może ktoś poleci gdzie na takie szarpaki podjechać okolice Gdyni?
vip03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2009, 19:45   #4
ernesto51
ford::amateur
 
Imię: Ernest
Zarejestrowany: 04-02-2009
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.6 kat
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Re: [MK2] Dziwny odgłos podczas skrętu?

ja mialem podobny problem tyle ze przy skrecaniu w lewo w prawym kole cos wydawalo niepokojace dzwieki i jak sie okazalo byl to przegub
ernesto51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2009, 16:28   #5
zibizw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2007
Skąd: Łask
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Re: [MK2] Dziwny odgłos podczas skrętu?

masz typowe objawy roawalonych przegubów na luzie nie klekocze bo nie są obciążone. a mieszki ochronne masz ok? czysto w nadkolach? nie zafajdane smarem grafitowym? albo lubisz poszaleć albo poprzedni właściciel to robił chyba że autko zarabia na siebie.
zibizw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2009, 17:26   #6
vip03
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo sedan MK2
Silnik: 1800 benzyna\LPG Zetec srebny
Rocznik: 1998
Postów: 172
Domyślnie Re: [MK2] Dziwny odgłos podczas skrętu?

Moim zdaniem tez to wygląda na przeguby ale niby mechanik ogladał i mówił że nie widzi jak on to określił luzów. Czyli mieszki ochronne chyba są oki bo inaczej widział by smar ale w sumie to tak tylko przy okazji go o to zapytałem żeby tak szybko rzucił okiem. Jutro jak będzie jasno to sobie jeszcze dokładnie obejrze. A czy taki przegub może byc też niesprawny jeżeli smar nie wycieka? Miałem jeszcze na te szarpaki podjechać ale nie znalazłem w tym tygodniu czasu. Niestety już jak go kupowałem to właśnie z taki objawem i tak już pół roku jezdze ale szykuje mi się wieksza podróż latem i tak pomału staram się eleminować pewne nie dociągnięcia ponieważ tak odrazu wszystko to niestety budżet nie pozwala a od kupna miałem już nie małe wydatki np.(uszczelka pod głowicą :fcp5 )
vip03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2009, 19:29   #7
low_radiation
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2005
Skąd: lubelszczyzna
Model: Galaxy
Silnik: 2.3 + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 170
Domyślnie Re: [MK2] Dziwny odgłos podczas skrętu?

stawiam na przegub wewnętrzny- do pewnego momentu "bezobjawowo" przy sprawdzaniu, po pewnym czasie półośka latała aż miło...
__________________
...bo nie każda morda pasuje do FORDA !
low_radiation jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2009, 14:45   #8
vip03
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo sedan MK2
Silnik: 1800 benzyna\LPG Zetec srebny
Rocznik: 1998
Postów: 172
Domyślnie Odp: [MK2] Dziwny odgłos podczas skrętu?

Wiec tak osłony przegubów są całe i nie widać tak żadnego smaru natomiasy wyszło że mam do wymiany tuleje wachacza po obu stronach i sworznie także po obu stronach. W warsztacie chcą 350 zł i tak się zastanawiam czy samemu nie wyjąć wachcza i wymienić te tuleje i sworznie tylko że tych tuleji to pewnie w domu nawet na imadle się nie wymieni ? A poza tym mam pytanie czy takie chrobotanie mogą powodować te elementy ? Głównie chodzi mi jakie objawy są przy uszkodzonym sworzniu ?
vip03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2009, 16:42   #9
krzyST200
ford::advanced
 
Avatar krzyST200
 
Zarejestrowany: 18-02-2009
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: VW Passat B6
Silnik: 2,0 TDI 173km/403Nm powerd by Heko
Rocznik: 2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: [MK2] Dziwny odgłos podczas skrętu?

do wymiany tuleii musisz mieć prasę.ja stawiam zdecydowanie na przegub wewnętrzny
__________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, jedziesz zbyt wolno” Sir Stirling Moss
pozdrawiam, Krzyś
brzmienie mojej V-ki:http://www.youtube.com/watch?v=lQkKe6OcUlU
ST w akcji: http://www.youtube.com/watch?v=P9MhkvvDYik
Brzęczyszczykiewicz: http://www.youtube.com/watch?v=ix5dB...eature=channel
krzyST200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2009, 16:59   #10
tomek
 
Postów: n/a
Smile Odp: [MK2] Dziwny odgłos podczas skrętu?

Wcale nie musi miec prasy. Ja wymienialem w domowych warunkach i poszło pieknie (w 2 osoby) A co do tego halasu przy skrecaniu to u mnie stabilizator obcierał o wachacz podczas gdy samochod na zakrecie sie przechylił. A le u mnie to bardziej wycie było niz chrobotanie. Stawiam na przegub, typowe objawy.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.