Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2010, 21:03   #971
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pompka wspomaga obieg płynu i jeśli wysiądzie to nie działa dogrzewacz, ale tylna nagrzewnica grzeje goni to pompa wody.

No to dziwne bo widziałem (nawet dzisiaj) wiele postów i opinii na elektrodzie ,że w przypadku kiedy z tyłu nie ma ogrzewania winnym może być właśnie ta dodatkowa pomka płynu.

U mnie w tej chwili leci takie letnie powietrze zupełnie nie wiedzieć czemu i mam problem z pomką dogrzewacza.

Pozdr,

amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 05:02   #972
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

DO KOLEGI PIOKOLO
z tego co pamietam bo mam akie samo ogrzewanie, to na tę dolną pompke idzie z piecyka sterowanie bezpośrednio. Trzeba sprawdzić czy pojawia się tam napięcie, ew. jeszcze w Vagu czy jest sygnał wysterowania (można w Vagu zrobic test elementów dogrzewacza i chyba pompka tam powinna być)

Ostatnio edytowane przez marwyk ; 15-01-2010 o 05:05
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 09:32   #973
piokolo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Legionowo
Model: Mondeo 1.8 benz,;Mondeo III;Galaxy MKII,Galaxy MKIII
Silnik: 1,9 TDI 110 kW BTB
Rocznik: 1998,2003,2005,2013
Postów: 17
Smile Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał marwyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DO KOLEGI PIOKOLO
z tego co pamietam bo mam akie samo ogrzewanie, to na tę dolną pompke idzie z piecyka sterowanie bezpośrednio. Trzeba sprawdzić czy pojawia się tam napięcie, ew. jeszcze w Vagu czy jest sygnał wysterowania (można w Vagu zrobic test elementów dogrzewacza i chyba pompka tam powinna być)
sprawdziłem, wiązka idąca do piecyka rozgałęzia się przed nim na dwie - jedna idzie do piecyka D5S-F , druga do pompki. Wydaje mi sie że sterowanie obydwu pompek odbywa się za pomocą przekaźnika wysterowywanego ze sterownika piecyka. Przekaźniki namierzyłem za bezpiecznikami- tylko który???? jest ich tu ze dwadzieścia na dwóch poziomach.:-)
Mam nadzieję że ktoś z Was testował juz ten problem, bo inaczej czeka mnie żmudna praca - po kabelku do kłębka ;-). Niestety nie posiadam Vaga, więc muszę wszystko robić na piechotę.

Ostatnio edytowane przez piokolo ; 15-01-2010 o 14:29
piokolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 18:05   #974
urban233
ford::average
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 04-03-2009
Skąd: zachodniopomorskie
Model: mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

witam mam takie pytanko u siebie mam dogrzewacz d3wz ale już mam go dosyc i chcem założyć d5wz czy pompke paliwa muszę też wymienić ?dzięki
urban233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 20:21   #975
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał piokolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdziłem, wiązka idąca do piecyka rozgałęzia się przed nim na dwie - jedna idzie do piecyka D5S-F , druga do pompki. Wydaje mi sie że sterowanie obydwu pompek odbywa się za pomocą przekaźnika wysterowywanego ze sterownika piecyka. Przekaźniki namierzyłem za bezpiecznikami- tylko który???? jest ich tu ze dwadzieścia na dwóch poziomach.:-)
Mam nadzieję że ktoś z Was testował juz ten problem, bo inaczej czeka mnie żmudna praca - po kabelku do kłębka ;-). Niestety nie posiadam Vaga, więc muszę wszystko robić na piechotę.
Pompka przy piecyku jest sterowana bezposrednio ze sterownika pieca bez przekaźnika, natomiast ta druga koło filtra paliwa, to oczywiscie przez przekażnik, a numer jego mogę znaleść, ale ta jest sterowana z ECU, a nie z pieca.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 21:18   #976
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Zakupiłem sitko i w komplecie są także gumowe oringi. Gdzie one dokładnie idą?
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 21:52   #977
KRAŚNYM
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Skąd: Bielsk
Model: GALAXY
Silnik: 1,9 TDI 130
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam.
Mam problem z vebastem.
Gdy temp.na dworze spada poniżej -10' vebasto startuje a po kilku min. się wyłącza no i z tyłu nie mam ogrzewania.Przy wyższycch temp.wszystko jest ok. ktośmi coś podpowie?
KRAŚNYM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 22:28   #978
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Pacific tdi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakupiłem sitko i w komplecie są także gumowe oringi. Gdzie one dokładnie idą?
Czerwony oring w komorę spalania, bedziesz go zresztą widzał po wyjeciu obudowy świecy z sitkiem, a zielony na podajnik paliwa / oznaczenie czerw. strzałką /
Przy wymianie sitka i demontowaniu obudowy swiecy z podajnikiem paliwa, nie trzeba rozpoławiać pieca tylko wykrecić z dołu pod swiecą czujnik płomienia, co zwolni trzymająca to wszystko blaszkę, tylko ostroznie nim kręcić, aby nie ukrecić kabelków. Mozna też wypiąć te dwa piny z wtyki dla bezpieczeństwa kabelków, za pomocą cienkich drucików.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg PIECYK2.jpg (23.7 KB, 261 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 15-01-2010 o 22:33
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 22:42   #979
sebus1977
ford::beginner
 
Avatar sebus1977
 
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Jelenia Góra
Model: seat alhambra
Silnik: 1.9 TDI (116)
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał urban233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam mam takie pytanko u siebie mam dogrzewacz d3wz ale już mam go dosyc i chcem założyć d5wz czy pompke paliwa muszę też wymienić ?dzięki
pompka paliwa powinna być ta sama pasuje ona do ogrzewan 3i5 kw dlatego ogrzewania d3wz id5wz roznia sie tylko mocą
sebus1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 05:53   #980
kk1313
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2007
Skąd: Rybnik
Model: VW Sharan
Silnik: 1.9 TDI AFN 110KM
Rocznik: 1998
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał urban233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam mam takie pytanko u siebie mam dogrzewacz d3wz ale już mam go dosyc i chcem założyć d5wz czy pompke paliwa muszę też wymienić ?dzięki
Witam
Pompe paliwa na 100% musisz podmienic. W modelu D3wz pompa jest słabsza (mniejsza wydajność). Ty musisz mieć pompę od 3.1-5KW. Na tej słabszej pompce webasto d5wz sie uruchomi ale nie "rozwinie" pełnej mocy. Drugi problem to wyprowadzenie zasilania do tej pompki. W modelu d3wz sa to piny 3 i 4 a w modelu d5wz tylko 4. Masę do pompki musisz podłączyc gdzieś indziej, chociaż ktoś pisał na forum, że nic nie robił i pompa ruszyła. Ja swoje będę podmieniał w poniedziałek, tak więc dowiem sie wszystkiego poniedziałek. Pozdrawiam.
kk1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.