Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2009, 20:53   #491
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Rocker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

2. Jak wobec tego odblokować sterownik dogrzewacza w tym modelu ?

Dodam że przeczytałem cały ten temat i nie znalazłem odpowiedzi.

Pozdrawiam.
Wydaje mi si e że musiałem pisać;
Jak nie mozesz sie połączyc z piecykiem, za pomocą programu VAG, a chcesz zresetować sterownik, to trzeba wypiąć na chwilę tą 10-cio pinową wtykę w srodku, co idzie do EPROMU - sterownika. Trzeba do tego zdjąć tylną obudowę, tak jak do wymiany ąwiecy.
Pozdr.

Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2009, 01:18   #492
radzioradzio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: mazowsze
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI WGR/ 2.0 TDCI 140
Rocznik: 98/ 2007
Postów: 207
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

To może opiszę swój problem nie działającego dogrzewania w 1.9TDI.
Otóż zwarłem czujnik temperatury a na wypiętej kostce od dogrzewacza sprawdziłem napięcia
1-2 pin 12V na pinie 6 i 7 podawane jest napięcie w zależności czy samochód pracuje i jak jest zwarty czujnik ---czyli prawidłowo.
Gorzej z pinami 3-4 podawałem napięcie 12V i cisza, nie ma żadnych ruchów na pompce.
dzisiaj zanurkowałem żeby na krótko podpiąć pompkę do aku. Dawałem napięcie impulsowo na zmianę biegunami i cisza żadnych stuków żadnej reakcji pompy.

1.Rozumiem że od tego muszę zacząć (pompa)?

Jeszcze jedno co mnie nurtuje to fakt że po podpięciu kostki do dogrzewacza napięcie 12V jest do tej pompki cały czas podawane. Czy auto jest załączone czy nie cały czas na przewodach od pompki jest 12V.

2.Czyżby sterownik był też uwalony.
radzioradzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2009, 18:06   #493
Rocker
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Lublin
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDI AFN 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam, dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi, a co do przyczyn - to podejrzewam ten dodatkowy akumulator, mierzyłem go i ma ok. 11V bez obciążenia, kiedy jeszcze działał dogrzewacz (ze 2 miesiące temu) to po włączeniu dogrzewacza (silnik wyłączony) napięcie na tym aku spadało do ok.10V i dogrzewacz się wyłączał. Dlatego odpuściłem sobie grzanie postojowe i sądziłem że jak zapalam auto to dogrzewacz bierze napięcie z głównego aku (tego pod maską) i powinno być ok. Jednak teraz po przemyśleniu tego sądzę że:
- kiedy rano (przy ok -20 st.C) włączałem zapłon kontrolka świec (diesla) świeciła długo (ok.10 - 15 sek) w tym czasie zwykle załączało się dogrzewanie (słyszałem wentylatorek od przewietrzania, a po chwili cykanie pompki) no i zaraz po tym kręciłem rozrusznikiem - wszystko było dobrze dopóki ten aku pod siedzeniem jeszcze jakoś dawał radę. Ale przy tych mrozach pewnie nie dał rady i (coś tam coś tam) sterownik się musiał zawiesić (zablokować).
Z resztą na pewno jest zablokowany bo jak uruchamiam ogrzewanie zegarem - to pojawia się na nim symbol grzania ale jest cisza nic nawet nie cyknie. Więc zamierzam go odblokować i wymienić aku , no i tutaj podziękowania dla Stefano za opis odblokowania . Aha przed zablokowaniem dogrzewacz nie kopcił, działał wzorowo, a co do temp. zewnętrznych to zegarem włączałem go w lecie (+25st. C da dworze, ale silnik zimny-tzn. też ma 25st.C) no i działało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . No to w wolnej chwili zabiorę się za to i zobaczymy.
Pozdrawiam
Rocker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2009, 09:45   #494
mna79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: LEGNICA
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 12
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witaj Rocker, miałem podobny problem w Mk1, sterownik resetuje pamięć po odłączeniu od akumulatora, przynajmniej tak jest u mnie, nie trzeba odblokowywać go przez złącze, mój Galaxy jeździł 3 lata bez dogrzewacza bo kupiłem go od kolegi który nie wiedział że coś takiego jest w samochodzie, okazało się że są urwane kabelki przy pompce paliwa, podłączyłem kabelki i dogrzewacz nie chciał wystartować, odłączyłem aku na 30min i odpalił od razu, chodzi teraz jak szalonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam
mna79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2009, 11:54   #495
Rocker
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Lublin
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDI AFN 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Próbowałem go resetować poprzez odłączenie aku, w ten sposób że odłączyłem obydwa aku na całą noc i nic to nie dało. Dziś posprawdzałem bezpieczniki są ok. napięcie na dodatkowym aku jest 13,2 V a dogrzewacz nawet nie jęknie. Myślę że zresetuję go tak jak pisał
Stefano , ale na razie nie mam warunków żeby się wczołgać pod auto.
Rocker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2009, 20:04   #496
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Rocker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbowałem go resetować poprzez odłączenie aku, w ten sposób że odłączyłem obydwa aku na całą noc i nic to nie dało. Dziś posprawdzałem bezpieczniki są ok. napięcie na dodatkowym aku jest 13,2 V a dogrzewacz nawet nie jęknie. Myślę że zresetuję go tak jak pisał
Stefano , ale na razie nie mam warunków żeby się wczołgać pod auto.
Tak jak piszesz wypiecie wtyczki zasilajacej nic nie da, mam to sprawdzone wiele razy, trzeba wypiąć sam sterownik, sprawdz przy okazji czy świeca ma obwód, ale uwaga jest na 8 V, czyli nie podpinaj pod aku.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2009, 21:23   #497
Georg 19547
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-09-2008
Skąd: Smętowo Gr
Model: Van
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1996
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Tomku, ja wręcz wychodzę z podziwu dla twojego uporu w celu podłączenia Vebasto w twoim Galaxy . Też mam 1996r 1,9 TDI. Widzę pod spodem że coś takiego tam jest, ale mam już 55 lat i nie znam się na elektronice samochodowej. Pozdrowienia z pomorza przesyła Georg19547
Georg 19547 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2009, 07:57   #498
mike_111
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Jawor-zno
Model: SEAT ALHAMBRA
Silnik: 1,9 TDI <--> 115KM AUY
Rocznik: 2002
Postów: 93
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Mam pytanie do kolegów, czy przegrzewanie się układu i błąd 1410 wiąże się tylko z dodatkową pompą obiegu cieczy w układzie?
Wymieniłem szczotki a on dalej się przegrzewa i wyłącza, nie chce rozbierać tej pompki non stop ponieważ boje się że pourywają się te metalowe zatrzaski.
__________________
SEAT ALHAMBRA 2002
1,9TDI 115KM AUY
mike_111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2009, 12:05   #499
robdemolka
ford::advanced
 
Avatar robdemolka
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 14-03-2008
Skąd: ŚWIĘTOKRZYSKIE
Model: FORD GALAXY GHIA
Silnik: 1.9 TDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 204
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał mike_111 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie do kolegów, czy przegrzewanie się układu i błąd 1410 wiąże się tylko z dodatkową pompą obiegu cieczy w układzie?
Wymieniłem szczotki a on dalej się przegrzewa i wyłącza, nie chce rozbierać tej pompki non stop ponieważ boje się że pourywają się te metalowe zatrzaski.
witaj a sprawdzałes tą pompkę na krutko chodzi,odłącz wtyczkę i podepnij jak kolwiek napiecie 12 v nic się nie stanie chodzi oto a byś był pewny czy ta pompka smiga,
__________________
Pozdrawiam Robert
robdemolka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2009, 12:17   #500
mike_111
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Jawor-zno
Model: SEAT ALHAMBRA
Silnik: 1,9 TDI <--> 115KM AUY
Rocznik: 2002
Postów: 93
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Pompka śmiga, słyszę ją po wyłączeniu auta jak pracuje przez dłuższą chwilę. Szczotki wymieniłem miesiąc temu, nie wiem czy jest sens do niej zaglądać, pomyślałem że może szczotki źle się ułożyły - no nie wiem co mam robić.
Jakby nie chodziła to sprawa jasna ale chodzi.
__________________
SEAT ALHAMBRA 2002
1,9TDI 115KM AUY
mike_111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.