Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2009, 12:56   #21
ekok-k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2006
Skąd: k-koźle
Postów: 203
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

witam
ja osobiście wapodałem wd40 po prostu przebijając gumę w paru miejscach i wstrzykując
po zapodaniu przyciskałem parokrotnie aby wd40 wypłukało syf między stykami........ u mnie działa do dziś :fcp3
czytałem że jest możliwość pęknięcia jakiejś blaszki i wtedy to kicha ........ zostaje tylko wymiana
pozdrawiam.............

ekok-k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2009, 21:56   #22
Prim0
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-06-2008
Skąd: Wrocław, Świat
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 2.0 TDCI TIPTRONIC
Rocznik: 2004
Postów: 81
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

Jeśli klapa nie otwiera się z zewnątrz i z przycisku wewnątrz kolo esp natomiast otwietra się z pilota, a do tego przed tą sytuacją często otwierała się samoczynnie - oznacza to uszkodzenie microswitcha w klapie (w gumie nad tablicą rejestracyjną)- dla pewności możecie sprawdzić go miernikiem jeśli jest zwarty a nie wciśnięty to uszkodzony.
Rozwiązania typu WD40 to tylko półśrodki tak samo całkowite odłączenie przycisku.
Bo jeśli zdjęliście już plastiki z tylnej klapy i odkręciliście 4 nakrętki 10 to dlaczego nie wymieniliście samego uszkodzonego przełącznika? cała klamka składa się z 4 elementów
1 zewnętrzna guma (łatwa do zdjęcia wystarczy odczepić 2 główne zaczepy i zejdzie sama)
2 plastik - czyli cały bebech tu raczej nic się popsuć nie może.
3 przełącznik (microswitch) jutro zrobie fotke mam stary w aucie gdzieś chyba
4 blaszka pomiędzy gumą a switchem (po naciśnięciu klamki to właśnie blaszka wciska przełączniczek) na całej powieszchni klamki
i tu uwaga u mnie blaszka pęknięta na pół (jest delikatna) ale nawet jak pęknie to i tak klamka będzie działać (jeśli tylko wciśniemy ją odpowiednio blisko środka (wgłębienia-bo w tym miejscu jest switch))
OK zciągamy gume
następnie wyciągamy blaszke w 1 lub 2 kawałkach
pod nią jest mały czarny przełącznik z białą główką guzika
od strony środka (tam gdzie wchodzi przewód do switcha) nasz przycisk zalany jest gumą
wypychamy go wkrętakiem tak by nie uszkodzić obudowy klamki
jęśli wyszedł w całości to odrywamy delikatnie gumę i odlutowujemy przewody
lub dla bardzie niecierpliwych obcinaczkami upier.... przewody możliwie blisko przycisku
Teraz pojawia się dylemat z kąd wziąć takie coś --- napewno nie z aso bo pewnie nie maja
kupicie w sklepach z podzespołami elektronicznymi na giełdach może w elfie lub tme
nie ważne jest tego w h... ja znalazłem podobny w moich śmieciach nawet nie taki sam sporo mniejszy na szerokość tak że nie wypełnił całego otworu po oryginale (ale to nie ma większego znaczenia) jutro dodam foto i podam wymiary
taraz stacja lutownicza cyna topnik i lutujemy nowy mikroprzełącznik.
Następnie montujemy go na swoim miejscu - po czym wszystkie szczeliny zalewamy silikonem. przycisk powinien siedzieć dość sztywno w obudowe a do tego wystawać z niej na tyle aby blaszka mogła go wcisnąć.
Kolejne kroki to delikatne złożenie całości (i nie wciskanie klamki dopuki nie zaschnie silikon)
Po takich zabiegach wszystko powinno śmigać jak nowe (nawet jeśli blaszka wewnątrz jest w 2 kawałkach a microswitch jest innych gabarytów)

Miłego dziobania
Pozdrawiam
Prim0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2009, 08:00   #23
Prim0
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-06-2008
Skąd: Wrocław, Świat
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 2.0 TDCI TIPTRONIC
Rocznik: 2004
Postów: 81
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prim0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2009, 16:59   #24
zibizw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2007
Skąd: Łask
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

witam mam ten sam problem co slawek123 z tym że ja sprawdziłem działanie mikroprzełącznika i jest ok (w serwisie odrazu to zdiagnozowali i chcieli coś ok 100+wymiana) ale to nie to. problemy przechodzą jak sie latem lewa strona wozu dobrze rozgrzeje to działa wszystko jak złoto jak ostygnie to nic tylko pilot.podejrzewam że centralka od zamka nie dostaje sygnału otwarcia drzwi i nie zwalnia blokady przycisków. A czy slawek zamykanie drzwi z kluczyka zamkiem w drzwiach działa normalnie na wszystkie 4 drzwi? u mnie zamyka i rygluje wszystkie ale otwiera z kluczyka tylko lewą stronę. Nagrzany gada bez problemu.Sprawdzałe równierz przewody w klapie od klapy do przełącznika na desce(są zrównoleglone) i tu nie ma problemu. Muszę wybebeszyć jeszcze drzwi kierowcy... Chyba że ktoś wymóżdży coś innego...
zibizw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2009, 14:49   #25
slawek123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2008
Model: FORD MONDEO COMBI
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

witam
U mnie otwieranie z kluczyka na 4-drzwi.(z tego co kiedyś czytałem jest możliwość zaprogramowania poprzez kluczyk otwierania tylko poszczególnych drzwi, może zrobiłeś coś takiego)A wracając, kilka dni temu do zamka poprzez igłę wlałem kilka strzykawek WD-40............. i niestety nic. Zaczynam się zastanawiać może to wina przycisku przy konsoli.Mój bagażnik przeniósł się na tylne siedzenia samochodu, bo tylko stamtąd mogę coś wyjąc podczas włączonego silnika.
slawek123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2009, 10:42   #26
Prim0
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-06-2008
Skąd: Wrocław, Świat
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 2.0 TDCI TIPTRONIC
Rocznik: 2004
Postów: 81
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

Cytat:
Napisał slawek123
witam
U mnie otwieranie z kluczyka na 4-drzwi.(z tego co kiedyś czytałem jest możliwość zaprogramowania poprzez kluczyk otwierania tylko poszczególnych drzwi, może zrobiłeś coś takiego)A wracając, kilka dni temu do zamka poprzez igłę wlałem kilka strzykawek WD-40............. i niestety nic. Zaczynam się zastanawiać może to wina przycisku przy konsoli.Mój bagażnik przeniósł się na tylne siedzenia samochodu, bo tylko stamtąd mogę coś wyjąc podczas włączonego silnika.
wstrzykując olej dziurawisz sobie tylko gume a i tak masz wilgoć wewnątrz klamki dobrze przecztaj post w którym rozpisałem w szczegółach sposób rozwiązania twojego problemu.
Prim0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2009, 11:20   #27
cziko
ford::average
 
Avatar cziko
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-06-2008
Skąd: Skierniewice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 167
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

Witam,


U mnie samo przeszło - zaczęło się po umyciu na myjni, a przeszło w zeszłym tygodniu i póki co działa.


Pozdr
__________________
JUMP DA F@CK UP!!!
cziko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2009, 12:34   #28
Prim0
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-06-2008
Skąd: Wrocław, Świat
Model: Mondeo Ghia
Silnik: 2.0 TDCI TIPTRONIC
Rocznik: 2004
Postów: 81
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

Przeszło bo wyschła wilgoć
Ale jeśli pojawiło się raz to znaczy że wcześniej czy później problem dopadnie też ciebie.
Jeszcze kilka razy zamoknie i korozja rozpuści delikatne styki w microswitchu.
Prim0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2009, 14:45   #29
cziko
ford::average
 
Avatar cziko
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-06-2008
Skąd: Skierniewice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 167
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

Jestem tego świadom,

Może kupić ten włącznik?? - jest na allegro.
__________________
JUMP DA F@CK UP!!!
cziko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2009, 11:53   #30
zibizw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-05-2007
Skąd: Łask
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Re: [MK3] problem z klapa tylna kombi

wymiana mikroprzełącznika nie jest skomplikowana tylko troche czasu śrubokręt szczypce i klucz 10 do odkręcenia listwy gdzie jest on zamontowany(4 nakrętki) mi dostanie się do niego zajęło ok 20 min bez wylutowywania samego mikroprzełącznika. i nie radzę dziurawić gumy przy przełączniku lepiej odkręcić plasikową osłonę na klapie i wd40 sprzedają w komplecie z długą rurką której wystarczy do przełącznika. ale lepiej użyć typowego penetratora do styków.
zibizw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.