Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2009, 10:52   #741
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał falcon226 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"- dogrzewacz działa mi bez odpalania silnika, wystarczy jak przekręcę kluczyk w stacyjce (zapalą się kontrolki) i po chwili zaczyna pracować dogrzewacz - wyłączę kluczyk i od razu przestaje pracować dodatkowa pompka wody, a dogrzewacz dymi (lub nie) ale pracuje jeszcze około minuty
Czy to jest normalne ??
"
U mnie jest tak samo jak u Ciebie.Jest to normalny objaw za pierwszym razem kiedy wsiadam do auta i przekrecam stacyjke tez działa[opisywałem to nie tak dawno na forum].Jeżeli chodzi o kopcenie to napewno kwestia sitka wymien i bedzie wszystko ok.Pomimo ze te dogrzewacze daja tak nam wszystkim nieraz "popalić"konstrukcja ich jest prosta jak nie walnie sterownik to reszte robisz sam.Jeżeli chodzi o ostatnie pytanie to niech sie wypowie guru Stefano on to mądra głowa jest !Pozdrawiam.
Dzęki ci bardzo za miłe słowa, jestem jednak skromną osobą.
Jak piszesz wymiana siatki na swiecy powina mu pomóc, oczyszczenie świecy, a szczególnie czyszczenie komory spalania, wypalenie tłumika.
Autko sie nam na pewno odwdzięczy za taką naprawę jego niedomogań, będzie ciepełko silnikowi i tym co ich wiezie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrowienia

Cytat:
Napisał górol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam wszystkich. jestem tu nowy i mam jedno pytanko: wczoraj jechałem ok 250km i nagle z pod tylnych tapicerek poszedł biały dym - wygląda że z dogrzewacza tylko jakim sposobem mógł się tam dostac??? jeżeli możecie to pomóżcie bo miałem stan przed zawałowy..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sokojnie, z tego co piszesz wnioskuję, ze dogrzewacz chwilowo przestał działąć, zatrzymał się
z jakichs powodów wentylator i nie przepchał spalin na tłumik, tylko w tym momencie poszło to tam, gdzie chciało.
Trzeba zdiagnozować piecyk.
Pozdrowienia.


Ostatnio edytowane przez Stefano ; 15-11-2009 o 11:13
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 11:54   #742
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Pilot TP5 do EBERSPACHERA jak podłączyć

Cytat:
Napisał marwyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kieruje ten temat głównie do kolegi Stefano, choć nie wykluczam że ktoś inny może mieć schemat podpiecia pilota TP5 do naaszych piecyków.
Jestem w posiadaniu takiego pilota wraz z układem - pochodzi to z legalnego odzysku - nie ukrywam że chciałbym to podłaczyć tak jak fabryka.
Dodam że mam pełne ogrzewanie postojowy z wyświetlacze4m w podsufitce z 4 przyciskami.
Przybliże tylko dla nie wtajeniczonych że ten pilot ma dwukierunkowy spsób działania i jedną z jego funkcji jest sprawdzenie temperatury w samochodzie lub w miejscu umieszczenia czujnika. wszystko to jest pokazywanena wyświetlaczu. Można też zrobić programowania na dowolną godzine i inne pochodne.


Spotkałem się z takim sterowaniem, nie robiłem tego tylko obejżałem już istneijacą instalację, centralka, kilka przekażników, wiazka kabli, jest jak widać roboty z instalacją masa, a ten czujnik temperatuty w kabinie to taka mała kostka z siateczką, czy tak? Mozesz go umiescić na na wolnym panelu z przyciskami koło radia. Jest tam też opcja ręcznego odpalania w samochodzie, mały podswietlany na czerwona przycisk.
Czy o tym samym modelu mówimy?
Pozdr.

Ostatnio edytowane przez subratri ; 16-11-2009 o 08:04 Powód: zamieszanie było
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2009, 22:53   #743
uldar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130KM - ASZ
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Wielkie dzięki koledzy za podpowiedzi !!

Zgodnie z Waszą radą, zabiorę się za dokładną diagnostykę i spróbuję własnymi siłami naprawić co się da w zakresie dogrzewacza.
Tak jak napisaliście - to co naprawię to jest już naprawione, a skąd pewność co kupię .... ? Czy to będzie działało prawidłowo ... ?

Stefano - jak dam radę naprawić dymienie i działanie dogrzewacza, to w kwestii rozbudowy do ogrzewania skontaktuję się na PW, a czy termin pomiędzy Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem byłby dla Ciebie możliwy do zaakceptowania?
Będę przebywał wtedy u rodziny w Szczebrzeszynie i byłbym skłonny przyjechać....

Dziekuję za pomoc i pozdrawiam Szanownych Kolegów
uldar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 08:53   #744
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

A ja mam pytanie czy jak dziala Wam dogrzewacz(załącza sie w taką pore roku) to czujecie że silnik samochodu pracuje głośniej?(silnik a nie dogrzewacz).Pytam bo jak pisałem wcześniej ostatnio jak mi piecyk słabo jednego dnia chodzil to autko wprost przeciwnie - jak burza i cicho,następnego już nornalnie(gorzej).Teraz piecyk sie załącza to czuć że jest głośniej i ciut słabiej,nie wiem czy to jego wina i gdzie szukać przyczyny?Ogolnie auto chodzi dobrze ale tydzien temu chodziło tak jak powinno - aż sie nie chciało wysiadać....Możliwe że wina leży gdzieś w temacie paliwa czy coś,sam już nie wiem co z tym robić.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 09:55   #745
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja mam pytanie czy jak dziala Wam dogrzewacz(załącza sie w taką pore roku) to czujecie że silnik samochodu pracuje głośniej?(silnik a nie dogrzewacz).Pytam bo jak pisałem wcześniej ostatnio jak mi piecyk słabo jednego dnia chodzil to autko wprost przeciwnie - jak burza i cicho,następnego już nornalnie(gorzej).Teraz piecyk sie załącza to czuć że jest głośniej i ciut słabiej,nie wiem czy to jego wina i gdzie szukać przyczyny?Ogolnie auto chodzi dobrze ale tydzien temu chodziło tak jak powinno - aż sie nie chciało wysiadać....Możliwe że wina leży gdzieś w temacie paliwa czy coś,sam już nie wiem co z tym robić.
Ostatnią całą zimę jeżdziłem bez sprawnego dogrzewacza,teraz go naprawiłem i włączam kiedy chce i czy jest powiedzmy +5 czy +12 czy -5 silnik pracuje podobnie.Jak już złapie temperaturke czuje "lekkość" w jego przyspieszaniu i nie zauważyłem takich objawów jak u Ciebie RafałB.Pozdrawiam.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 10:07   #746
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Pilot TP5 do EBERSPACHERA jak podłączyć

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spotkałem się z takim sterowaniem, nie robiłem tego tylko obejżałem już istneijacą instalację, centralka, kilka przekażników, wiazka kabli, jest jak widać roboty z instalacją masa, a ten czujnik temperatuty w kabinie to taka mała kostka z siateczką, czy tak? Mozesz go umiescić na na wolnym panelu z przyciskami koło radia. Jest tam też opcja ręcznego odpalania w samochodzie, mały podswietlany na czerwona przycisk.
Czy o tym samym modelu mówimy?
Pozdr.
Pilota podłączyłem wczoraj.
Działają wszystkie funkcje oprócz przewietrzania, pomimo podpiecia się pod piecyk.
Jeśli właczam tę funkcje to dogrzewacz startuje, a według mnie powinien chyba chodzić sam nadmuch w aucie, czy kolego Stefano wiesz jak to podłaczyć prawidłowo.
Acha wszystko to podłaczałem w oparciu o schematy sciągniete z tej strony:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Można z niej sciągnąć całą dokumentacje do wszelkiego rodzaju piecyków EBERSPACHERA
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 18:42   #747
wacek_pl
ford::advanced
 
Avatar wacek_pl
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Kędz-Koźle/Fulda
Model: Kangoo, Galaxy, Boxer
Silnik: 1,9D; 1,9TDI; 2,8 HDI
Rocznik: 01" ; 96" ; 05"
Postów: 422
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Sorry że się wtrącę, chciałbym się spytać kolegów jaka jest kolejność pracy piecyka D3W
w Galaxy 96", bo u mnie po odpaleniu auta od razu słychać wentylator 10sek, przerwa 30sek. i piecyk startuje i chodzi już normalnie bez problemu. Czujnik na podszybiu rozebrałem i dostroiłem ze się włącza w granicach temperatury około 6-8°C, mam zdjęcia mogę wkleić.
__________________
Jeśli okłamiemy rząd to jest to PRZESTĘPSTWO, jeśli rząd okłamie nas to jest to POLITYKA.
wacek_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 19:46   #748
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał wacek_pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorry że się wtrącę, chciałbym się spytać kolegów jaka jest kolejność pracy piecyka D3W
w Galaxy 96", bo u mnie po odpaleniu auta od razu słychać wentylator 10sek, przerwa 30sek. i piecyk startuje i chodzi już normalnie bez problemu. Czujnik na podszybiu rozebrałem i dostroiłem ze się włącza w granicach temperatury około 6-8°C, mam zdjęcia mogę wkleić.
U mnie jest podobnie , nastepuje krótka praca wentylatora,z kolei sterownik testuje wszystkie obwody[co pare sekund trwa ] i jezeli nie wykryje żadnych błedów , dogrzewacz ładnie startuje.Czyli wszystko wygląda że u Ciebie jest w porządku.Pozdrawiam.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 22:02   #749
wacek_pl
ford::advanced
 
Avatar wacek_pl
 
Zarejestrowany: 24-11-2008
Skąd: Kędz-Koźle/Fulda
Model: Kangoo, Galaxy, Boxer
Silnik: 1,9D; 1,9TDI; 2,8 HDI
Rocznik: 01" ; 96" ; 05"
Postów: 422
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Dzieki falkon226, no myślę ze jest dobrze z tym ze twój piecyk jest nowej generacji, a mój to zabytek ale jak jest u ciebie podobnie jak u mnie to chyba jest wszystko OK.
__________________
Jeśli okłamiemy rząd to jest to PRZESTĘPSTWO, jeśli rząd okłamie nas to jest to POLITYKA.
wacek_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2009, 11:12   #750
Kulawusek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-11-2009
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI automat
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam wszystkich jestem nowy na tym forum i mam małe kłopoty z Galaxy 1.9 tdi rocznik 99.
A mianowicie kłopot z gasnącym silnikiem przy bardzo spokojnej jeździe po mieście silnik czasem poprostu gasnie po czym muszę odczekać około minuty może trochę dłużej żeby ponownie odpalić silnik na dłuższych trasach i przy szybszej jeździe to się jednak nie zdarza.
Sprawa druga silnik za wolno się nagrzewa został wymieniony termostat ale i tak na krótkich odcinkach wskazówka temperatury przekracza tylko lekko białe pole. Przeczytałem ,że może to wina bezpiecznika ebasto. Teraz ranki są już chłodne a nie zauważyłem żeby ebasto pracowało czy to prawda??
bardzo proszę o pomoc.
Kulawusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.